Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Dzień dobry, a raczej dobry wieczór. Mam do wyremontowania mieszkanie na parterze domu piętrowego z poddaszem. 1 piętro domu jest zamieszkane. Na dole pojawia się problem z tylną ścianą domu (Ściana łazienki, ubikacji i kuchni). Ściana ta jest zagrzybiona. Z tego co wiem dom jest wybudowany 3 warstwowo tj. Pustak-ocieplenie- pół pustaka. Problemem może być brak tynku zewnętrznego na tej ścianie i piwniczka dostawiona do niej z niewielką przerwą. Co zrobić by pozbyć się tego szkodnika. Na pewno chcę wyburzyć tę piwniczkę i okleić ścianę styropianem ale co dalej. Taki zabieg wystarczy czy jeszcze np. nakleić styropian lub wypełnić wełną i postawić lekką ściankę g-k? Będę też wymieniał okna i chcę postarać się zrobić jakąś sensowną wentylację.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie to priorytetem jest sprawdzenie skuteczności działania wentylacji (Jak szybko ręczniki w niej wysychają? Czy lustro zaparowuje po wzięciu prysznica?). Następnie sprawdzenie czy wilgoć nie jest podciągana od fundamentu.

Z ewentualnym docieplaniem należy się wstrzymać. Pokrycie zawilgoconych ścian styropianem lub czymkolwiek innym utrudni ich wyschnięcie.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2020 o 22:14, Arteriuss1 napisał:

Co zrobić by pozbyć się tego szkodnika.

 

Na początek potraktuj tego grzyba środkiem przeciwgrzybicznym w aerozolu, bez ruszania tego zagrzybionego miejsca szczotkami, czy ścierkami, żeby nie rozsiewać nie wytrutych zarodników. Po czasie określonym w instrukcji obsługi środka, należy grzyba z warstwą tynku zeskrobać i wyrzucić. Tynk wyrównać zaprawą cementowo-wapienną, nie gipsową!

Po rozebraniu piwniczki, poczekaj, aż ściany powysychają i dopiero wtedy myśl o ociepleniu ściany od zewnątrz!

Przed ociepleniem potrzebne jest

3 godziny temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

sprawdzenie czy wilgoć nie jest podciągana od fundamentu.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli wilgoć podciągana jest od fundamentu? Jak to zrobić i w razie czego jak to naprawić? Wentylacja podejrzewam będzie do zrobienia od nowa. W tym mieszkaniu mieszkała teraz osoba która go nie wietrzyła i o nie nie dbała. Jeszcze zastanawiam się nad tym że nie będę tam mieszkał jeszcze prawdopodobnie tej zimy. Ciekawi mnie to czy robić ogrzewanie szybko i grzać tam choć trochę jak nie będę tam mieszkał czy na spokojnie. Nie grzanie może pogorszyć sytuację?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam. Czy miejsca postojowe muszę być dokładnie w tym miejscu gdzie projektant oznaczył mi na projekcie do budowy domu? Wolała bym je wykonać z lewej a nie z prawej strony budynku.  Czy miejsca pod samochody mogą być wyłożone ażurami? (ma być powierzchnia utwardzona). Czy na wiatę otwartą tzn zadaszenie aut potrzebuję pozwolenie?
  • wiesz, jak się czyta takie newsy, to człowiek ma się bać I chyba po to one są Wiesz jaka jest rentowność miningu u mnie, po takich spadkach? (aktualnie cena bitka to okolice 33k$, a trochę ponad miesiąc temu było i 63k$) Dla aktualnych cen,parametrów sieci i trudności aktualna rentowność to około 685% Licząc prąd jako koszt.... Więc pomyśl ile mogło być wcześniej...a sprzęt już dawno w całości zamortyzowany... mogę ci też podać jakie są koszty wydobycia 1 ETH czy 1 BTC (koszt prądu - bo czas jaki jest do tego potrzebny to inna sprawa!) - ale jesteś pewny, że chcesz wiedzieć? mam wszystko skrupulatnie policzone i aktualizuję dane na bieżąco....aaaa, jeszcze taki detal - sprzęt kupowałem w dobrym momencie - gdybym dzisiaj sprzedał sprzęt, to na samym sprzęcie miałbym zysk tak lekko licząc 250-300% - pomimo, że ostatnio ceny sprzętu trochę spadły
  • Witam. Buduję dom - nie ma dostępu do studzienek kanalizacji deszczowej. Czy mogę samemu zrobić zbiorniki wkopywane na deszczówkę gdzie będzie woda leciała z rynien? Czy trzeba coś wykonywać na całej powierzchni działki? Czy potrzebne jest pozwolenie?
  • Nie bądź taki oporny na nową wiedzę. A czytałem wczoraj że bitcoiny lecą na łeb na szyję w dół.
  • Otóż to, w procesie stabilizacji konstrukcji siła sklejenia nie ma aż tak wielkiego znaczenia, jak by to się mogło laikowi wydawać.  Oczywiście jakieś tam ma, ale nie decydujące o sztywności całej konstrukcji. Do tego tę sztywność nie można rozpatrywać na podstawie fragmentu ściany nie związanej z resztą zaprojektowanej budowli, czy jakoś tak.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...