Skocz do zawartości

Rozgraniczenie działek.


Recommended Posts

Napisano

Witam wszystkich. Jeśli źle forum to z góry przepraszam. 

Ostatnio na mojej działce miało miejsce rozgraniczenie na wniosek sąsiada. Niestety pracuje za granicą nie mogłem być na miejscu. 

Geodeta ustalił granice działki na podstawie wskazań "sąsiada". Wbił 3 drewniane paliki po czym przyszedł do domu z sąsiadem i kazali podpisać mamie grożąc, że inaczej sprawa trafi do sądu.

Z drugiej strony działki od następnego sąsiada o dziwo cały płot stoi dobrze 

Natomiast mój rzekomo jest przesunięty o jakieś 2m w stronę sąsiada. Co wcale nie pasuje bo jeszcze parę lat temu na mojej posesji były fundamenty po starym budynku, które  które rozebrałem nawiozlem ziemi posiałem trawę.  Według nowej granicy płot przechodził by przez ten budynek jest to możliwe?

Dzwoniłem do geodety, który to mierzył on twierdzi, że  nie ma podstaw aby mi wierzyć iż stał tam budynek. Powiedział że moja wieś nie ma ustalonych granic i według niego to co on zmierzył jest dobrze.

Mogę się jakoś od tego odwołać jeśli mama podpisała?  Da się  jeszcze coś z tym zrobić? 

Napisano

Geodeta korzysta nie tylko z map i wyrysów, ale również z rejestru gruntów. I powierzchnia Twojej działki po rozgraniczeniu musi się zgadzać z tą, która figuruje w rejestrze. Więc granicy nie może ustalić dowolnie.

 

Natomiast jak się można odwołać, to musi być opisane i podpowiedziane w decyzji, którą otrzymujecie. Tylko trzeba zachować terminy!!!

Napisano

Dzwoniłem do gminy chciałem uzyskać jakieś informacja, do starostwa nigdzie nic nie wiedzą. Tylko tyle że moja wieś nie ma podziałów oficjalnych domostw jedynie działki rolne. Chyba, że wcześniej ktoś już takiego podziału dokonał.

Minęło od tego jakieś 2 miesiące teraz zjechałem do kraju mam czas się tym zająć. 

Napisano
2 godziny temu, Danio1224x napisał:

Dzwoniłem do gminy chciałem uzyskać jakieś informacja, do starostwa nigdzie nic nie wiedzą.  

 

Nie ma takiej opcji. Wszystkie działki w powiecie są ewidencjonowane, dokumentacja w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego.

Napisano

Dzwoniłem do starostwa powiedzieli, że nie mają informacji o działkach o takich numerach. Może komuś nie chciało się szukać poprostu.... jak to u nas bywa. Mogę wystosować jakieś pismo o te dane ?

Gdzieś na jakimś forum wyczytałem że są właśnie jakieś dane ale tylko na prośbę geodety są udostępniane czy tam geodeta loguje się w jakimś serwisie i może sprawdzić.

Czy jeśli sąsiedzi wzięli sobie geodete wznowienia granic to ja też mogę że swojej ręki takie coś zrobić? 

Napisano
17 godzin temu, retrofood napisał:

 

Nie ma takiej opcji. Wszystkie działki w powiecie są ewidencjonowane, dokumentacja w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego.

Leży w archiwum bo ewidencja jest raz na 10 lat

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/ewidencja-gruntow-i-budynkow-16896641

a dwa

możesz po numerze działki sprawdzić

https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html

a jesli masz kilka groszy to skorzystaj z usługi komercyjnej

https://skaner.com/ksiegi-wieczyste?gclid=Cj0KCQjwhr2FBhDbARIsACjwLo1ihkJ9VSaWkDAIcPFqCFqfemeLh0UMWU34EpsX_-MCp0e84Ilm7pcaArOuEALw_wcB

 

Także na oko tego nie wymierzał geodeta.

Napisano

Na geoportalu patrzyłem ale niby dane z geoportalu nie są do końca wiarygodne więc nie wiem .

