Skocz do zawartości

Jakie mam opcje? Działka usługowa plan zagospodarowania szkoła


Recommended Posts

Witam ! Posiadam działkę prawie 4 tys M2 , działka około 25 lat temu została objęta miejscowym planem zagospodarowania pod budowę szkoły bądź inne placówki z przeznaczeniem publicznym. Chciałabym ja sprzedac. Pytanie czy jedna opcja jest czekać aż gmina ode mnie odkupi gdy zaplanuje coś na jej miejsce (od 25 lat była tylko jedna propozycja na sprzedaż pod przedszkole ale właściciele sąsiedni się nie zgodzili którzy posiadają działkę z takim samym zagospodarowaniem ) czy iść do Gminy i pytać czy jej nie odkupia nawet jak nic teraz nie planują ? Nie bardzo wiem jakie mam opcje...

Link do komentarza
12 godzin temu, Katarzyna88 napisał:

Nie bardzo wiem jakie mam opcje...

musisz dopatrzyć, co mieści się w działalności publicznej - i albo coś takiego postawić (znaleźć współinwestora), albo ogłosić taka ofertę publicznie, pisząc, co się może tam mieścić.

Np. szkoła, przedszkole, urząd, placówka zdrowia, biblioteka, klub, itp  - i co ważne, zawyczaj może sie również mieścić część mieszkalna, zazwyczaj o powierzchni mniejszej niż zasadnicza, choc różnie to bywa. Byc może w opisie do planu to znajdziesz.

 

No i jeszcze jedno - sprawdź, czy plan miejscowy jest na pewno aktualny, bo to różnie bywa, czy nie stracił ważności z jakiegoś powodu. 

Link do komentarza

MPZP który przywołuje Autor może być nieważny z mocy tej Ustawy, tak stanowi ten Art; kwestia ustalić czy tak jest;

 

gdyby było ważne to Miasto/Gmina nie wykupi, póki nie będzie musiało, żeby skały .....ły

można próbować domagać się odszkodowania, wykazać, ze gdyby to była działka inwestycyjna to jej wartość byłaby inna niż w przypadku tego przeznaczenia wskazywanego w MPZP; a tak to płaci się podatek, a niczego innego nie pozwolą budować oprócz przeznaczenia;

może znalazłby się jakiś prywatny inwestor i miałby pomysł na coś niepublicznego publicznego - w MPZP jest to z pewnością dokładnie opisane; może byłaby możliwość budowy ZOZu, lub czegoś podobnego

 

a sąsiedzi niewiele mają do powiedzenia

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam trzy takie regały i bardzo je sobie chwalę. Owszem, przy składaniu pierwszego popełniłem błąd, wierząc bezkrytycznie w instrukcje sprzedawcy i nie zaginałem "języczków" wsuwanych w wycięcia kątowników, no i regał mi się rozsypał już pod koniec montowania. Ale gdy wszystkie zagiąłem (łatwe to nie jest, ale da się). regał jest lekki i nie do zdarcia. Nośność jednej półki to 125 kg, więc w warunkach domowych spokojnie wystarcza do niemal wszystkiego. Nawet w garażu.   Regałów niczym nie mocuję do ścian. Nie ma potrzeby. Oczywiście, jeśli stoją na wyrównanym i pewnym podłożu.  Da się je kupić w cenie poniżej 80,00 PLN, więc uważam, że naprawdę warto.   PS. To się nie chwieje, zapewniam!
    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...