Skocz do zawartości

Zakup domku - dom do oceny


Recommended Posts

Dzień dobry. Planuje zakup bliźniaka. Póki co jedynie się rozglądam. Jeśli jest taka możliwość to prosiłbym, aby Państwo "rzucili okiem" i ocenili co sądzą na temat jakości wykonania jednego z domów który oglądałem. Dopiero będę zagłębiał się w ten temat, więc prosiłbym o opinie. W załączniku zdjęcia. 

dom1.pdf

Link do komentarza

Wyjątkowo niechlujna robota, w wielu miejscach niezgodna ze sztuką:

- fatalna murarka, krzywe ściany próbują prostować ociepleniem, w jednej ścianie zmieszane elementy z betonu komórkowego i silikatów, a to zupełnie różne materiały;

- brak jakichkolwiek izolacji fundamentów;

- dach ocieplany wełną przed zrobieniem tynków. Zresztą wełna układana bez paroizolacji gniłaby nawet później. Jak to jest w projekcie? Jest tam w ogóle jakiś kierownik budowy? dziennik budowy? Jak będzie wykończony ten dach tam, gdzie zamontowano haki pod rynny?

- niefachowo i niedbale układane ocieplenie - bez przesunięcia płyt, z wielkimi szparami, bez przewiązania na rogach;

- przy tym wszystkim nieszczelny montaż okien to już drobiazg, ale czy pod oknem na piętrze zmieszczą się warstwy podłogi? - tak żeby można otworzyć skrzydło?

Podsumowując - radzę poszukać czegoś innego.

Edytowano przez Budujemy Dom - działka i dom (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Jeśli chodzi o ocieplenie wełną i właściwie całe piętro to i tak chciałbym to rozbierać i zrobić to prawidłowo. Podobnie z ociepleniem na zewnątrz. Kierownik budowy jest, dziennik budowy również (jeszcze nie widziałem, póki co jedynie wiem to z opowieści). Projekt dopiero dostanę w mailu. Skrzydło powinno się otwierać bez problemu. Dziś byłem tam jedynie, aby wstępnie zerknąć jak to wygląda. Wizualizację wrzucam w załączniku. Czy biorąc pod uwagę stosunkowo atrakcyjną cenę jak na lokalizację warto byłby dalej w to brnąć czy usterki które są widoczne na pierwszy rzut oka - raczej dyskwalifikują tą nieruchomość i szkoda na to czasu? 

IMG_9630.jpg

IMG_9629.jpg

Link do komentarza

Ciekawe dzieło ... Tu zaczęte,

nie skończone,

tam dłubnięte,

zostawione

a gdzie indziej spi***olone. 

Wierszem wyszło...

 

Przyglądnij się temu słupowi koło okna z jednego z pierwszych zdjęć. Czy tylko nie dolany, czy popękany. A poza tym, długa łata z poziomicą i winkiel. Posprawdzaj te ściany, czy nie będą na Ciebie tynkarze kląć... I sam też będziesz, jeśli się okaże że masz tynku w jednym miejscu kilka mm. a w innym 3 cm.  To co na chłopski rozum możesz wymyślić to posprawdzaj, a co nie wiesz, niech obejrzy jakiś niezależny kierownik budowy. 

Edytowano przez drzanudz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, interesuje mnie wykopanie w skarpie podziemnych piwniczek, na wzór tych popularnych na Węgrzech i w Mołdawii (w których trzymano wino). Pytanie jak zrobić to bezpiecznie i sucho, no i czy są w Polsce firmy, które specjalizują się w tego typu realizacjach.  
    • Dom podpiwniczony. W wykuszu pod jednym oknem mam rysę pęknięcie idącą od pierwszego do ostatniego bloczka betonowego, praktycznie na samym środku okna. Pod ostatnią warstwą bloczku na pewno nie ma zbrojenia pod okiennego bo w sumie nie wiedziałem że przy betonowych bloczkach się to daje. Chciałbym to wzmocnić żeby już więcej nie pękało i to co przyszło mi do głowy to zdjąć górną warstwe bloczka, wkleić startery po obu stronach bloczka z prętów 12mm czy 8 mm i połączyć długimi prętami + strzemiona i zalał betonem czyli zrobił takie jakby nadproze przy parapetowe. Co o tym sądzicie.     
    • Proszę przede wszystkim zaobserwować jak w czasie deszczu spływa woda po zewnętrznej krawędzi tego balkonu, który ma Pan nad głową. Bardzo możliwe, że ten balkon od góry nie ma żadnej (lub żadnej sensownej) obróbki blacharskiej. Jeżeli tak jest, to woda po prostu cieknie po krawędzi płyty balkonowej i wszystko od niej nasiąka. Później zaczyna się łuszczyć, szczególnie ta nieszczęsna gładź, która najpewniej spuchła i częściowo została wymyta pod pasem nieprzepuszczalnej farby.  Farbę i warstwę gładzi trzeba w całości usunąć. Gładź zastąpić warstwą gładzi na bazie cementu. Ewentualnie nawet zaprawą cementową, ale to już wymaga wyczucia co do jej proporcji i konsystencji. Potem być może nawet dobra farba do betonu, taka której producent dopuszcza użycie nawet na schodach zewnętrznych i tarasach, Trzeba nią pokryć cały sufit.  Ponadto mam poważne wątpliwości, czy ta jednostka zewnętrzna klimatyzatora nie została założona zbyt blisko przegród (ściany i sufitu). Proszę sprawdzić w instrukcji, jakie wymagania stawia producent.  
    • Trudno się ostatecznie wypowiadać nie znając szczegółów, w tym tych technicznych. Jednak co do zasady instalacje nie powinny być wykonane w taki sposób, że ich naprawa wymaga naruszenia elementów konstrukcyjnych. Ale w starych budynkach bywa z tym różnie, nie sposób powiedzieć jaka jest faktyczna sytuacja i możliwości naprawy.  Ostatecznie jednak, jeżeli zarządca budynku (spółdzielnia mieszkaniowa) decyduje się na dokonanie napraw od strony Pani lokalu to podstawowym jego obowiązkiem jest przywrócenie wszystkiego do stanu pierwotnego. Czyli jeżli jakikolwiek element w mieszkaniu zostanie zniszczony lub uszkodzony to spółdzielnia musi go wymienić lub naprawić. Nie ma przy tym znaczenia cy spółdzielnia ma ubezpieczenie od takich zdarzeń losowych.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...