Skocz do zawartości

Zestaw do grzania wody za pośrednictwem PV - doświadczenia


Recommended Posts

Panowie sprawa na obecną chwilę u mnie to szukam czegoś ekonomicznego do ciepłej wody użytkowej, głównie latem bo zimą i tak podgrzewane jest to za pomocą kotła CO.

 

1. Widziałem takie zestawy kolektory słoneczne wraz z bojlerem ale nie bardzo mam na to miejsce (raczej na gruncie) no i wodę w tym bojlerze trzeba zimą zlewać. Więc finalnie tak średnio mi się to podoba.

 

2. Zacząłem się rozglądać za instalacją 'offgrid' PV. Są takie zestawy typowo pod ciepłą wodę np. 4 panele, kable, inwerter. Ktoś już miał z tym styczność? Jakieś doświadczenia? Szczerze to miejsce na te 4 panele na dachu znalazłoby się no i jest to widzę dość proste w montażu czyli tylko podpięcie kabelków do instalacji i przeciągnięcie do pomieszczenia z bojlerem i podpięcie grzałki od bojlera pod inwerter. Całość wg. opisów ma działać po za obecną instalacją elektr.

 

Cenowo obie opcje wyglądają bardzo podobnie, tylko pewnie instalacja nr.1 będzie droższa bo potrzeba jednak hydraulika.

 

PS. Obecnie woda w bojlerze jest podgrzewana elektrycznie a zimą przez piec CO.

Panowie jakieś doświadczenia macie w tym temacie?

Link do komentarza
 • 2 tygodnie temu...
Dnia 31.05.2023 o 15:39, krzysiek_web napisał:

Panowie sprawa na obecną chwilę u mnie to szukam czegoś ekonomicznego do ciepłej wody użytkowej, głównie latem bo zimą i tak podgrzewane jest to za pomocą kotła CO.

Panowie jakieś doświadczenia macie w tym temacie?

To złożony temat, tu masz gotowca.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • 40mm to wysokość łaty! Ostatnie zalecenia są takie, żeby ze względu na skuteczną wentylację połaci stosować taką wysokość zarówno dla łaty jak i kontrłaty. Natomiast szerokość łaty 50mm (na której opiera się panel) jest optymalna! W związku z tym, że panel ma 320 mm długości, łata o szerokości 60mm jest za duża i powoduje podniesienie panelu, o którym było wcześniej wspomniane  
  • Komentarz dodany przez Rafał: Piszę jako Klient firmy EurosEnergy - nie polecam. Umowa podpisana w maju 2022 roku, a jest wrzesień 2023 i nadal są problemy. Firma nie dotrzymała terminu realizacji, a montaż pompy gruntowej był dosłownie fatalny. Co innego w umowie, co innego w montażu. Wiele elementów trzeba było dokupić lub wymienić na własny koszt, aby wszystko poprawnie działało. Uruchomienie samej pompy po kilku miesiącach metodą prób i błędów "jakoś" się udało. Szczątkowe i wymijające odpowiedzi na zgłaszane problemy Na zgłaszane problemy i usterki firma odpowiada szczątkowo i wymijająco. Strach pomyśleć, co będzie jak powstanie jakaś usterka i trzeba będzie coś naprawić. Cały czas tylko słyszę, że skoro działa to jest ok. Zainstalowane grzałki w zbiornikach z wodą użytkową robią z pompy gruntowej szybko przepływowy ogrzewacz wody - a miało być ekonomicznie i ekologicznie. Firma nie wywiązuje się z zobowiązań Próbuję się dogadać z firmą, odzyskać chociaż część pieniędzy które musiałem wyłożyć "aby działało"- w zamian usłyszałem informacje, że uchylam się od płacenia. Faktura została wystawiona mimo że usługa nie została wykonana do końca. Nie polecam tej firmy Niestety nie polecam tej firmy, jeśli chodzi o pompy gruntowe. Bardzo się zawiodłem. Miało być tak super, a wyszło tragicznie. Podsumowanie Firma nie dotrzymała terminu realizacji, montaż pompy gruntowej był fatalny, a firma nie odpowiada na zgłaszane problemy i nie wywiązuje się z zobowiązań. Nie polecam tej firmy nikomu.
  • Wybierając innowacyjne rozwiązania OZE do swojego domu, należy zwracać szczególną uwagę na doświadczenie danego producenta na rynku. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/aktualnosci/105890-euros-energy-liderem-transformacji-energetycznej-2023
  • Ten ze zdjęcia Irbis Strzecharstwo to ewidentnie żelbetowy, wylewany strop. A pierwotnie projekt przewidywał zamiast niego gęstożebrowy. Chodziło mi o to, że w tym przypadku również nie  wiemy jak ostatecznie ten dom jest zbudowany, co i dlaczego w nim wykonano, ile zmieniono w pierwotnym projekcie.  Tym bardziej w domu, którego dotyczy ten wątek, nie mamy pojęcia jak są wykonane poszczególne elementy. Równie dobrze ten strop od początku przewidziano tylko jako zamykający nieużytkowe poddasze. I zrobiono go jako cienką płytę o niewielkiej nośności. A wtedy cały może mieć z 8-10 cm grubości. 
  • Jak wykonałem akrylowanie narożników. Akryl wokół okien.     https://youtu.be/2J9xkDw6b4I  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...