Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Witam

Mam piwnicę w starej kamienicy. w piwnicy częściowo jest klepisko a częściowo są stare cegły na podłodze, a częściowo jakaś wylewka betonowa. Piwnica wilgotna ale nie gromadzi się woda. Przez okienko uliczne przy silnych ulewach wpada trochę wody która wsiąka przez cegły do gruntu. Nie ma możliwości zaślepienia czy przykrycia okienka bo to jedyna wentylacja, daszku też nie można zrobić nad okienkiem bo jest witryna sklepowa. Jedynym rozwiązaniem to zrobienie rynny w okienku piwniczym w samej piwnicy i spust do wiadra/zbiornika chyba że ktoś ma inny pomysł. 

Ostatnio lekko zaczęła pojawiać się biała pleśń (na rękawicach które leżały i na wiszących lampach; zdjęcie lamp w załączniku) dlatego zastanawiam się aby zmniejszyć wilgotność w pomieszczeniu poprzez posadzkę.

Chcę zrobił podłogę/posadzkę tylko nie jestem pewien jak. Jeżeli wyleję posadzkę betonową z podwójną folią pod spotem to woda będzie stać, myślałem żeby zrobić betonowe płytki chodnikowe posadowione na piasku lub piasku z cementu. 

Informacyjnie wysokość ok 250cm; całość poniżej gruntu ściany kamień i cegła, posadzka mieszana, strop cegła, wentylacja przez 3 otwory fi80 w drzwiach oraz okienko piwniczne wymiary 25x45cm(wymiar okienka w chodniku).

 

Jak radzicie?

WhatsApp Image 2020-08-06 at 09.39.09 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-08-06 at 09.39.09.jpeg

WhatsApp Image 2020-08-06 at 09.39.09 (3).jpeg

WhatsApp Image 2020-08-06 at 09.39.09 (2).jpeg

WhatsApp Image 2020-08-06 at 09.42.24.jpeg

Napisano

Dzień dobry,

 

możemy zarekomendować rozwiązanie:

1. usunąć to, co jest obecnie,

2. zrobić podbudowę z chudego betonu (np. B10),

3. wykonać hydroizolację - tu polecamy hydroizolację mineralną - webertec Superflex D3 (https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3) - malowanie dwukrotne. Przy aplikacji hydroizolacji, na styku ścian i chudziaka należałoby wkleić taśmy uszczelniające weber.tec uni 120/70,

4. na tak zabezpieczoną podbudowę wylać jastrych np. weber.floor 1000 (https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-1000)

 

Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu

Napisano (edytowany)

Izolacja podłogi nie rozwiąże problemu wilgoci, jesli będzie przenikać ona przez fundamenty,  ściany, na których nie ma hydroizolacji. Dom stary, jeszcze ze  sklepienia łukowym  zatem prawdopodonnie wymaga kompleksowego osuszenia i utworzenia izolacji przeciwwilgociowej.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Napisano

Dziękuję za zainteresowanie

Nie jestem specjalistą w tej branży ale z tego co się orientuję, to nadmierne wysuszenie piwnic w szczególności  w starych kamienicach skutkuje rozpadem się cegieł w sklepieniach. Dlatego zacząłem się zastanawiać nad "odtworzeniem" posadzki ceglanej, a jako że cegły klinkierowe to drogi interes myślałem nad betonowymi płytkami chodnikowymi. Jak dla mnie wilgoć się zmniejszy ale nie na tyle by zagrozić mikroklimatowi.  

Na chwilę obecną nie ma finansowej możliwości aby zrobić gruntowną izolację pionową i poziomą całych piwnic. Chcę tylko doprowadzić tę jedną do stanu użyteczności.

Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić :D

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...