Skocz do zawartości

Króliki podgryzają drzewka?


Recommended Posts

W tamtym roku na moje podwórko przychodził mały królik (późńiej urósł i nie mógł przecisnąć sie już pod ogrodzeniem). Przez pierwsze dwa tygodnie nie wiedzieliśmy - co dzieje się z roślinami - wszystkim bratkom znikneły kwiatki - zostały same listki i łodygi. Niektóre małe krzewy miały poucinane gałązki prawie przy ziemi (wyglądało to jakby ktoś je obciął sekatorem). Aż pewnego dnia zobaczyliśmy na naszym podwórku kicającego szaraka. To on był sprawcą - zjadał nam rośliny. Ale rośliny przeżyły.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Nasz królik miniaturka dobierał się do korzonków trawy dwiema metodami - głębinową i odkrywkową.
Głębinowa polegała na tym, że kopał prawie metrowe tunele tuż pod powierzchnią trawnika, wygryzał korzonki a wyrobisko, po wyeksploatowaniu, zasypywał wcześniej wydobytym urobkiem. Ta metoda nie niszczyła trawy.
Metoda odkrywkowa. Wygryzał trawę w kręgu o średnicy ok. 60cm, odkładając ją elegancko na boku w jednym miejscu. Odgrzebywał pazurkami i wyrywał korzonki. Potem zasypywał miejsce odkrywki wcześniej odsuniętą na bok ziemią, udeptywał ją a następnie przysypywał odłożoną na boku trawą. Nie było śladu jego działalności, dopóki trawa nie uschła.
Zaczęły pojawiać się dziwne kręgi pożółkłej trawy.
Oczywiście pierwsza myśl, że to kosmici zrobili, ale niestety, to był on.
Ale najlepszy był widok jak bawił się z kotem. Kot nie miał szans na złapanie go. Potrafił, skubaniec, zmienić kierunek 3 razy na metrze, a kot stawał zdezorientowany. To było przekomiczne icon_biggrin.gif
Po parunastu tygodniach wybrał wolność.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Z reguły wszystkie podgryzane gałązki i mocno zadrapane przez zwierzaki pędy – należy skrócić sekatorem. Pozwoli to na zminimalizowanie powierzchni rany. Mocno obdartą korę można przyciąć i posmarować uszkodzony pęd przeciwgrzybową maścią ogrodową (np. Funaben).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Potwierdzam, widzę dziury. W czym pomóc?
    • Własnymi siłami, ma być równo i ponadto jeszcze w piwnicy? Będzie ciężko. Podstawowe pytanie brzmi, czy tam jest już jakaś wylewka? W związku z tym, czy trzeba zrobić nową wylewkę, czy tylko wyrównać starą? W tym drugim przypadku wymagana grubość będzie kilka razy mniejsza, ale trzeba do tego użyć zupełnie innej masy. Tak jak radzi vlad1431, najłatwiej podzielić podłoże listwami lub rurami, które wyznaczą docelowy poziom. W piwnicy, a więc miejscu o potencjalnie dużej wilgotności, tylko masy na bazie cementu. Na szczęście są dostępne rozmaite warianty modyfikowane, które łatwiej się rozprowadza. 
    • Nie wiem czy to jest T-cap ale pełna nazwa mojej pompy to : PANASONIC AQUAREA WH-MDC05J3E5 5KW MONOBLOK. Ogrzewa dom o powierzchni 100 m. kw. plus garaż plus CWU. Dom jest dobrze ocieplony więc pompa nie zużywa wiele energii zimą ale niskie rachunki za prąd, to raczej wynik fotowoltaiki na dachu. W pokojach zimą mam temperaturę 21 st. C., dla mnie wystarczy a w garażu 15 st. C. Jak na razie pompa daje radę. Co do innych pytań, to nie pomogę bo się na tym nie znam.
    • Przepraszam za brak konkretow. Dzialka rolna 0.7h jest polozona 130km a 0.3h 20km od miejsca gdzie planowana jest budowa domu. Jeszcze dodam że niedawno takie odległości nie stanowiły zadnego problemu poniewaz znajoma właśnie na takiej zasadzie się wybudowała.
    • Tak z ciekawości jaka moc tego Panasonica? To jest T-cap? Pytam, bo zanim zamontowałem kocioł gazowy też brałem pod uwagę T-capa 9kw. Tylko teraz jak policzyłem ile mocy zwykle używamy na gazie to wychodzi nie do wiary, ale kocioł zwykle chodzi na 6% mocy z 19kw, max było 12% przy mrozach nie wiem czy -10 czy więcej, przy czym % jest liczony od minimalnej mocy, czyli w moim przypadku od 3kw. Na CWU ustawione jest 50% i zasobnik 140L grzeje kilka minut, nie mierzyłem, ale raczej nie więcej niż 5-10 minut. I teraz mam wątpliwości, czy taki T-cap 9kw nie byłby po prostu za duży? Nie wiem czy te wskazania mocy na Termecie są rzeczywiste, ale jak już złapie temperaturę, a zwykle to jest 35°C na zasilaniu, to możliwe żeby chodził na 4-5Kw? Najwyższą jaką ustawiliśmy to było 42°C. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...