Bo według tego co geodeta wyznaczył a geoportal tez jest spora różnica.

Z  tego ostatniego linku co sprawdzałem załamanie działki mam w połowie budynku gospodarczego a według tego co geodeta wymierzył załamanie jest na wysokości okna od budynku mieszkalnego. 

Skąd taka różnica.

Napisano
43 minuty temu, Danio1224x napisał:

Na geoportalu patrzyłem ale niby dane z geoportalu nie są do końca wiarygodne więc nie wiem .

 

 

Na geoportalu mojej wiejskiej działki nie ma w ogóle. Znaczy, fizycznie jest, ale ma nr od sąsiadki. A mojego domu też nie ma. Miałem problemy, kiedy zamawiałem w pewnej firmie podpięcie światłowodu. Odpowiadali mi, że w mapach nie ma takiej działki, więc nie mogą przyjąć zamówienia. W końcu uzgodniliśmy (telefonicznie), że wylezę na drogę i zatrzymam ich samochód.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Proszę jeszcze Sz. Kolegów o wskazanie jakie konkretnie drzwi wybrać (linki?). Rozumiem, że będą tańsze niż drzwi wejściowe, ale zależy mi by były b. dobrze ocieplone. A może ma ktoś jeszcze jakieś wskazówki montażowe?
    • Dzień dobry, chcę ocieplić drewniany strop starego domu z lat 60. Dom jednokondygnacyjny, strych nieużytkowy, ściany z balii sosnowych ocieplone od zewnątrz styropianem, strop drewniany o konstrukcji od strony pomieszczenia ogrzewanego: karton gips -  deski - plewy ok 3-4 cm - 20 cm pustej przestrzeni - deski, po których można chodzić. Dach dwuspadowy, blachodachówka + membrana dachowa. Nie zależy mi na użytkowaniu powierzchni strychu, chcę położyć wełnę na wierzch stropu. Czy powinienem kłaść na deski folię paroizolacyjną (aktywną?) i na nią wełnę mineralną? Czy wełnę mineralną bezpośrednio na deskach? Nie chcę popełnić błędu i doprowadzić do gnicia/degradacji desek. Jak powinienem to wykonać?
    • Witam.  Proszę o pomoc w sprawie mojego dachu. Stary dom kupiony 7 lat temu. Około 2005 roku poprzednik zamontował blachodachówkę. Pod blachę niestety, zamiast membrany dachowej, została założona folia dachowa (FWK). Dach dwu spadowy. W chwili obecnej poddasze jest ocieplone 25cm wełny. Między folią dachową a wełną jest gęste sznurowanie i szczelina 5cm. W kalenicy jest nacięta folia dachowa. Latem planuje zdjęcie starej kalenicy, założenie taśmy kalenicowej z dziurkami i przykręcenie szerszej kalenicy w celu zwiększenia wentylacji. Od strony okapu będą szczeliny nawiewne. W jednej ze ścian szczytowych jest otwór 160mm i kratka wentylacyjna. W drugiej ścianie szczytowej nie mogłem wywiercić otworu bo jest tam przyłącze linią napowietrzną. Wełna jest położona od okapu między krokwiami  do 2/3 wysokości dachu i później przechodzi nad jętki. Czy tak ocieplony dach ma szansę na prawidłowe funkcjonowanie? W normalnym świecie byłaby membrana dachowa wypuszczona do rynny, wełna by dolegała do membrany, ewentualne skropliny wpływałyby do rynny. Czy w moim przypadku sprawna wentylacja uchroni wełnę przed wilgocią? Żona uparła się na wełnę i niestety same z tego problemy... Wszystkie prace przeprowadzam sam. Żałuję że nie zrobiliśmy piany. Konstrukcja dachu sucha, szczelna, byłoby bez roboty i pewnie że nic by się nie zadziało. Proszę o cenę sytuacji.  
    • Czemu się wcześniej nie ogłaszałeś, musiałem sam malować. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...