Skocz do zawartości

Ciche stropy


Recommended Posts

Napisano

Hałasy przenikające przez strop w domach jednorodzinnych, dość rzadko stanowią poważniejszy problem dla mieszkańców, ale słabe ich wytłumienie obniża komfort przebywania w domu, zwłaszcza dla rodzin wielopokoleniowych. W nowo stawianym budynku już na etapie projektowania warto uwzględnić jego dobrą izolację akustyczną, a w użytkowanym budynku spróbować go „wyciszyć”, choć nie zawsze będzie to możliwe i dostatecznie skuteczne.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/sciany-i-stropy/51500-ciche-stropy

Gość Justyna
Napisano
Mieszkańcy kamienicy, działając jako wspólnota sprzedali strych w celu wykonania adaptacji. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac powstało 7 mieszkań. Po wprowadzeniu się pierwszych lokatorów, mieszkańcy w niższej kondygnacji zaczęli narzekać na intensywne hałasy akustyczne stropu od dźwięków uderzeniowych. Bardzo wyraźnie słychać każdy stąpany krok, szuranie krzesła czy słychac wszystko co ma styczność z podłogą (nie słychać dzięków powietrznych). Hałasy z góry słyszalne są przez nas jako takie puste dudnienie. Są to dźwięki, które niosą się również po ścianach i nie dają nam spokojnie wypoczywać i normalnie funkcjonować we własnym mieszkaniu. Właściciele dwóch mieszkania (nasze i mieszkanie sąsiadow obok) skierowali zapytanie do wykonawcy czy wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem. Dostaliśmy odpowiedź, że wszystko jest zrobione z normą i normalnym jest, że słyszalne są dźwięki z góry od czasu do czasu. Następne pismo skierowane było już bardziej oficjalnie, z prośbą o wszelkie informacje dotyczące izolacji akustycznej stropu. Odpowiedzi się niestety nie doczekaliśmy. W chwili obecnej czekamy na wykonanie badania izolacyjności akustycznej stropu od dzięków uderzeniowych. Czy w obecnej sytuacji my jako wspólnota mieszkaniowa, a w szczególności dwa pokrzywdzone mieszkania, możemy podjąć jeszcze jakieś kroki, które pomogą nam wyjaśnić powstały problem?
Napisano

Cóż, temat ciężki ponieważ to zmora mieszkańców bloków mieszkalnych. Stare stropy na belkach zakotwionych w murze bez żadnych elementów niwelujących dźwięki uderzeniowe. Teraz będzie się niosło po suficie/podłodze i to dalej będzie przenoszone po belkach/konstrukcji stropu na ściany. Jedyne wyjście to wygłuszenie sufitu od środka. ja bym tak zrobił. Można jeszcze wygłuszyć ścianę, na której opierają się belki. Po fakcie to już raczej leczenie bólu zęba środkiem przeciwbólowym.

 

Można jeszcze dopytać o układ warstw podłogi na górze, ale watpie, czy ktoś będzie chciał teraz coś modernizować. Taki impas się zrobił. Kolejny artykuł z tej serii jedynie poszerzy twoją wiedzę i nie dasz się szybko zbyć pierwszą lepszą odpowiedzią.

https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/izolacje-termiczne-i-akustyczne/23027-izolacyjnosc-akustyczna-stropow

  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ale to były rury na powietrzu, a nie pod posadzką. W powietrzu jest para to się skrapla, ale nie rozumiem skąd para wodna pod posadzką.    Cały czas staram się oszczędzić Ci pracy nad rozbijaniem starej wylewki, ale chyba się nie da. W każdym razie jeśli ją rozbierzesz do gleby, to radziłbym najpierw wylać chudziak, aby wyrównać podłoże i na to dać izolację przeciwwilgociową. A na nią ocieplenie. Jeśli chcesz legary - to między legarami. Grubość ocieplenia to nie zaszkodziłoby ok. 10 cm styropianu. legary pod OSB to chyba rozstaw ok. 40 cm byłby właściwy. A na OSB co planujesz, panele? Oczywiście, rura z wodą pójdzie pomiędzy legarami. 
    • Powiem tak na pewno się skrapla woda bo robiłem łazienkę i to samo było rura była cała mokra i zaddzewiała wszystkie rury zostały wymienione na rury Pp i ocieplona podłoga tylko że robiłem wylewkę  a tu bym wolał zrobić na płytach OSB bo zaoszczędzę na czasie i głównie mi o to chodzi i chciałbym tak zrobić jak pisałem a wysokość jest w granicach 20-30 Cm 
    • Nie przesadzajmy.  Szukasz sobie zbędnej roboty? 
    • Na rurze z zimną wodą może się skraplać para wodna, tylko skąd jest para wodna pod podłogą? Chyba że rura (albo jakaś złączka) jest nieszczelna, koniecznie trzeba to sprawdzić. Powtarzam, jeśli nie znajdziesz źódła wody, to nie ma co robic podłogi bo czeka Cię walka z grzybem. A to niełatwe do wygrania.   Sposobów wykonawstwa podłóg jest wiele, jak komu wygodnie, tyle, ze w każdym wariancie podłogę wypada ocieplić. Skoro chcesz dorównać do poziomu innych pomieszczeń, to ile masz centymetrów do dyspozycji? Czyli ile jest centymetrów od poziomu ziemi do tego pożądanego?
    • Budynek jest ocieplony tak samo fundamenty a wentylacjie ma w kuchni kretke z wentylatorem  prosto na zewnątrz a zerwac chce bo bym chciał zachować poziom równy do innych pomieszczeń dlatego się pytam czy by to coś dało jak wcześniej napisałem lub co by pan zaproponował  a i jest rura z licznikiem wody i tak podejrzewam że to od tego idzie wilgoci bo nawet nie jest ocieplona dlatego bym musiał zerwac wszystko i dać nową I ocieplić rure co Pan proponuje
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...