Skocz do zawartości

Wylewka w kamienicy (2 piętro)


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem w trakcie generalnego remontu w kamienicy .

Postanowiliśmy zrobić wylewkę lecz napotkaliśmy problem , po zdjęciu starych dech , oraz parkietu znajdującego się pod nim zobaczyliśmy coś na wzór wylewki(piaskowca)

w kuchni natomiast jest zachowany strop drewniany ( lub belki , ciężko to fachowo nazwać z moją dotychczasową wiedzą w zakresie budowlanki ) .

Wracając , chcemy mieszkanie zrównać jakąś wylewką ( samopoziom / miksokret itp / sami jeszcze nie do końca wiemy  (:  ) kuchnia z tego co już wyczytałem na 

różnychczej zo forach jak i tutejszym rastanie podniesiona o płyty OSB a do nich zrównamy  wylewką . 

Po pomiarach wychodzi , iż podnieść musimy się o 7 cm ( na razie planujemy 2 cm styropianu oraz samopoziom ) 

 

Po konsultacji z administracją wychodzi na to , że wystarczy wystosować odpowiednie pismo (O zezwolenie ) / tudzież zawiadomienie ..... i MOŻNA LAĆ SMIAŁO . :)

Po wszelkich namysłach i rozmowach jak i czytaniu forum , dochodzimy do wniosku , że bez Opinii fachowca nie ma co ryzykować obciążeniem stropu nie wiedząc jakie to skutki ze sobą niesie ..

Nasze pytanie brzmi ... Do kogo powinniśmy się udać ponieważ nie mamy już bladego pojęcia / architekta / nadzorcy budowlanego /  inspektora ?/ kto tak właściwie będzie wstanie ocenić 

stan naszego stropu , oraz będzie wstanie wydać stosowne pismo na zezwolenie prac ?

 

Pozdrawiam serdecznie ! Liczę na waszą pomoc <3 :)

 

 

 

Link do komentarza
8 minut temu, Szymon2022 napisał:

Po konsultacji z administracją

Jak wyglądała ta konsultacja? czy ktoś znający się na rzeczy ocenił stan belek stropowych i legarów pod podłogą? Byli na budowie, czy tak na gębę?

 

Dobrze, że myślicie przy tym remoncie :blowup:

 

 

obraz.thumb.png.808f929a54d0bacf8ea956468708135c.png

 

i tak dalej...

Telefon w dłoń i pytać...

1 minutę temu, retrofood napisał:

Niestety, ja z Galicji a nawet Lodomerii.

A ja z Puław... też daleko...

Link do komentarza

Nikt nie oceniał stanu belek dlatego chcemy zaczerpnąć opinii kogoś,  kto to zobaczy a nawet pomoże załatwić potrzebne formalności .

W dodatku belki są pod deskami w kuchni a reszta mieszkania jest pokryta tą pseudo wylewką (piaskową) do której był klejony parkiet .

 

Nic mi nie pozostaje jak dzwonienie i pytanie architekta jak dobrze rozumiem ? 

Link do komentarza

Według mnie obciążenie to nie największy problem, w zależności jak grubą tę wylewkę chcecie dać, tylko to, że te legary tak czy tak będą się uginać. Co tam w ogóle planujecie dać na tę wylewkę? I czy w ogóle warto dawać wylewkę? Planujecie ogrzewanie podłogowe?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
14 minut temu, vlad1431 napisał:

Według mnie obciążenie to nie największy problem, 

 

To JEST największy problem. Chyba, że mieszkanie na parterze i pod spodem nie ma piwnic. 

Można jednak zmniejszyć masę wylewki, stosując na przykład wypełnienie keramzytem. Ale to wszystko powinien zaakceptować PROJEKTANT KONSTRUKTOR!!! Zwracam uwagę, że wielu architektów NIE MA uprawnień w zakresie konstrukcji, dlatego to jest tak ważne. 

