Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czy zastosowanie kompletnego systemu ociepleń, to najlepsze rozwiązanie w ociepleniu budynku?


Recommended Posts

kompletny system ociepleń  to obowiązkowe  rozwiązanie w izolacji termicznej budynków, jeśli chcemy mieć gwarancję poprawnego funkcjonowania układu oraz trwałości przez kilkadziesiąt lat. Wszystkie materiały izolacyjne wchodzące w skład  Kompletnego Systemu Ociepleń Termo Organika produkowane są ze sprawdzonych  surowców i przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii. Taki system  daje zarówno gwarancję właściwej pracy całego układu, jak i jego trwałości oraz skutecznego obniżenia kosztów ogrzania domu. Dodatkowym plusem jest to że  nie musisz niczego szukać, dobierać, martwić się czy poszczególne materiały tworzące izolacje termiczną będą do siebie pasować. Kompletny System Ociepleń Termo Organika ma wszystko: styropian, kleje do styropianu, siatki, grunty, tynki i farby.  W naszej ofercie System TERMONIUM to najlepszy wariant Kompletnego Systemu Ociepleń Termo Organika, oparty na najcieplejszym grafitowym styropianie z linii TERMONIUM, mocowany za pomocą kleju uniwersalnego TERMONIUM, który również służy do wykonywania warstwy zbrojonej.  Cały system wieńczy najbardziej zaawansowany technologicznie tynk silikonowy TERMONIUM  dostępny w szerokiej palecie barw Colors of Termo Organika. Kompletny System Ociepleń TERMONIUM charakteryzuje się wyjątkową trwałością i odpornością na warunki zewnętrzne. Dodatkowo cechuje się nadzwyczajną stabilnością, która znacząco podnosi jakość ocieplenia i gwarantuje oszczędność energii, nawet w ekstremalnych warunkach.

Link to postu
 • 3 tygodnie temu...
Dnia 5.08.2021 o 13:22, aru napisał:

bla bla bla

rozumiem, że jak użyję innego kleju to ch... strzela system, tak?

Niedowiarków jest wielu i możesz sobie kleić na to lub tamto i kompletować styropian taki lub inny, ale producent daje gwarancję na system a nie na "puzle". Wyobraź sobie, że kolor nie odpowiada wzornikowi. Potem się okazuje, że klej do zatapiania siatki był jakiś tam zamiast systemowy. Do kogo masz potem pretensje? Pytanie retoryczne.

Analogicznie sprawa wygląda z systemami hydroizolacji - kupujesz zestaw na budowę dużą i ufasz, że zadziała, bo wykonawca już 100 budów tym obtańcował. A tu się okazuje, że wolniej schnie, że się nie czepia warstwa na warstwę, że nie izoluje. I znowu pytanie - co poszło nie tak?

Link to postu

demagogia

dla mnie to szantaż dostawców systemów, jakby mogli to i by materiał na mury narzucali, ale są za krótcy

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

....klej do zatapiania siatki był jakiś tam zamiast systemowy...

a czym by się różniły? upraszczając dyskusję - kleje do tego samego ale różnych producentów?

 

Cytat

Analogicznie sprawa wygląda z systemami hydroizolacji - kupujesz zestaw na budowę dużą i ufasz, że zadziała, bo wykonawca już 100 budów tym obtańcował. A tu się okazuje, że wolniej schnie, że się nie czepia warstwa na warstwę, że nie izoluje. I znowu pytanie - co poszło nie tak?

 

tego to nie rozumiem, te "o poszło nie tak?" to mi się tylko z pewnym dowcipem kojarzy :bezradny:

Link to postu
3 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 I znowu pytanie - co poszło nie tak?

 

Takie pytanie może sobie stawiać zupełny laik. Człowiek, który nie ma żadnej wiedzy w temacie. Ale, moim zdaniem, taki człowiek nie powinien sam się brać za takie roboty, bo to bez sensu. Tylko zlecać innym.

Wtedy nie będzie musiał z byt dużo myśleć.

zbyt

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zapominasz o drobnym detalu - często można kogoś obrazić bardziej niż obrażając go wprost. Znam trochę ludzi, którzy bardzo gustują w tym. A obrażani czasami nawet nie wiedzą, że są obrażani - to inna kwestia
  • Potwierdzają się nasze doniesienia sprzed kilku dni. Polska Spółka Gazownictwa wydała komunikat, w którym zapowiedziała wstrzymanie w latach 2022-2023 podłączania do gazu nowych klientów. Ale że niemal od razu go usunęła, czekaliśmy na potwierdzenie. Dostaliśmy je od Jakuba Kowalskiego, członka zarządu spółki do spraw operacyjnych. Zapewnia, że już podpisane umowy zostaną zrealizowane. - W 2022 roku zrealizujemy 89 tysięcy przyłączy i wydamy na to 1,327 mld zł. W 2023 ponad 45 tysięcy za kwotę 657 mln zł - wylicza i przyznaje, że liczba chętnych na gaz w ostatnich latach błyskawicznie wzrosła. Jeszcze w 2017 r. podłączono ok. 51 tys. nowych użytkowników, w 2019 r. - 82 tysiące, a w 2021 r. było ich już ponad 119 tys. - Zainteresowanie jest bardzo duże. Naszą ambicją byłoby przyłączyć wszystkich. Ale tych ambicji nie uda się zrealizować - mówi Kowalski.   I tłumaczy: - Decyzja o wstrzymaniu podpisywania nowych umów wynika ze skali wyzwań, przed którą stanęliśmy, a z drugiej strony z powodu ograniczenia środków inwestycyjnych. W najbliższych dwóch latach na inwestycje mieliśmy zarezerwowane 2 mld zł i te wydamy na podpisane już umowy. Do czasu pozyskania nowych środków liczba inwestycji przyłączeniowych do sieci gazowniczej w okresie kolejnych dwóch lat nie wzrośnie. Jeśli pojawią się dodatkowe fundusze, jesteśmy gotowi w każdej chwili wznowić naszą działalność przyłączeniową. Średni koszt przyłączenia gazu w Polsce to 14 tys. zł, z czego ok. 20 proc. pokrywa klient, resztę PSG. Ceny mogą się jednak bardzo różnić w zależności od regionu Polski.   PSG to spółka należąca do grupy kapitałowej PGiNG SA. Na inwestycje przeznaczany jest cały zysk spółki, a grupa kapitałowa realizując oczekiwania rynku od kilku lat nie pobiera dywidendy. Inną formą pozyskania funduszy na inwestycje jest też opłata przyłączeniowa, która podlega procesowi taryfikacji. Stanowi ona jednak niewielką część wartości nakładów ponoszonych przez spółkę na przyłączenia. Największym źródłem finansowania inwestycji są pożyczki udzielane na ten cel przez PGiNG. Środki na zwiększone inwestycje na nadchodzący i przyszły rok także miały pochodzić ze wsparcia udzielonego przez spółkę PGiNG. Pod koniec zeszłego roku sytuacja skomplikowała się jednak z powodu znaczącego wzrostu cen gazu na rynkach europejskich.   Fatalne wieści dla walki ze smogiem
  • Tłumaczenie niczego nie zmieni, ja tylko stwierdziłem różnicę.       "Prawdziwa niecnota krytyk się nie boi".
  • Nie podpowiadaj...   A bo to pierwszy, zapowiadany raz??? ciekawe, na jak długo?
  • Zeniu Ty jesteś lepszy niż Bruce Lee i Chuck Norris razem wzięci.  Animus -  Oooooo, widzę że i Tobie też się dostało. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...