Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

mariusz1992

Uczestnik
 • Posty

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O mariusz1992

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jak gwarancję daje firma na styropian? Proszę mi też powiedzieć, dlaczego ceny styropianów u różnych producentów tak bardzo się między sobą różnią w zalezności od grubości i rodzaju?
 2. Budżet jest ograniczony, a ocieplić dom trzeba mam pytanie - jak zrobić to jak najtańszym kosztem, a jednocześnie żeby było ciepło? To nie jest tak, żeby dać 5cm styropianu, otóż może być o 15-20cm przy czym zastanawiam się jaka właściwie jest różnica pomiędzy zwykłym białym, a tym grafitowym? Czy przy użytkowaniu domu różnica w rachunkach za ogrzewanie jest aż tak zauważalna, że trzeba wydać kilka tysięcy więcej na styropian grafitowy z dobrą lambdą?
 3. Zastanawiam się czy ocieplać dom 15cm styropianu grafitowego czy może lepiej dać 20cm białego? Jak to się przedłoży do trzymania ciepła? Który rodzaj styropianu wybrać? Wiem, że styropian grafitowy nie jest najprostszy w "obróbce", bo wystarczy moment nasłonecznienia i płyta potrafi odpaść od ściany :/ Liczę na pomoc i podpowiedź
 4. Wiem było już kilka razy w różnych miejscach, ale na dziś dzień AD 2020, który styropian wybrać styropian grafitowy czy zwykły biały?
 5. Jaki jest prawidłowy sposób przyklejania styropianu klejami cementowymi i poliuretanowymi?
 6. Jaka może być maksymalna grubość zaprawy klejącej, którą przyklejony jest styropian a jaka warstwy zbrojącej?
 7. Jak wygląda sytuacja na chwilę obecną, który wybrać styropian grafitowy czy zwykły biały?
 8. Czy jest ok zasypywanie styropianu fundamentowego po zabezpieczeniugo tylko folią, czy trzeba nałożyć siatkę z klejem ?
 9. Skąd się bierze żółta warstwa na styropianie, czy należy ją przykrywać tynkiem lub klejem?
 10. Czy styropian jest bezpiecznym materiałem czy wymaga jakiegoś szczególnego zabezpieczenia osobistego?
 11. Czy należy styropian kołkować oprócz klejenia Wykonawca/y namawiają. Dom jest jednorodzinny o wysokości w kalenicy około 6 m. czy trzeba kołkować czy wystarczy montaż tylko na kleju
 12. Podobne pytanie do ostatniego troszeczkę Czy styropian fasadowy ulega utlenianiu się z czasem pod warstwą zbrojoną (traci swoje właściwości termoizolacyjne)?
 13. W projekcie zapisano styropian na ścianę EPS 80. Na stronie internetowej firmy Termo Organika nie znalazłem takiego produktu. Jaki to będzie odpowiednik ?
×
×
 • Utwórz nowe...