Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Demontaż płyty karton-gips


Recommended Posts

Witam

 

Czeka mnie remont domu, chciałbym zdemontować łuki z karton-gipsu, nie ukrywam, że nie jestem typem złotej rączki i nie bardzo znam się na sprawach budowlanych, nie wiem do końca jak takie coś usunąć, nie widzę żadnych łączeń bo wszystko jest zagipsowane, czy mogę to po prostu rozwalić jakimś młotkiem ewentualnie wyciąć?

pokój.jpg

Link to postu

Młotkiem można zawsze, ale to się wiąże zawsze z o wiele większym pylem i brudem, oraz ryzykiem rozwalenia przy okazji czegoś, co powinno być oszczędzone. Dlatego doradzam jednak wycięcie jakiegoś fragmentu i cierpliwe rozpracowywanie z tego miejsca całej konstrukcji. z usuwaniem kawałek po kawałku. Mimo pozorów straty czasu, przeważnie per saldo to się opłaca. 

Link to postu
4 godziny temu, gregor85 napisał:

Witam

Czeka mnie remont domu, chciałbym zdemontować łuki z karton-gipsu, nie ukrywam, że nie jestem typem złotej rączki i nie bardzo znam się na sprawach budowlanych, nie wiem do końca jak takie coś usunąć, nie widzę żadnych łączeń bo wszystko jest zagipsowane, czy mogę to po prostu rozwalić jakimś młotkiem ewentualnie wyciąć?

Tylko młotkiem i ostrożnie pod płytami jest wiatroizolacja  i profile metalowe albo laty drewniane.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Pytaj w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego, ale podejrzewam, że bez sprawy sądowej się nie obejdzie. A z sądami dzisiaj... wiesz jak jest. Koszty i czas. Długi czas. Jak dawno to kupiłaś? Może ten drugi chcą sprzedać?
  • Dzień dobry Wszystkim Być może wybrałam zły dział,a może nawet i forum,ale już nie wiem gdzie sie poradzić w mojej sprawie.. Mam taki problem-Bliżniak sąsiada niszczy mój dom Kupiłam pół bliżniaka ze 100 procentową prywatnością,ale druga połowa jest zdewastowana,powybijane wszystkie szyby w oknach, a to powoduje wiadomo że natura robi swoje,wiatry deszcze,śnieg,mróz niekorzystnie wpływają na dzielącą mój budynek z budynkiem bliżniaczym ścianę i dach. Ściany od sąsiada te dzielące moją połowę bliżniaka parter i piętro są wręcz zimne i wilgotne. Kontakt z właścicielem jest niemożliwy(zreszta gdy był na miejscu latem 2022 powiedzial ze zabezpieczy i na tym sie skończyło.) Co powinnam zrobić w tej sprawie. Mieszkam w Rybniku
  • A po co drugi raz zakładasz ten sam temat??? Żeby cokolwiek podpowiedzieć trzeba mieć podstawowe informacje, których część już tam udzieliłeś - nikt nie ma czarodziejskiej, kryształowej kuli, w której widzi jak wygląda chałupa, co się da z nią zrobić... Nerwy trzymaj na postronku, odpowiadaj na pytania, wrzuć fotki i wtedy można będzie porozmawiać...
  • Dzień dobry posiadam działkę budowlana na której jest dom wybudowany w 1960/1970 roku dom jest w złym stanie technicznym ( brak nośności stropu, fundamenty w słabym stanie). W związku z tym chcemy go wyburzyć i postawić coś nowego niestety problemem jest działka, która ma 456 m2. W gminie, w której jest ona położona w 2005 roku został uchwalony MPZP według którego minimalna wielkość działki wynosi 500 m2. Na dom normalnej wielkości nie dostaniemy pozwolenia gdyż powiedział nam to architekt. Jednak czy byłaby szansa wybudowania domu do 70 m2 na zgłoszenie? Jest taka szansa moze ktoś miał podobny problem? Czy zostaje nam tylko remont obecnego budynku? Jak dużo możemy wymienić podczas takiego remontu? Z góry dziękuje za odpowiedzi!  Zaznaczam ze działka jest mała ale nam odpowiada i prosiłbym o rady albo jakakolwiek pomoc w kwestii domu bez komentarzy odnośnie wielkości działki  
  • Dobrze twierdzą, tak wlaśnie się robi. Ale oczywiście jak klient sobie życzy to można zrobić inaczej, tylko wtedy o takiej zachciewajce trzeba powiadomić wykonawcę przed robotą. No i te wyszczerbienia spowodowane pewnie fazowaniem płytek przy kiepskiej jakości tarczy szlifierskiej, nie powinny się pojawić. Nie ma co się zastanawiać, niech wymieniają wszystkie jak spaprali robotę i tyle.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...