Skocz do zawartości

Dom-latawiec na palowych fundamentach


Recommended Posts

Gość Miłośnik
Napisano
Z której firmy Państwo skorzystali do palowania ?
  • 4 tygodnie temu...
Gość Andrzej
Napisano
Piękny dom i świetny artykuł. Mam podobny problem z gruntem, bardzo chętnie poznam namiar na firmę wykonującą pale.
  • 3 tygodnie temu...
Gość Przemek
Napisano

Czy można poprosić o namiary na firmę , która wykonała palowanie ?

  • 3 miesiące temu...
Gość Blondyna.z.Londyna@gazeta.pl
Napisano
UNIKATOWY design na polskim smutnym rynku pseudo dworków i niezliczonych gargameli budowlanych! Śmiało można również uznać ten projekt za jeden z najciekawszych, jeżeli nie najciekawszy, na tym portalu. Wydaje mi się, że budowa ta, ze swoją historią i perypetiami, śmiało mogłaby być zaprezentowana w jednym z najlepszych programów z dziedziny architektury w BBC, a mianowicie Grand Designs.
  • 7 miesiące temu...
Napisano
Dnia 14.06.2020 o 16:59, Gość Blondyna.z.Londyna@gazeta.pl napisał:

Śmiało można również uznać ten projekt za jeden z najciekawszych, jeżeli nie najciekawszy, na tym portalu. Wydaje mi się, że budowa ta, ze swoją historią i perypetiami, śmiało mogłaby być zaprezentowana w jednym z najlepszych programów z dziedziny architektury w BBC, a mianowicie Grand Designs.

No to go zgłoś - zobaczymy czy podzielą zdanie :)

  • 2 miesiące temu...
Gość Bartek
Napisano
Cześć, super opis. Jesteśmy w identycznej sytuacji z tym, że wiedzieliśmy o torfie i i tak po negocjacjach kupiliśmy działkę. Czy możecie podać kontakt do firmy, która wykonywała dla Was palowanie?
  • 3 miesiące temu...
Gość Kasia
Napisano

Witam, Jesteśmy w podobnej sytuacji, możecie podać kontakt do firmy , która wykonała palowanie, pozdrawiam

  • 3 miesiące temu...
Gość Małgorzata
Napisano
Czy można prosić namiary na firmę, która wykonywała palowanie pod budynek- także mamy torf.
Napisano
Gość Blondyna.z.Londyna@gazeta.pl Gość Napisano 14 czerwca 2020 >UNIKATOWY design na polskim smutnym rynku pseudo dworków i niezliczonych gargameli budowlanych! Ty tak na poważnie? Gdybym miał wybierać, to wybrał bym jednak ten pseudo dworek, bo to na tych zdjęciach to dopiero jest gargamel budowlany.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • ok dzięki za analize, a włączać/wyłączać z B i C też tych sufitowych raczej już nie da rady? zakładając ze potraktujemy je jak jedno źródło światła.
    • Nie sądzę aby to akurat była kwestia straży pożarnej. Od lat z interpretacją tych przepisów są problemy. Chociaż niemal się one nie zmieniły przez ponad 30 lat. Dla władz gminnych przyjąć wariant z najszerszą drogą (5 m) jako minimum jest równocześnie najbezpieczniejszy. Wtedy nikt się nie przyczepi, że jest zbyt wąsko, nie ma jak dorobić chodnika itp. Ale czasem wymaganie tych 5 m prowadzi do absurdu. Tak jak w przypadku tego wątku - na jednej działce przy tej samej drodze domy stoją i ludzie w nich mieszkają, Zaś na innej nie dostają pozwolenia na budowę, właśnie z racji szerokości drogi.
    • Gradu nie było. Szkodnika od zeszłego roku nie potrafię ustalić. Łażenie nocą z latarką niczego nie wyjaśniło. Inteligencja internetowa zasugerowała brak składników pokarmowych, powodujących mikropęknięcia, a kiedy liść się rozrasta, one się powiększają tworząc rozerwane dziury. Zaczynam się skłaniać ku tej sugestii.
    • @podczytywacz   Jest to salon z aneksem. Wentylacja jest grawitacyjna (czyli taka po prostu kratka). Południowa.  Ma wysoką klasę energetyczną, to pamiętam (A albo A+). Szczegóły doślę, jak będę w domu - ale chyba standardowe ocieplenie - napiszę potem to ocenicie. W tym salonie jest klimatyzacja - ale to pewnie od kilku lat. Nie, jest sypialnia.   @Budujemy Dom - działka i dom A jak mogę to potwierdzić? Czy takie plamy powinny się zmyć? Mam w szufladzie dwie płytki "kamienia", które zostały wymontowane prawdopodobnie na skutek instalacji telewizora podwieszanego. W każdym bądź razie jedną z nich mogę połamać i pozaglądać czy jest tam wyraźna struktura i wysłać tutaj zdjęcia. Mógłbym też wziąć ekspertka mykologa, ale to koszt. Jakie są jeszcze możliwości wykluczenia/potwierdzenia czy to pleśń ?
    • Niektóre miejsca wyglądają, jakby już malowane były strukturalną farbą   Powierzchnia sufitu jest bardzo nierówna i niejednorodna... Moim zdaniem żadna  nie pokryje satysfakcjonująco TEGO sufitu...  Może jakaś strukturalna da radę... może tynk japoński...   W żadne kasetony się nie pchaj, może tapeta strukturalna, ale jednobarwna - tylko umiejętnie położona - przy tym stanie wykończenia ścian byłaby najmniej "inwazyjna" i najmniej mogąca narobić szkód...      
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...