Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Dzień Dobry,

Remontuje Stary dom i ostatnio zauważyłem pęknięcie po skuciu tynku pojawiło się to co poniżej widac na filmie:

https://youtu.be/UUk1-8jtNSI

Już teraz wiem dlaczego od zewnątrz jest róg zabezpieczony betonem .

Mam wstępną koncepcję zabezpieczenia tego ale z chęcią posłucham waszych opinii. 

Napisano

dziura fajna, film nic nie mówi, choć sądząc po wielkości to siadł fundament bo chałupy raczej nie podniosło

Napisano

Zgadza się to siadł fundament, jutro bądź w piątek zrobię fotki i może lepszy film nagram to wtedy będzie coś więcej widać. Dodam tylko, że jest to róg ściany szczytowej zewnętrznej i frontowej zewnętrznej. 

Napisano
1 godzinę temu, BigU77 napisał:

Dodam tylko, że jest to róg ściany szczytowej zewnętrznej i frontowej zewnętrznej. 

Pokaż z zewnątrz i od wewnątrz - i z większej odległości - żeby było widać otoczenie tego pęknięci, a nie szparę od srodka :12_slight_smile:

Napisano
16 godzin temu, BigU77 napisał:

Dzień Dobry,

Remontuje Stary dom i ostatnio zauważyłem pęknięcie po skuciu tynku pojawiło się to co poniżej widac na filmie:

Spore pęknięcie, potrzebne zdjęcie z dalszej odległości. 

Napisano

A tam z góry woda się nie leje w czasie deszczu, jest jakaś rura spustowa z rynny?

 Najlepiej zlecić wykonanie ekspertyzy technicznej sporządza ją jakiś gość  z uprawnieniami budowlanymi  (Ocenia stan techniczny fundamentów i projektuje rozwiązania naprawcze), jak budynek wielorodzinny  zalecane.

 

Fundamenty trzeba wzmocnić, możne są za płytko posadowione, zostały uszkodzone, nadmiernie osiadają. W tym celu można  je obetonować z jednej lub dwóch stron, pogłębić czyli podbić, wymienić w całości lub w części, wykonuje się odsadzki, zazwyczaj żelbetowe, które trwale łączy się z istniejącym fundamentem za pomocą kotew. Nowe belki powstają na tej samej głębokości co istniejący fundament, ewentualnie trochę niżej – także pod fundamentem.. Wzmacnianie fundamentów wykonuje się najlepiej na podstawie projektu, który sporządza konstruktor budowlany. Roboty warto powierzyć wykonawcy z doświadczeniem, a na budowie powinien  być obecny kierownik.  

 

Żeby móc przeprowadzić takie roboty, fundamenty odkopuje się odcinkami.

Fundamenty można  podbić także metodą iniekcji strumieniowej, to droższe rozwiązanie.

 

Trzeba jeszcze sprawdzić hydroizolację, odprowadzenie wód opadowych, po naprawie fundamentu można, wypełnić szczelinę betonem.  

Napisano (edytowany)

Woda się na bank lała przez wiele lat. Nie ma żadnej rynny niestety. Budynek jednnorodziny parterowy. Mam już kogoś na oku jeśli chodzi o inspektora i fachowca. W takim razie dzięki za pomoc i jeśli nie ma innej możliwości to szukam ekipy do naprawy .

Pozdrawiam!

Edytowano przez BigU77 (zobacz historię edycji)
Napisano
6 minut temu, BigU77 napisał:

Woda się na bank lała przez wiele lat. Nie ma żadnej rynny niestety.

Trzeba odprowadzić  wodę w inny sposób, bo wymywa ziemię spod fundamentu.

A budynek nie jest na skarpie?

Napisano

Czyli to woda poczyniła szkody. Nowy dach  od razu wydłużyć, żeby ocieplenie - styropian wszedł pod okap i na szczytach, powodzenia.    

25 minut temu, BigU77 napisał:

Budynek wygląda tak:

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...