Skocz do zawartości

kotłownia gazowa pytanie o zawór zwrotny


Recommended Posts

witam

podczas pierwszego uruchomienia pieca gazowego technik, który okazał się być również hydraulikiem więc wiedzę

posiadający powiedział, że mam w złą stronę zamontowany jeden zawór zwrotny.

Zaznaczyłem go zielonym okręgiem oraz narysowałem kierunek strzałki na nim.

Pytanie co Wy o tym sądzicie?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

20230218_120001.jpg

Link do komentarza

ale żadnego schematu od hydraulika nie mam, technik tez nie miał.

Kierunek przepływy zaznaczyłem na fotce, zielona strzałką. W lewą stronę.

Co mogę powiedzieć o samej instalacji. Piec jest 1 funkcyjny, do tego na ścianie obok której nie widać jest bojler 100l.

Dom ma parter i piętro, na parterze jest sama podłogówka, na pietrze maja być same kaloryfery ale tam jeszcze centralne w powijakach więc wyjście na kaloryfery jest zakręcone.

Link do komentarza
Dnia 29.05.2023 o 21:21, hajmon7 napisał:

witam

podczas pierwszego uruchomienia pieca gazowego technik, który okazał się być również hydraulikiem więc wiedzę

posiadający powiedział, że mam w złą stronę zamontowany jeden zawór zwrotny.

Zaznaczyłem go zielonym okręgiem oraz narysowałem kierunek strzałki na nim.

Pytanie co Wy o tym sądzicie?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

20230218_120001.jpg

Chyba źle usłyszałeś zawór Z jest nie w tym miejscu. 

Link do komentarza

Bez rozrysowania którędy i do czego przepływa tu woda trudno coś powiedzieć. Rur jest sporo, jest sprzęgło, a nie zaznaczono, gdzie jest zasilanie, a gdzie powrót. 

Czy tam jest układ mieszający na potrzeby podłogówki? Z zaworem mieszającym? To tylko moje przypuszczenie, zaznaczyłem taki wariant na zdjęciu. Wówczas układ działałby normalnie z tak założonym zaworem zwrotnym.

kotlowniazawor1.thumb.jpg.f508d1585d72f95a1b9f9dfd3bb1a868.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
    • Warto byłoby zaktualizować badania geologiczne, przy obecnych warunkach hydrologicznych kiedy poziom wody gruntowej jest niski, być może udałoby się posadowić fundamenty. Jeśli mielibyśmy wodę w poziomie posadowienia lub powyżej, trzeba by było odwodnić teren. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...