Skocz do zawartości

Malowanie ścian w pokoju dziecka


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

mam zagwozdke. Mam pomalowane ściany w pokoju córki farba magnat ceramic i chcę wprowadzić tam syna. Różowe ściany chce przemalować na inny również jasny kolor tego samego producenta. Pytanie następujące mam: czy takie ściany (około 3lata temu malowane) musze gruntować?

 

dziekuje z gory za odpowiedzi. 
 

pozdrawiam

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Dzień dobry,

Przed samym malowaniem należałoby ocenić stan powłoki, profesjonalni malarze wykonują test na oględzinach. Z doświadczenia możemy powiedzieć jednak, że jeśli wcześniej nie było farby, a w samym pomieszczeniu nie występuje wilgoć to najprawdopodobniej nie musimy zdzierać powłoki przed malowaniem. Ścianę należy odpowiednio przygotować myjąc ją mydłem malarskim. Opisana powierzchnia najprawdopodobniej nie wymaga gruntowania, ale nie zaszkodzi ściany przemalować farbą podkładową, ułatwi nam to zmianę koloru.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Dodatkowo autor nadmienia, że chce użyć Magnatu, to też dobra farba, więc jeśli gruntowanie nie jest wymagane (to rzeczywiście od razu ktoś potwierdzi), to można działać. Równie dobrze sprawdzi się np. Ceramic Clean, ale od Sigma Coatings. Będzie drożej, ale to zawsze dodatkowy gwarant jakości. Dziecko szybko psuje ;)

Link do komentarza

Szanowni Państwo,
Ściany na pewno warto umyć wodą z mydłem malarskim. Zalecane jest również sprawdzenie powłoki malarskiej pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Jeśli jest ona trwała, nie łuszczy się, nie odspaja od podłoża, to rekomenduję najpierw zastosowanie farby podkładowej, a następnie docelowe malowanie farbą nawierzchniową, pamiętając o aplikacji przynajmniej dwóch warstw.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...