Link do komentarza

Jest największy czy najważniejszy problem, natomiast podejrzewam, że jak to jest kamienica, to nawet na parterze pod nimi jest piwnica, czyli jest to strop. Ale pomimo tego że nawet jak te legary będą na tyle zdrowe, niewierzę w to, że wylewka nie spęka.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Wystarczy w google wpisać  "rzeczoznawcy budowlani" pojawi się informacja o adresach lokalnych (wojewódzkich) Oddziałów Izby Inżynierów Budownictwa  skupiających uprawnionych specjalistów w tym zakresie. 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dobry wieczór Szanowne Państwo, mam jeszcze do przykręcenia profile UW i CW do sufitu podłogi i ścian, natomiast już dla testu spróbowałem uciąć jeden profil CW i dopasować go do konstrukcji. Wiem że musi być tam przerwa, ale nie wiem czy nie przesadziłem. Czy tyle może być, czy rozwaliłem sobie profil CW? 😕Przerwa wynosi 19mm, tak po prawdzie dwa uciąłem podobnie. Na ile najlepiej robić tę przerwę? Celowałem w 1cm ale wyszło jak wyszło. Dodatkowo mam pytanie odnośnie łączenia profili na "skrzyżowaniu" może być to tak połączone jak na zdjęciu? Z GÓRY DZIĘKUJE!
    • Tak żeby tylko domknąć, dziękuje Wam wszystkim, ostatecznie zamontowałem i jeszcze będę montował na kołki 6x40 mm (ten rozmiar jest zalecany przez Norgips, a używam ich systemu). Dodało to BARDZO dużo do stabilności, po wkręceniu śruby do około nawet 2/3 ręką praktycznie jest niemożliwe to wyciągnąć(chyba że PUDZIANA). Teoretycznie mógłbym to robić na 6x60mm, ale już myślę, że to będzie wystarczające.  Ale jakby ktoś mnie zapytał to powiedziałbym żeby robić na 6x60 nawet 6x80, być może to przesada, ale spokój w głowie, tym większy zachowany. I jeszcze taka uwaga, kołki same w sobie wchodziły mi bez przybijania młotkiem, więc bez śruby się nie zakleszczają tak mocno.
    • Jaki dom masz na myśli? Chodzi mi o metraż. Bo inaczej podchodzi się do planowanego domu o powierzchni użytkowej 100 m2, a inaczej gdy ma być 600 m2. I nie sądzę, aby ktoś, kto stawia dom o pow. 70 m2 korzystał z usług projektanta wnętrz.
    • Dzięki Daga, Ewcia już mi wysłała. Na FB mnie nie ma, więc mnie tam nie znajdziesz 
    • Powoli przygotowuję się do budowy wymarzonego domu i stoję przed wieloma ważnymi decyzjami. Aby jak najlepiej zaplanować cały proces i upewnić się, że podejmuję właściwe wybory, mam kilka nurtujących mnie pytań. Wasze opinie i doświadczenia będą dla mnie nieocenioną pomocą. Będę wdzięczny/na za Wasze odpowiedzi!   Jakie są Wasze doświadczenia związane z projektowaniem lub budową domu? Jakich usług architektonicznych poszukiwaliście? Co skłoniło Was do poszukiwania usług architektonicznych? Czy korzystaliście z usług projektanta wnętrz? Czy korzystaliście z gotowych projektów, czy może zlecaliście wykonanie indywidualnego projektu domu? Jakie były Wasze doświadczenia z tymi usługami architektonicznymi? Na co zwracacie największą uwagę przy wyborze architekta? Co było największym wyzwaniem w całym procesie? W jaki sposób poszukiwaliście architekta? Co sądzicie o możliwości kontaktu z architektem jedynie zdalnie przez dedykowaną platformę? Co sądzicie o gotowości zapłacenia więcej za usługę architektoniczno-projektową w porównaniu do innych ofert, gdyby dany architekt wyróżniał się na tle innych? Co sądzicie o tym, jak ważne jest, aby projekt został wykonany w duchu ekologii?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...