Skocz do zawartości

Jaką wylewkę zastosować na bruzdy w starej wylewce betonowej ?


Recommended Posts

W podpiwniczeniu, w starej wylewce betonowej zostały wycięte bruzdy a w nich ułożona nowa instalacja hydrauliczna ( doprowadzenia i odprowadzenia wody). 

Mam pytanie, czy bruzdy wystarczy wyrównać wylewką betonową i czy trzeba użyć tam jakiegoś materiału izolacyjnego ( styropian lub coś innego)  i czy nierówności starej wylewki mogę "wyciągnąć" nową wylewką betonową ( nie chcę kłaść samopoziomującej z uwagi na koszty musiałbym wylać około 2-3cm na 50 m2 zeby wyrównać i spoziomować całość.  

Jeśli można wyrównać całość wylewką betonową, to jaka powinna być grubość nowej warstwy wylewki na starej wylewce ? 

bruzd_lazienka.jpg

20200921_094307.jpg

20200921_094315.jpg

20200921_094336 (1).jpg

20200921_094440.jpg

20200921_094505.jpg

Link do komentarza

W takim razie są gotowce bo te 2 cm możliwe, że jest zmienne między 0,5 a 2 lub lub max 2. Są też receptury na gotowe mieszanki z dodatkiem mikrowłókien dla świętego spokoju i zachowania pełnej nośności warstwy przy najmniejszej grubości, która Ci wyjdzie z niwelowania. I tyle w temacie ode mnie.

Link do komentarza

Najlepiej zalać bruzdy gotową wylewką betonową np. weber.floor 1000 czy webermix beton B30.

Na całość, po związaniu wylewki i zagruntowaniu, można zastosować samopoziomujący podkład podłogowy wzmocniony włóknami np. weber.floor 4310 lub weber Renofloor. W miejscach bruzd, warto wcześniej położyć zbrojenie z siatki z włókna szklanego np. weber.floor 4945. Kładziemy siatkę i wylewamy masę samopoziomującą. Będzie to stanowiło dodatkowe zbrojenie. Można też zastosować inny samopoziom, ale wówczas rekomendujemy jeszcze wykonanie hydroizolacji podpłytkowej webertec Superflex D3, która może skompensować ew. rysy z podłoża. W tych miejscach, gdzie są bruzdy, gres może po prostu popękać, a zastosowanie płynnego jastrychu weber.floor 4310 lub weber Renofloor może znacząco zmniejszyć to ryzyko.

 

Więcej informacji o produktach znajdzie Pan na stronie:

- weber.floor 1000https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-1000
- weber.floor 4310https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310

- weber Renofloorhttps://www.pl.weber/produkty-diy/produkty-podlogowe-diy/weber-renofloor-wylewka-na-trudne-podloza

 

Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube, gdzie znajdzie Pan filmy instruktażowe z aplikacji produktów Weber: https://go.pl.weber/YouTube
W AppStore i Google Play znajdzie Pan aplikację Weber Budowa, dzięki której można uzyskać więcej informacji o produktach Weber skanując opakowania lub mieć szybki dostęp do dokumentacji.
Jeśli jest Pan wykonawcą, zachęcamy do rejestracji w programie Liga Ekspertów https://liga-ekspertow.pl

Edytowano przez Eksperci Weber (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dzień dobry,

 

masa weber.floor 4310 wiąże dosyć szybko i można układać płytki po ok. 7-11 dniach. Jeszcze szybszą pracę zapewnia weber.floor 4320 z technologią Self Drying. Wiąże on wodę chemicznie, płytki można układać już na drugi dzień (w zależności od warunków w pomieszczeniu). :) Rekordzista to weberfloor 4025, ale można go aplikować do 1 cm grubości.

 

Pozdrawiamy!

Edytowano przez Eksperci Weber (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Albo spacery boso, albo kostrzewa.  Po tej pracy w upalną noc położyłabyś się na tym mchu,  jak na dywanie i patrzyła w gwiazdy, a tak lipa ta  kostrzewa będzie włazić ci w oczy, uszy i w coś tam jeszcze.
    • Ja nie narzekam nawet miłość to bezcenny dar.
    • Według mnie te panele już na tyle napuchły, że lada moment je po prostu rozsadzi. W rodzinnym domu ojciec za dokładnie parkiet ułożył, taki gruby z 15mm klepki są, z tego co mówił nie zrobił w ogóle, albo za małą dylatację przy ścianie, przynajmniej dwie ściany rozsadziło i przesunięte są kilka centymetrów nad podłogą w głąb kilka mm. Podobnie teściowej za dobry fachowiec, bo też za dokładnie położył panele na ścianach i na suficie, była wtedy zima i teściowa wywiesiła pranie, na następny dzień panele na suficie wydęło o 5cm. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • U mnie odwrotnie, bo ja kupiłem 300L ziemi, perlit i specjalnie zostawiłem dziury w pustakach pod kostrzewę, ale rośnie zacnie, a mech rozsiewa się sam. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka Pamiętam jak raz w Krynicy się zatrzymaliśmy, obok głównej drogi były tory i całe te tory kolejowe były zarośnięte takim, tylko 10cm mchem, chodziło się jak po dywanie, a ten mech się nie łamał, tylko podnosił spowrotem. Mega mi się to wtedy podobało.
    • Panowie - ojcowie, czy przodkowie, nie ma znaczenia. I tak jest mi wszystko jedno, na czym jadali. Czy co tam nam dali .     Ale nie za wszelka cene. Wyobrazasz sobie ogrom tej pracy - zmiana ph gleby ? Z niewiadomym skutkiem? Wszelkie duze roboty u mnie zakonczone. Finito. Moge poprobowac przeszczepu mchu w kilku miejscach, jak bedzie chcial i mogl sie rozwijac, to swietnie. Jak nie, to trudno, pogodze sie z losem. Zostalo mi troche nasion mikrokoniczyny, jak wyrwe kostrzewe, to je tam posieje. Juz raz zrobilam takie male, doswiadczalne poletko. Pieknie wzeszla i rosla, ale potem musialam wyjechac i teraz jest tam sama kostrzewa. Tak à propos zmiany warunkow glebowych: zagladam czasami na "Ogrodowisko", i jest tam babka, ktora ma dzialke z lasem sosnowym. I ona wymienila cala glebe, nasadzila mnostwo roznych roslin wokol tych drzew. Jest taras dookola domu, z ktorego mozna ten ogrod podziwiac, jak rowniez sciezki do spacerowania. Ale po co w takim razie kupowac dzialke lesna? Nie wiem, moze odziedziczona?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...