Skocz do zawartości

Izolacja różnicy poziomów.


Recommended Posts

Drodzy Forumowicze,

 

Piszę z takim zagadnieniem. Mam w domu różnicę poziomów. Jedno pomieszczenie jest obniżone względem domu o 15 cm. Jedna strona tego pomieszczenia styka się z resztą domu ścianą fundamentową. Jest to ściana wewnętrzna. 

Fundamenty są już wymurowane. Ale w mojej głowie cały czas kołacze się myśl, że będę miał problem z hydroizolacją tego rozwiązania. 

 

Plan wykonania jest obecnie taki, że na wszystkich ścianach fundamentowych ma iść izolacja pozioma z papy termozgrzewalnej. Dwie warstwy na zakład. Ale co zrobić z odcinkiem pionowym, który stanie się ścianą pomieszczenia? Papy nie wywinę w dół pod kątem prostym, bo się przerwie. Co z izolacją pozioma posadzki na gruncie części niższej? Co z tego, że ją położę skoro na mój, niebudowlany rozum, nie mam ciągłości na tej ścianie? Wreszcie, izolacja jest lekka, warunki gruntowe proste, podłoże - piasek, wód gruntowych brak do 3.5m, ale jednak ściana jest w ziemi. Chyba może się wydarzyć, że ulegnie zawilgoceniu? 

 

Jestem otwarty także na poradę ekspercką, odpłatną. 

 

Do temu dołączam rysunek jak to wygląda z boku i z góry.

 

 

bok.png

góra.png

Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedź.

 

Problem jest z pionową częścią ściany fundamentowej, która jest ponad chudziakiem w niższej części.

Zdaniem kierownika, nie ma tam być żadnej izolacji przeciw wilgoci, bo nie będzie można otynkować. Ja obawiam się, że jeśli nie będzie ciągłości między częścią wyższa i niższą to wilgoć się pojawi...

 

 

bok-zaznaczone.png

Link do komentarza

Może sprawa wydaje się błaha. 

 

Moja perspektywa jest inna. Mam słabe oparcie w kierowniku, twierdzi, że nie będzie tam żadnego problemu i mur może zostać odsłonięty. 

Niestety izolacja pod ścianami fundamentowymi (folia w pasach do takich celów) nie została wykonana zbyt starannie. Użyto zbyt wąskiej folii i miejscami wystaje z jednej strony innymi miejscami z drugiej strony. Idzie za tym oczywiście brak folii po stronie przeciwnej... 

 

 

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

najlepszym produktem do tego typu hydroizolacji będzie mikrozparawa uszczelniająca webertec Superflex D3. Jest to hydroizolacja mineralna, dwuskładnikowa, która doskonale uszczelni zarówno powierzchnie poziome, jak i pionowe. Rekomendujemy dwukrotną aplikację. Więcej informacji uzyska Pan ze strony: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3 Wystarczy wymieszać wagowo 1:1 dwa składniki i nanosić hydroizolację wg. upodobań: wałkiem, pędzlem lub packą. Jest to naprawdę prosta i bardzo skuteczna metoda zabezpieczenia konstrukcji przed wodą i wilgocią.

 

Rekomendujemy aplikację na całej poziomej powierzchni, zamiast papy. Ma Pan dokładną, prostą metodę, bez zakładów, miejsc, które są newralgiczne i bez ognia.

Poza tym, jest to zaprawa, którą spokojnie można pokryć tynkiem. :)

 

Pozdrawiamy!

Edytowano przez Eksperci Weber (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Mam jeszcze pytanie o izolację poziomą ścian fundamentowych (między ścianami nośnymi i fundamentowymi).

 

Firma, która prowadzi prace zakupiła papę Dachbit V60 S30. Jest to papa na bazie asfaltu oksydowanego na welonie szklanym. 

