Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czy wymianę pokrycia dachowego trzeba zgłaszać?


Recommended Posts

W myśl prawa, roboty budowlane polegające na odtworzeniu stanu pierwotnego (także z użyciem innych materiałów) to remont. Wymiana pokrycia dachowego, bez ingerencji w więźbę, jest więc remontem i nie ma potrzeby zgłaszania jej w urzędzie. Pod warunkiem, że remontowany dom można by wybudować - według obowiązujących dziś przepisów - na podstawie zgłoszenia z projektem.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/porady/30983-czy-wymiane-pokrycia-dachowego-trzeba-zglaszac

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_1990
"Sama wymiana pokrycia to remont - nie trzeba go zgłaszać w urzędzie, o ile obszar oddziaływania inwestycji w całości mieści się na działce inwestora, a dom nie został wpisany do rejestru zabytków ani objęty ochroną konserwatorską. " - Prawo Budowlane, Art. 29. ust. 3. pkt. 2) Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie: a) budowli, których budowa wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, b) budynków, których budowa wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę – w zakresie przegród zewnętrznych albo elementów konstrukcyjnych, No to jak w końcu? :)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...