Skocz do zawartości

Dziury w starych ścianach


Recommended Posts

Napisano

Witam,

 

Pytanko do kolegów, którzy również mogli się spotkać w z takimi cackami w starym domku (1934-36). Oderwałem panele w kuchni, a tu taka niespodzianka:

Na strychu dokładnie nad tą ścianą widać w podłodze pęknięcia, a w samym rogu ktoś piankował szczelinę.

 

Jak myślicie, sama zaprawa cementowa z kruszoną cegłą da radę? W jaki sposób najlepiej umocnić ściany przed płytowaniem?

Na strychu również będzie robiona wylewka, przed rozpoczęciem prac wymagane jest usunięcie piany i wypełnienie dziur zaprawą?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi!

ee.jpg

qq.jpg

rr.jpg

ww.jpg

Napisano
12 minut temu, podczytywacz napisał:

A czemu ten dom się "rozkłada"?

Najpierw należałoby sprawdzić, czy to nie jest sprawa niestabilnych fundamentów...

Załatasz te szczeliny i za parę lat będzie powtórka z rozrywki..

Na fundamentach mam nieliczne pęknięcia, przypuszczam, że to przez dość potężną sosnę, która stoi metr obok ściany. Drzewo na dniach będzie usuwane.

 

Napisano

To że to drzewo zostanie usunięte, to nic nie da, jak korzenie uszkodziły fundamenty. Wcześniej się nie chciałem odzywać, ale nie wiem czy można będzie spokojnie spać w tym domu.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Napisano
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

to nadproże najpierw zwróciło moją uwagę

To nadproże było już klajstrowane kiedyśtam i czymśtam i efekt tego klajstrowania jest widoczny po jakimś czasie...

Wycięcie dość potężnej sosny, bez wyremontowania i wzmocnienia nielicznych - tych widocznych, bo nie wszystko widzisz - pęknięć nie pomoże...

 

A przecież robisz "bezpieczny dach nad głowami" SWOJEJ RODZINY

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...