Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jak prawidłowo ułożyć na suficie maty izolacyjne z folią aluminiową obustronną?


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze stronyhttps://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Witam, mam pytanie dotyczące maty izolacyjnej z folią aluminiową obustronną. Chcemy ją ułożyć na suficie między płytami k-g a stelażem z profili cd, ud. Jak prawidłowo powinien wyglądać taki montaż folii. Czy folia przyklejona za pomocą taśmy obustronnej do rusztu i na to płyty k-g będzie dobrze wykonanym montażem? Instrukcja mówi o jakiś szczelinach wentylacyjnych, jak je zrobić i z czego, aby wszystko było w porzadku? W załączniku zdjęcie aktualnego sufitu.

IMG_20200821_182333.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o folię paroizolacyjną, ale w tym przypadku wersja z powłoką aluminiową  praktycznie nic nie daje. Folia przylega do ocieplenia i płyt g- k, zatem efekt odbicia energii cieplnej będzie znikomy (brak przestrzeni  do promieniowania).

Folię przykleja się do rusztu taśmą dwustronną. Można oczywiście wywołać efekt odbicia opuszczając  płyty g-k mocowane do dodatkowego stelaża.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, podpisuję się pod powyższą opinią. To już lepiej taką folię przykleić na powierzchni płyty. Tylko kwestia sporna pozostaje wtedy wygląd poddasza :) Analogia - ekrany zagrzejnikowe i folie termiczne stosowane przez służby ratunkowe i jeszcze kilka innych rozwiazań.

Warto wiedzieć, co chcemy uzyskać stosując tzw. ekran i na jakiej zasadzie następuje "transport" ciepła. Do efektu cieplnego jeszcze długa droga ponieważ część promieniowania zostanie odbite i zamienione na ciepło, część przeniknie itd. Ale najważniejsze jest to, że musi być przestrzeń do wypromieniowania - o czym wspomniał Ekspert Cezary.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...