Skocz do zawartości

Klatka schodowa - niski sufit


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Mam problem z klatką schodową. Z każdym kolejnym schodem do góry zmniejsza się wysokość do krokwi na klatce schodowej. Niestety jeżeli dam ocieplenie między krokwie (max 12cm) oraz poniżej krokwi chociażby 10cm to w najgorszym miejscu, po dodaniu reszty wymiarów, sufit znajdowałby mi się nad głową jakieś 10cm (ok 195cm). Dotyczy to ostatnich 3-4 schodów. Ktoś ma jakiś pomysł na wyjście z sytuacji ? Jeżeli na tym odcinku dałbym tylko 12cm wełny między krokwie, to jakie mogą być problemy w przyszłości ? 

313893751_689100945990290_4919326945484134439_n.jpg

314071255_525777895706249_6425348949168244834_n.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, Tomsven napisał:

  Niestety jeżeli dam ocieplenie między krokwie (max 12cm) oraz poniżej krokwi chociażby 10cm to w najgorszym miejscu, po dodaniu reszty wymiarów, sufit znajdowałby mi się nad głową jakieś 10cm (ok 195cm). Dotyczy to ostatnich 3-4 schodów. Ktoś ma jakiś pomysł na wyjście z sytuacji ?   

Trzeba będzie schylać głowę przy wchodzeniu i to wszystko. Nie tylko Ty tak masz, trzeba to zaakceptować.

Link do komentarza
17 minut temu, podczytywacz napisał:

 W krytycznym miejscu namalować trzeba będzie czarne i żółte, ukośne pasy na suficie 9_9

Nie zawsze pomoże. Szwagier kupił dom do rozbudowy i się inaczej nie dało, ostatnie stopnie to najwyżej  1,70 metra. Więc wiedziałem, że trzeba się nisko kłaniać, ale pierwszy raz i tak się przeliczyłem :icon_biggrin: Potem pamiętałem, że ukłon musi być głęboki.

Link do komentarza

Ja przynajmniej kilka razy zaebałem glową, po prostu trzeba ostrożnie chodzić i można też namalować coś takiego jak podczytywacz pisze. Mam podobnie, ale na całej długości klatki, a sufit to już dramat, nie wiem czy jest 190cm, ale na szczęście ocieplenie będzie na stropie, także tylko o grubość tynku się zmniejszy. Zmniejszenie grubości ociepelenia będzie w praktyce niezauważalne, ale roboty, mierzenia i lczenia więcej niż to warte.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...