Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Cześć,

Mam pytanie odnośnie izolacji po ścianami nośnymi betonu komórkowego. Bloczki pierwsza warstwa na zaprawie murarskiej, kolejne warstwy na zaprawie do cienkich spoin Mam izolację poziomą - papa szybki profil SBS 5,2 mm, natomiast budowlańcy nie zrobili zakładu ok. 15 cm i teraz nie mam jak tego połączyć z izolacją, która powinna być ułożona na chudym betonie (papa, ewentualnie folia). Poczytałem trochę o podciąganiu kapilarnym i sam nie wiem co o tym myśleć.

 

Teren - jednorodny - piach. Wykonanie: Ława fundamentowa beton B-20, w wykopie położona folia - 0,02mm x 2. Na gotowej ławie położona papa szybki profil SBS 5,2 mm Bloczek fundamentowy B20 wymurowany na zaprawie. Ściany bloczka pomalowane dysperbitem od wewnątrz oraz od zewnątrz x 2. Strona zewnętrzna ocieplona styropianem wodoodpornym grubość 15 cm oraz w koło położona folia kubełkowa. Na ostatnią warstwę bloczka betonowego położona izolacja pozioma - wspomniana papa szybki profil SBS. Przed wylaniem chudego betonu piach odpowiednio zagęszczony, mechanicznie ubity i na piachu położona jedna warstwa foli o grubości 0,02

 

Przeczytałem chyba wszystkie forma, kilka artykułów o pociąganiu kapilarnym, o właściwościach technicznych użytych materiałów budowlanych, o warunkach gruntowych: a teraz pytanie/pytania

 

1. Czy sposób budowy i zastosowanej hydroizolacji opisany powyżej - jeżeli chodzi o pociąganie kapilarne ściany będzie zachodził w tym konkretnym przypadku?

2. Podciąganie kapilarne a zastosowane materiały - ABK + pierwsza warstwa zaprawy murarskiej, a później zaprawy do cienkich spoin?

3. Jaka jest wielkość porów w zaprawie murarskiej a jaka w zaprawie do cienkich spoin?

4. Na jaką wysokość ewentualnie ścian zaciągnęłaby wilgoć przy założeniu z jakich materiałów jest budowany dom i na jakim terenie? Opis jak wyżej + użyte materiały - ABK+ zaprawy?

5. Czy taki sposób uszczelnienia wspomoże papę poziomą SBS 5,2 mm, która znajduje się pod bloczkiem komórkowym - opis: na styku ściany wysokość ok. 15 cm oraz wstępnej podłogi z chudego betony, położyłbym elastyczną zaprawę uszczelniającą Hydro Flex 1C + do tego taśmy uszczelniające (wodoodporne, mrozoodporne, odporne na starzenie), później folię atestowaną x 2 0,03 mm?

 

Załączam zdjęcie poglądoweIzolacja.thumb.jpg.9b8a940a7cedf436459143c1fdd3a1a0.jpg

Edytowano przez Maciek8080 (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie temu...
Napisano (edytowany)

Dzień dobry,

 

Skonsultowałem sprawę jeszcze raz z moim kierownikiem budowy i dowiedziałem się, że w tym przypadku wywinięcie folii budowlanej na ściany w zupełności wystarczy. Dziękuję za trafną podpowiedź. Nie mniej jednak cały czas martwiłem się podciąganiem kapilarnym na styku ściana/podłoga. dlatego sprawa po konsultacji z kierownikiem została załatwiona w następujący sposób: Na styku ściana-podłoga użyłem zaprawy uszczelniającej Ceresit CR90. Pierwsza warstwa zaprawy położona pędzlem , druga warstwa zaprawy położona szpachelką budowlaną (masa była bardziej plastyczna), trzecia warstwa zaprawy jeszcze raz położona pędzlem. Chciałem użyć dodatkowo taśm CL152 ale w tym przypadku nie ma mowy o przesączaniu się wody lub wody działającej pod konkretnym ciśnieniem, raczej nie będzie miało też miejsca zawilgocenie posadzki w związku z tym zrezygnowałem z taśm. Na to zostanie położona folia wywinięta na ściany. Teren gdzie znajduje się dom - piachy, woda tam nie stoi nigdy, nawet przy bardzo dużych opadach deszczu, ponadto woda z rynien będzie odprowadzana do studni chłonnej.

Edytowano przez Maciek8080
.. (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...