Skocz do zawartości

krzysiek_web

Uczestnik
  • Posty

    17
  • Dołączył

  • Ostatnio

krzysiek_web's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

  1. Panowie sprawa na obecną chwilę u mnie to szukam czegoś ekonomicznego do ciepłej wody użytkowej, głównie latem bo zimą i tak podgrzewane jest to za pomocą kotła CO. 1. Widziałem takie zestawy kolektory słoneczne wraz z bojlerem ale nie bardzo mam na to miejsce (raczej na gruncie) no i wodę w tym bojlerze trzeba zimą zlewać. Więc finalnie tak średnio mi się to podoba. 2. Zacząłem się rozglądać za instalacją 'offgrid' PV. Są takie zestawy typowo pod ciepłą wodę np. 4 panele, kable, inwerter. Ktoś już miał z tym styczność? Jakieś doświadczenia? Szczerze to miejsce na te 4 panele na dachu znalazłoby się no i jest to widzę dość proste w montażu czyli tylko podpięcie kabelków do instalacji i przeciągnięcie do pomieszczenia z bojlerem i podpięcie grzałki od bojlera pod inwerter. Całość wg. opisów ma działać po za obecną instalacją elektr. Cenowo obie opcje wyglądają bardzo podobnie, tylko pewnie instalacja nr.1 będzie droższa bo potrzeba jednak hydraulika. PS. Obecnie woda w bojlerze jest podgrzewana elektrycznie a zimą przez piec CO. Panowie jakieś doświadczenia macie w tym temacie?
  2. Miałem to już kilkukrotnie, szczególnie jeżeli sufit jest w starym budynku gdzie nad tym jest trzcina. Tutaj wystarczy mocny reflektor ustawiony z boku i malujesz całość na nowo i to bardzo dokładnnie, powinno wystarczyć 1 raz. Tutaj ewidentnie widać słabo nałożoną farbę na tych matowych miejscach. PS. Wałek nie może być suchy...
  3. Można spróbować rozłożyć pistolet na części i czyścić elementy pojedynczo czyścikiem do piany. Normalnie zakłada się to na pistolet jak zwykłą piankę ale można też "pryskać" jak zwykłym sprayem.
  4. Wełna leży na płycie G-K? Jesteś pewien że dach nie przecieka (blacha)? Na krokwiach widać dość mocne zawilgocenie od góry. Czy jest jakaś wentylacja tego poddasza czy całość szczelna?
  5. OK, widzę że kalkulatorze trzeba podać szersze dane... jutro będę robił pomiary i wstawię do kalkulatora.
  6. OK, wracam z tematem. Zastanowiłem się i właśnie ze względu na dość wysokie koszty podzielę tą inwestycję na 2lata, w tym roku panele a w następnym pompa bo w między czasie wychodzą kolejne remonty. Budynek pobiera rocznie ok. 3500kWh energii jeżeli planuję pompę to drugie tyle (lub więcej) należy dodać? Myślę nad instalacją 7-8kW dla paneli. Jak to jest z zakładem energetycznym? Słyszałem że najpierw powinienem wymienić licznik na 2kierunkowy (w sensie aby energetyka wymieniła, jakie to koszty?) a dopiero później zakładać panele i zgłosić to do energetyki.
  7. Wystarczy zastosować odpowiedni grunt dla 'ciężkich' podłoży są grunty szczepe.
  8. Panowie kompletnie się na tym nie znam więc zakładam wątek. Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Chodzi i tutaj głównie o strony negatywne przy instalacji pompy ciepła z fotowoltaiką przy starym budynku. W moim przypadku stary budynek jest ocieplony dach/ściany i ma tradycyjne grzejniki płytowe (nie te żeliwne a te które są ciągle w sprzedaży np. w marketach) + tylko ogrzewanie podłogowe w łazience. Ogólnie działa to bardzo dobrze przy tradycyjnych piecach CO (ekogroszek, pellet) ale człowiek się starzeje i ciągłe "dbanie" o dostawy opału będzie męczące w przyszłości. Wiem że pompa super działa w nowych budynkach (podłogówka) ale w starych słyszałem że musi być "wysokotemperaturowa" a i ta nie do końca działa OK - dlatego ten wątek. PS. Jako że mamy na to obecnie mocny trend proszę bez wypowiedzi z linkami do firm specjalizujących się tym! Nie chcę reklamy tylko rzetelnej informacji.
  9. Nie chodzi o to że nie powinno, można bez problemu tyle że porównując jakość gresu a jakość paneli to wybór jest oczywisty. Gres jest po prostu wytrzymalszy i odporniejszy.
  10. Tak jak pisałem wszystko zależy od możliwości technicznych. Nie wyobrażam sobie sytuacji że ktoś w nowym budownictwie kładzie panele na parterze gdzie w łazience ma np. gres. Jeżeli zdecydowałeś się na winyle pamiętaj aby wybrać te z najgrubszą warstwą ścierną. Wracając jednak do tematu to pozostaje jak już wcześniej zauważono wylewka, grubsze podkłady piankowe w dłuższej mierze będą nietrwałe. PS. Zastanów się nad wersją paneli laminowanych. Tam jest większe pole manewru w grubości "deski", AC5 można spotkać także do 12mm + dodatkowo podkład. Takie "lepsze/droższe" laminowane też już mają chociaż troszkę lepsze zabezpieczenie przed wodą. PS2. Pod winyle można pomyśleć (aby całość podnieść) także o cienkiej płycie osb.
  11. Jak jest możliwość położenia na całości gresu to nawet bym się nie zastanawiał nad winylami...
  12. Co do farb strukturalnych to efekt jest ładny ale widziałem to u znajomych i szczerze to lepiej wygląda tylko na zdjęciach dlatego idę bardziej w surowy beton - dla ściany tej największej (wzdłuż drzwi). Chodzi mi tutaj o efekt jakby tynkowania ale takiego niedokładnego, aby było widać ślady np. zaciągniętego materiału itd. Dla skosów boazeria surowa deska + malowanie tego na biało aby było widać słoje drewna (jako ciemniejsze smugi) kiedyś to widziałem na zdjęciu i wyglądało dość dobrze - jest to pomysł no i prawdziwe drewno. W innym pokoju właśnie jest położona taka boazeria tyle że ma zwykłe bezbarwne lakierowanie, ładnie się to komponuje ale w obecnym pokoju chcę coś nowoczesnego czyli kolory biały/czarny/szary itd. Fajnie to wygląda wiem jeszcze jak użyjemy listwy ledowe wzdłuż ale nie planuję dodawać na tej ścianie elektryki.
  13. Hehe poprawiłeś mi humor Ogólnie właśnie nie wiem co tam zastosować. Mały szkic jak to planowo ma wyglądać: mam problem tylko z tą częścią z panelami mdf - tam są skosy i ścianki pionowe. Sprawdzałem w sklepie panele ścienne pcv (te wielkie formaty plastikowe) ale druk jest słaby i kiepsko to będzie wyglądać. Sprawdziłem także panele pcv te długie na 270 i szerokie na 20-30cm ale to znów plastik fantastik.
  14. No tak to jest jakieś wyjście tyle że wykończenie w postaci tapety lub zwykłego malowania na gładzi też nie za bardzo mi odpowiada.
  15. Pod nimi jest szkielet (drewniany) i w nim wełna. Ogólnie tego jest ok. 18m2, skosy + pionowa ścianka + kilka półek na książki schowane w ścianie ale też "obite" tymi panelami.
×
×
  • Utwórz nowe...