Czy taka papa jest odpowiednia? 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Syn się o tym uczył i to jest na pozór proste, ale w wyliczeniach dokładnych dość skomplikowane. W każdym razie jest tak jak piszesz, że w ogrzanym powietrzu pomimo dużej wilgotności szybko się ta wilgotność zmniejsza, chodzi o to, że w ciepłym powietrzu wody zmieści się dużo więcej niż w zimnym. Przynajmniej tak mi to tłumaczył i mam nadzieję, że dobrze pamiętam. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Kupilam dzialke lesna, zeby miec maksymalne minimum koniecznosci jej ogarniania. Od strony zachodniej obejmuje ona dawna droge i  nic tam nie urosnie (tak myslalam, ale jednak rosna rozne roznosci). W kazdym badz razie, postawilam tam 5 skrzyn, w ktorych upawiam truskawki i rozne warzywka. Na polankach posadzilam kilka krzakow malin, czarnych porzeczek, borowke amerykanska, 1 wisienke i 2 swidosliwy. I to wsio. Reszta zostaje jak bylo, z mchem, igliwiem, trawami. I nie mialam zamiaru w nic ingerowac, poza zbieraniem postracanych przez wiatr galezi i szyszek. Jednak musze usuwac czeremche amerykanska i siewki debow (ale nie wszystkie). Czynnosc taka, jak bieganie z kosiarka w ogole nie wchodzi w gre. Juz tej wiosny zauwazylam rozprzestrzenianie sie kostrzewy i zrobilam eksperyment z koniczyna i macierzanka. Moze i by cos z tego wyszlo, ale musialam wyjechac. Plan jest taki, ze w lutym - marcu bede kostrzewe wyrywac i w to miejsce natychmiast siac - sadzic cos niskiego. Bo jak slusznie zauwazyles, natura nie znosi prozni. Moze bede miala pomocnikow... A nawet jesli nie, to mam nadzieje, ze w kilka miesiecy sie z nia uporam. Ale na pewno niczego kosic nie bede .     Ile masz m² do koszenia ?
    • Mają taką jakby powłokę na zamkach, wedle specyfikacji mają być wodoszczelne do 4 godz. więc może to jest ta powłoka trudno mi powiedzieć   Tu jest instrukcja i karta produktu tych paneli:   https://www.jokapolska.pl/produkt/joka-632-hudson-bay-6005-oak-tradition/   Podkład: Film stabilizujący odporny na wilgoć         Z mojej strony wszystko opisane na mailach łącznie z elaboratem wątpliwości, czy mogę uruchomić C.O., bez wygrzania. Od dewelopera na mailu zero odpowiedzi, jednak mam udokumentowaną w postaci nagrania swoją rozmowę z inżynierem dewelopera będącym przedstawicielem ds. odbiorów i wydania lokali oraz usuwania wad, który wprost mówi, że niewygrzana posadzka, śmieje się z pytania czy mam rozmontowywać podłogi powołuje się na swoje rzekome doświadczenie, że nic się u ludzi nie dzieje i zaleca mi nie doszukiwać się na siłę usterek a w innej rozmowie mówi, że budynek budowali w pośpiechu bo terminy i w ogóle zamknęli wilgotne ściany i to sobie musi wyschnąć.    Zasadniczo to w ten sposób wszyscy z tego co widzę robią, bo wszystkie inne realizacje w trakcie budowy jakie oglądałem jesień/zima 2023, to były w połowie murów, a oddanie planowane na za 9 miesięcy latem 2024.   Z kolei z wykonawcą mam rozmowę, gdzie mówi, że "przecież ja mu mówiłem, że posadzka sucha, a foli to on nigdy nie kładzie no ale faktycznie wytyczne są takie że zawsze powinna być". Tyle,  że mi nie zależy na mordowaniu się z ludźmi w sądach a na racjonalnym odratowaniu sytuacji i minimalizowaniu szkód. 
    • To te pojedyncze sztuki już się nie nadają, w trakcie użytkowania te podniesione kanty szybko się wycierają i będzie to nieładne. W dodatku na mopa są już rozszczelnione, otwarte, będą dalej się wywijać. A po wyschnięciu już nie wracają do pierwotnego kształtu.   A te panele, które Pan kupił, mają woskowane zamki, czy surowe?      
    • Witam, ostatnio sorzeczalem się z pewnym gościem nad wyższością anhydrytu nad miksokretem. Gość mi mówił że miksikret jest w każdym przypadku lepszy bo o ile się wolniej nagrzewa tonobtyke dłużej trzyma ciepło. Wedle jego opinii nie ma on żadnych zalet a sanevwady bo cena duża, w łazience się nie zastosuje, a i to gips czyli nie trwałe. Jakie jest wasze zdanie?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...