Skocz do zawartości

Nierówności na ścianie.


Recommended Posts

Cześć. Mam do naprawy ścianę z zdjęcia i zastanawiam się jak to ugryźć. Ściana była robiona przez fachowca.. którego dopiero 4 dnia wyrzuciłem z remontu. Później była jeszcze inna osoba ja niestety nie dopilnowałem wszystkiego i teraz słońce każdego ranka i południe pokazuje mi to dzieło sztuki. Zastanawiam się jak go ugryźć. Spróbować to wyrównać gładzią? Czy skuć trochę i tynk + cienką warstwą gładzi? Kwestia taka że po lewej stronie zaraz na rogu w kuchni zaczyna się ściana z betonem architektonicznym, więc kucie całości nie wchodzi w grę. Jest to goldband później jakąś gładź i farba... Jak wy byście to naprawili? 

IMG_20200213_071257.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
17 godzin temu, Lukas22 napisał:

Jak wy byście to naprawili? 

Ty sam tego na pewno nie naprawisz. Czy ta ściana jest pomalowana? Jaki tynk, o ile można to nazwać tynkiem :) fachowiec położył że tak wygląda jak wygląda.

Co byś nie chciał zrobić to najpierw ścianę trzeba wyrównać.

17 godzin temu, Lukas22 napisał:

i teraz słońce każdego ranka i południe pokazuje mi to dzieło sztuki.

A może to celowe działanie fachowca abyś szybciej doszedł do siebie po przebudzeniu :icon_mrgreen:

Link do komentarza
18 godzin temu, Lukas22 napisał:

 Jak wy byście to naprawili? 

Ścianę zagruntować i położyć gładź, po czym wyszlifować.

Robiłem tak ściany nawet w bardzo starym domu, z tynkami wapiennymi i byle jaką farbą na wierzchu. Idealnie oczywiście nie było, ale wiele da się ukryć i wygląda przyzwoicie.

Link do komentarza
18 godzin temu, Lukas22 napisał:

Jak wy byście to naprawili? 

"Żyrafa" z grubym papierem w rękach dobrego fachowca od gładzi, który ma lekką rękę powinna dać sobie radę...

 

Ale zawsze ściana ze światłem tak ukierunkowanym nie jest łatwa do wygładzenia... :bezradny:

 

5 minut temu, retrofood napisał:

Ścianę zagruntować i położyć gładź, po czym wyszlifować.

Jest też  to jakieś wyjście... tylko ile tej gładzi tu wyjdzie...:zalamka:

Link do komentarza
20 minut temu, uroboros napisał:

 Ale zawsze ściana ze światłem tak ukierunkowanym nie jest łatwa do wygładzenia... :bezradny:

 

Owszem. Dlatego zarówno przy tapetowaniu, jak przy kładzeniu gładzi czy malowaniu, reflektor umieszcza się tuż przy ścianie. Trzeba sprawdzać najbardziej niekorzystne uwarunkowania.

Link do komentarza
48 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Cudo :). Ja bym to opukał i naciągnął od nowa. To wygląda tak, jakby "za chwilę" wszystko miało odpaść. Co jest za tą ścianą?

 

Strikte za ścianą jest łazienka. Dziękuję za porady. Spróbuję pierw zrobić tak jak uroboros pisze, czyli żyrafa. Mam gdzieś krążek 100, przelecę kilka razy i zobaczę jak to będzie wyglądać.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...