Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Styropian grafitowy w ostatnich latach bardzo zyskał na popularności i cieszy się dużym uznaniem inwestorów, szczególnie indywidualnych, którzy cenią sobie dobre parametry izolacji. Styropianu grafitowego musimy kupić  mniej niż zwykłego białego, by uzyskać takie same efekty ocieplenia jak w przypadku zwykłego styropianu,  ponieważ ma lepsze  parametry izolacyjne.  Dla porównania; jeśli zastosuje Pan styropian TERMONIUM PLUS fasada o lambdzie 0.031 i grubości 20 cm to można uzyskać ochronę cieplną budynku taką jak w przypadku ocieplenia zwykłym białym styropianem o lambdzie 0.044 i grubości ponad 27 cm.  Porównując ceny zakupu 1 m3 styropianu grafitowego i zwykłego różnice w cenie mogą być obecnie naprawdę niewielkie, a w niektórych przypadkach  Miejmy na uwadze fakt, że drożejące ceny nośników energii są nieuniknione, dlatego warto przed wyborem raz jeszcze się zastanowić, porównać koszty i podjąć najlepszą decyzję. Styropian GALAXY fasada jak i wszystkie płyty styropianowe z oferty Termo Organika „FASADA” wchodzą w skład kompletnego systemu ociepleń. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na  stronie: https://termoorganika.pl/kompletny-system-ocieplen

Czy w takiej sytuacji lepiej ocieplić dom 20cm(jak jest w projekcie) grafitowym o lepszych parametrach izolacyjnych i mieć cieplejszy dom, czy możę zwykłym, albo grafitowym 15cm ?

11 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

O pieniądzach gentelmani nie dyskutują

Oj tam, oj tam. Nie dyskutują, ale czynią odpowiednie wybory :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Franek
      Osobiście takie gniazdo 230v mam zamontowane w garażu https://www.asaj.pl/gniazda-230v. Warto te o większej mocy umieścić tam, gdzie wiemy, że będziemy korzystać ze sprzętu, który pobiera znaczną ilość energii. Planuję zakup samochodu elektrycznego, więc tym bardziej przyda mi się takie rozwiązanie. Tam, gdzie montujemy kable elektryczne, warto także wcześniej zrobić zdjęcia. Miałem sytuację, że wierciłem dziurę w ścianie i dobiłem się do kabli i mogło być niebezpiecznie.
    • Gość Kamil
      W swoim domu posiadam taki inteligenty włącznik światła https://www.asaj.pl/Inteligentne-rozwiazania-dla-twojego-domu. Moim zdaniem inteligentny dom to nasza przyszłość. Za kilkadziesiąt lat większość domów będzie tak wyglądać. Ma to związek z naszym pokoleniem 20-30 latków, którzy dorastali w dobie postępu technologicznego i znają się na nowinkach. Sam staram się sukcesywnie zaopatrzyć swój dom w takie rozwiązania. Mam też kamerę przed furtką. Czujniki światła. Alarm w garażu.
    • Wpuszczając zimne powietrze pomiędzy izolację a ścianę, tracisz izolację jest tylko atrapą. Mylisz dwie wentylacje. To styropian ryflowany. 
    • @animus i @aru   To tak krótko, bo czytałem o tym jaieś 10 lat temu i trudno znaleźć w necie:   W USA ocieplano domy z drewna styropianem przez wiele lat. Okazało się, że wiele z nich zagrzybiało, bo wilgoć z wewnątrz, ale i z zewnątrz - - która dostała się miey bale a styropian - powodowała grzyba. Mimo tam jakichś izolacji przeciwwodnych.  I mimo stosowania technologii opracowanych przez wielkie firmy.   Więc zaczęli stosować styropian frezowany ( z takimi rowkami pionowymi od wewnetrznej strony - czyli między balem a styropianem) w połaczeniu z nawiewem powietrza u dołu i wywiewem pod okapem. Bo to były domy głównie parterowe.   Potem przeczytałem o metodzie firmy Knauf - która tez, już nie do domow drewnianych, ale zwyklych wysokich budynków  - stosowała pustke powietrzna wentylowaną między murem a ociepleniem (na wierzchu były płyty elewacyjne) - z nawiewami powietrza dość znacznymi bo 10x10 cm.  No i wywiewami u góry.   Szukalem teraz i nie znalazłem - być może się wycofali z tego, a być może dotyczyło to styropianu, a teraz stosują wełnę i ta szczelina jest teraz między wełną a elewacją.   Tak to wygląda ogolnie.   Były zasrtrzeżenia, że przecież jak sie wpuści to powietrze z zewnątrz, i wypuści górą, to się ściane oziębi. Odpowiedź na to była taka, że to nie jest wentylacja, że hula wiatr, tylko pozwolenie na wolne uchodzenie tej pary, ktora przedostanie sie z wewnątrz - na zewnątrz ściany - by zamiast przechodzila  przez wełnę (bo przez styropian to prawie wogole nie przechodzi) i częściowo ją zawilgacała - od razu była usuwana z tej części ciepłej ściany. Czyli wyparowała w gorę przy minimalnym ruchu powietrza z dołu do gory w wąskiej szczelinie wentylacyjnej. I nie na metr szerokiej, animus, tylko właśnie minimalnej - kilku cm. Wtedy te straty ciepła miały być porównywalne ze stratami, jakie czyni wilgoć pozostająca jednak w wełnie (czyli obniżająca jej własności) w części strefy zimnej.   Reasumując - ja np. bym preferwał  ocieplenie z wełną od zewnątrz -  z taką szczeliną wentylacyjną między wełną a drewnem . Na pewno przy styropianie, ale przy wełnie też. Tak bym zrobił dla siebie!  Dla obcych - robiąc dla nich (ale zastrzegam - to hipotetycznie, bo nie wykonuję takich usług) -  dalbym do wyboru - bo zwykle tzw uznane metody preferują ta szczelinę od zewnętrznej strony wełny mineralnej. A jeśli uznane metody tak preferują - to z punktu odpowiedzialności prawnej (żeby nie narazić się na kłopoty) - lepiej tak zrobić. Co nie znaczy, że tak jest korzystniej. I od razu zastrzegam - nie upieram się, jak jest lepiej. Ale dla siebie wybrałym, jak napisałem - mimo, że jest to trudniej wybudować.    Myślę, że dokładnie wyjaśniłem, o co chodzi - więc jak chcecie, to poczytajcie, zanim skrytykujecie         
    • Jest kilka pytań.. czy cała działka to grunt klasy III? Przy jakiej drodze w takim razie położna jest działka ? 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...