Skocz do zawartości

Niestabilne biurko


Heniaa

Recommended Posts

59 minut temu, Heniaa napisał:

Firmę i model napisałam dlatego, że nie wstawiłam zdjęć.

Ok, sorry...  Napisałem tak, bo - niestety - w podobny sposób pojawia się reklamowanie stron rozmaitych sklepów, deweloperów itp...

 

A biurko... cóż, taki model - tak ma :zalamka:

 

Najprostszym sposobem jest zrobienie "zastrzałów", dodatkowo łączących pary nóg, np dwie tylne można połączyć, przez przykręcenie do nich, tuż pod blatem, - na przykład - formatki (do kupienia w markecie budowlanym) z płyty meblowej, albo półki sosnowej, o szerokości 25 - 30 cm... to zapobiegnie ruchom biurka po długości blatu...

Podobnie należałoby uczynić przynajmniej z dwiema bocznymi nogami, np tymi od ściany...

 

Można by również - po prostu - na metalowych kątowniczkach, przykręcić blat wprost do ściany... tylko, że to, na stałe, unieruchomi stół :bezradny:

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
2 godziny temu, Kapec007 napisał:

Najprostsza metoda? Podłóż wycięte w kształt nóżek kartoniki! Ja tak robię ze swoim i stoi stabilnie :D chyba że nie mówimy o nierównościach w podłodze

Zamiast kartoników można użyć podkładek z filcu - można kupić gotowe z klejem lub samodzielnie wyciąć i przykleić.

Dodatkowy plus - nogi biurka nie będę rysowały podłogi.

Link do komentarza

Tu nie bardzo jest do czego dokręcać :bezradny:

Pomimo że:

Cytat

Blat został wykonany z najlepszej jakości płyty wiórowej.

to

Cytat

Grubość blatu to 18 mm

Są i pogrubiane - jakośtam - do 38mm, ale rzeczony egzemplarz wygląda właśnie na te 18 mm... nawet strach się mocniej oprzeć... a już seks na tym biurku, to ogromne ryzyko :zalamka: i dla sprzętu, stojącego na biurku... a o próbujących nie wspomnę...

 

cytaty z opisu biurka gamingowego ze strony producenta...

Link do komentarza
2 godziny temu, podczytywacz napisał:

Tu nie bardzo jest do czego dokręcać :bezradny:

 

 

Element łączący ma jakąś tam grubość, więc nie będzie to tylko 18 mm. Fotka jest tak zrobiona, że ocenić jego grubość nie jest prosto. Ale może właśnie w tym tkwi sedno sprawy. Bo na pewno on (ten element) w stosunku (nomen omen) do blatu tkwi nieruchomo.

Link do komentarza

Płyta może być najwyższej jakości, ale dalej jest to tylko paździerz. Przy 18mm najlepiej żeby była z amelinium, to byłaby w miarę stabilna. Ikea jest w tym 100 razy lepsza, bo tam płyta ma chyba 40mm sklejonego paździerzu. Ale dalej strach się bać stawiać coś cięższego niż monitor.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
6 godzin temu, retrofood napisał:

Element łączący

Co to jest - według Ciebie?

 

Blat jest z płyty 18 mm i TYLKO W NIM wkręty się "trzymają" - bez względu na grubość "elementu łączącego"...

 

Bez względu na jakość fotki - blat na 100% nie ma 38 mm grubości :bezradny:

A tylko te dwie grubości blatów producent oferuje...

Link do komentarza

Omijasz jedną kwestię. Nie blat decyduje o sztywności układu noga - blat. Blat jest złączony na sztywno z tym elementem. I o sztywności decyduje układ noga - element łączący. On ma otwór, noga w otwór wchodzi, ale jak są do siebie mocowane na sztywno, tego zdjęcia nie pokazują.

Może na stałe? 

Wtedy wkręty odpowiadałyby za mocowanie i rzeczywiście, sposób przypominałby znane porzekadło "patrz się na mnie i nie rusz".

Link do komentarza
2 godziny temu, podczytywacz napisał:

Omijasz jedną kwestię... żadna konstrukcja na czterech "nogach", choćby nie wiem jak mocno przytwierdzona do "dachu/blatu", nie będzie stabilna, jeśli nie będzie jakichś "zastrzałów" przy "nogach", czy wzmocnień pomiędzy "nogami"...

 

To zależy jakie czynności uprawia się na stole. Przy niektórych żadne wzmocnienia pomiędzy "nogami" nie pomogą. Chyba, że na pół godziny. 

Potem i tak będzie kołyska.

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...