Skocz do zawartości

Jak prawidłowo ułożyć na suficie maty izolacyjne z folią aluminiową obustronną?


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze stronyhttps://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Witam, mam pytanie dotyczące maty izolacyjnej z folią aluminiową obustronną. Chcemy ją ułożyć na suficie między płytami k-g a stelażem z profili cd, ud. Jak prawidłowo powinien wyglądać taki montaż folii. Czy folia przyklejona za pomocą taśmy obustronnej do rusztu i na to płyty k-g będzie dobrze wykonanym montażem? Instrukcja mówi o jakiś szczelinach wentylacyjnych, jak je zrobić i z czego, aby wszystko było w porzadku? W załączniku zdjęcie aktualnego sufitu.

IMG_20200821_182333.jpg

Link do komentarza

Chyba chodzi o folię paroizolacyjną, ale w tym przypadku wersja z powłoką aluminiową  praktycznie nic nie daje. Folia przylega do ocieplenia i płyt g- k, zatem efekt odbicia energii cieplnej będzie znikomy (brak przestrzeni  do promieniowania).

Folię przykleja się do rusztu taśmą dwustronną. Można oczywiście wywołać efekt odbicia opuszczając  płyty g-k mocowane do dodatkowego stelaża.

Link do komentarza

Cóż, podpisuję się pod powyższą opinią. To już lepiej taką folię przykleić na powierzchni płyty. Tylko kwestia sporna pozostaje wtedy wygląd poddasza :) Analogia - ekrany zagrzejnikowe i folie termiczne stosowane przez służby ratunkowe i jeszcze kilka innych rozwiazań.

Warto wiedzieć, co chcemy uzyskać stosując tzw. ekran i na jakiej zasadzie następuje "transport" ciepła. Do efektu cieplnego jeszcze długa droga ponieważ część promieniowania zostanie odbite i zamienione na ciepło, część przeniknie itd. Ale najważniejsze jest to, że musi być przestrzeń do wypromieniowania - o czym wspomniał Ekspert Cezary.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • https://budujemydom.pl/stan-surowy/fundamenty-i-piwnice/a/17452-budowa-domu-na-podmoklym-terenie  
    • Warto sprawdzić czy nie idzie woda z gruntu przez scianę ,z powodu przerwanej izolacji,gdzieś na profilu mam zdjęcie z kamery termowizyjnej jak to wygląda w rzeczywistości https://www.facebook.com/photo.php?fbid=122103759224762998&set=pb.61572889962645.-2207520000&type=3  warto to sprawdzić 
    • No kamerą termowizyjną napewno nie badamy budynki w słoneczne dni,zwłaszcza kiedy budynek jest ocieplony,gdzieś w mojej galerii na profilu są zdjęcia jak odbija sie ciepło słoneczka https://www.facebook.com/profile.php?id=61572889962645&sk=photos  tak że badamy tylko o poranku,wieczorem,albo w zachmurzony dzień 
    • A nie masz kontaktu z deweloperem? Albo z ludźmi, którzy pracowali przy wykończeniach?     I z naprawą tych pęknięć to ja bym się nie spieszył. Jeszcze rok, dwa, trzeba poczekać. To wygląda na efekt osiadania budynku, pęknięć może jeszcze pojawić się więcej.    Kiedyś w blokach w pierwszym roku w ogóle nie kładło się płytek, bo i tak były później do wymiany.. Szczególnie na niskich kondygnacjach.
    • Zawsze jedna ze ścian jest "od południa", nawet w domach okrągłych i producenci farb o tym wiedzą. Dlatego na ściany zewnętrzne stosuje się farby fasadowe.  Natomiast pytanie pierwsze. Jak u Ciebie z kasą? Szukasz czegoś ekstra, czy wystarczy przyzwoite? Bo ja kupiłem farbę taką sobie, uznałem, że na starą chatę nie ma potrzeba udawania ekstrawagancji.    Tak ściany wyszły.         Na dół nie patrz, to jeszcze nie było robione, chodzi o tę siwą farbę. Strona od południa. Pod spodem też jest stara farba olejna, oczywiście podczyszczona, usunięcie tej która się nie trzyma jest obowiązkowe. Ty masz podłoże dobrze przygotowane, nie widzę tam pęcherzy.   Aha, kolor jest robiony, farbę kupowałem białą.  Zużyłem prawie trzy wiadra po 10 litrów.  Z trzeciego ze dwa litry zostało. Malowane w ubiegłym roku. na wiosnę. Chata budowana wtedy, kiedy na wschodzie rządził Stalin.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...