Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czy tak podłączona instalacja gazowa jest prawidłowa czy nie?


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Czy tak podłączona instalacja gazowa jest prawidłowa czy nie, ponieważ nigdzie nie znalazłem merytorycznej jedznacznej odpowiedzi.

 

W mieszkaniu w przedpokoju w szafce na wysokości ok. 2 m jest umieszczony gazomierz zaraz za gazomierzem (po stronie mieszkania), jest umieszczony zawór który odcina gaz do kuchenki gazowej. Od tego zaworu biegnie rurka miedziana do tej rurki jest podłączone szybkozłącze gazowe a drugi koniec podłączony jest do kuchenki gazowej. Osoba sprawdzają szczelność gazu stwierdziła, że instalacja jest niezgodna z przepisami.

 

Moje pytanie, dlaczego jest niezgodna teraz skoro przez 10 lat była zgodna, pozostało bez odpowiedzi.

 

W uproszczeniu: > rura doprowadzająca gaz z korytarza > mieszkanie > gazomierz + zawór odcinający dopływ gazu > rurki miedziane dł. ~2,5 m > szybkozłącze > kuchenka gazowa

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez można do gazowni zadzwonić lub do kominiarza i Panowie wszystko wytłumaczą podczas wizyty oczywiście. Gaz w mieszkaniu odchodzi do lamusa, szczególnie w nowobudowanych blokach. Tak czy inaczej - musi byc zawór odcinający w zasięgu ręki i elastyczny przewód. Teraz nawet podłączenie piecyka do cwu mi robił serwisant i już w rurki sztywne się nie bawi. A pomyśleć, że ludzie na kuchenki gazowe "podpinane" na elastycznym wężu 10 lat temu, patrzyli z dozą niepewności :).

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

A pomyśleć, że ludzie na kuchenki gazowe "podpinane" na elastycznym wężu 10 lat temu, patrzyli z dozą niepewności :).

Co by nie mówic - nie są to teraz takie same elastyczne węże, jak te 10 lat temu...

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby żeby ten kto powołuje się na niezgodność z przepisami określił co dokładnie jest wadliwe, Przecież nie wiemy jak dokładnie ta instalacja jest ułożona i jak wykonana. Możemy sobie gdybać. Fakt, przed przyłączem elastycznym powinien być umieszczony zawór odcinający. Czy w mieszkaniu gazem jest zasilana tylko kuchenka? Jeżeli jest tylko kuchenka to zastanawiałbym się nad tym czy dodawanie drugiego zaworu odcinającego jest uzasadnione. Czy szafka z gazomierzem jest wentylowana? I czy wentylacja tego pomieszczenia działa sprawnie?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Na pierwszym obrazku jak widać wszystko jest stare, a na drugim piękny przykład eklektyzmu. Ale nie widac tam dziadostwa i prowizorki, a niektórym się wydaje że pierdykną płytę OSB i będzie gites. No nie będzie, owszem można i z nią coś aranżować ale to trudne zadanie i raczej dla specjalistów.   
  • Rozmawiamy o surowych murach - cegła surowa jest taka sama teraz jak i 500 lat temu. Owszem - strop żelbetowy płaski jest diameralnie inny, niż sklepiony - ale to strop  Na tym tle różne meble czy wystrój wnętrza jest chyba  możliwy. Eklektyzm - jedni go lubią, inni nie. A na końcu i tak jest smak i gust - nie podlegające dyskusji    Np:      
  • Witam, zastanawiamy się z mężem nad kupnem działki która jest poniżej poziomu drogi publicznej - ile dokładnie nie wiem, myśle ze z metr. Powierzchnia działki to 900m2. Dodatkowo z tego co wiem są to tereny podmokłe, jednak naokoło jest mnóstwo nowych domków, z dwoch stron działki są domy i z dwóch droga publiczna z kanalizacją. I teraz moje pytanie: - ile może wynosić koszt podniesienia poziomu tej działki? JEdni mówią że nic jeśli ktoś za darmo będzie miał do oddania ziemie czy gruz po rozbiórce domu, inni  ze to straszne koszty - czy budowa działki na podmokłym terenie ma sens finansowy? Wiem ze takie domy sa budowane ale czy to są kwoty rzędu kilku tysięcy więcej czy kilkudziesięciu. - czy to że obaj sąsiedzi spuszczają na tą działkę deszczówke ( nie mają jeszcze rynien z tego co widziałam) powoduje że działka może byc jeszcze bardziej mokra czy to raczej kwestia wód gruntowych a nie "zewnetrznego" nawadniania przez sąsiadów. W odległości ok 150m jest rów melioracyjny.  
  • Odleciał - jak zwykle - na skrzydłach swojej wyobraźni 
  • Zenek, no jakie zamki???. To o średniowieczu i wcześniej rozmawiamy?.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...