Skocz do zawartości

Beton architektoniczny, plamy


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość mhtyl
37 minut temu, stiv1984 napisał:

. farelka skierowana w stronę ściany i grzanie na OFF... nie pomaga :(

Czyli tylko mieliłeś  powietrze i być może jeszcze bardziej zawilgociłeś ścianę. Włącz grzanie i próbuj to osuszyć.

Link do komentarza

Powiem tak, trzy miesiące i nic nie zeszło, skończyło się na wymianie kilku płyt ... teraz po fakcie już wiem co jest tego przyczyną i jak temu w przyszłości zaradzić, każdą płytę należy przed klejeniem zagruntować specjalnym środkiem od producenta, dzięki temu beton nie będzie punktowo chłonąć wody z kleju. W sklepie przy zakupie nie raczyli mi tego powiedzieć kiedy pytałem o metodę montażu, zaś moi fachowcy również doświadczeniem nie zabłysnęli w tym temacie. Jeżeli problem wystąpił u was tylko na kilku płytach proponuję je od razu wymienić bo próbowałem wszystkiego, suszenia, zmywania, rozpuszczania różną chemią i nic, chyba że dużo płyt jest uszkodzonych wtedy ciekawą alternatywą jest ich pomalowanie np. farbą Jegger'a o strukturze betonu.  

Link do komentarza
Gość mhtyl
18 minut temu, Spirit21 napisał:

każdą płytę należy przed klejeniem zagruntować specjalnym środkiem od producenta, dzięki temu beton nie będzie punktowo chłonąć wody z kleju.

Tylko czy tego gruntowania nie powinien zrobić producent na etapie produkcji? Przecież to oczywiste że każda płyta będzie klejona więc pozostawienie gruntowania dla wykonawcy jest tutaj nie ok.

Link do komentarza

@Spirit21

powiedz mi czy chodzi Ci o 'Jeger Beton'? Z tego co widzę to bardziej jest masa do nakładania niż farba...

Płyta jest dosyć porowata i chciałbym tą strukturę zachować... 

Może jakaś farma sylikonowa dulux-a albo coś podobnego?

 

@mhtyl

Uważam że powinna być przygotowana do pracy no ale jak widać producent o to już nie dba... Co gorsze w instrukcji montażu nie ma informacji o tym by płytę zagruntować od 'wewnątrz' :( 

Link do komentarza
Gość mhtyl
3 minuty temu, stiv1984 napisał:

 

 

@mhtyl

Uważam że powinna być przygotowana do pracy no ale jak widać producent o to już nie dba... Co gorsze w instrukcji montażu nie ma informacji o tym by płytę zagruntować od 'wewnątrz' :( 

O ile jest to prawda to uważam, że można to reklamować bo producent sprzedaje nie w pełni wartościowy produkt to raz a dwa to brak dokładnej informacji jego sposobu użycia.

Link do komentarza
Gość mhtyl
56 minut temu, stiv1984 napisał:

@mhtyl

Tylko że płyty już od tygodnia są na ścianie. Wydaje mi się że podczas 'zrywania' nie przetrwają w całości...

Na pewno wszystkich nie oderwiesz bez uszkodzenia, ale jeżeli jest to błąd produkcyjny bo pod taki można to podciągnąć to można zgłaszać reklamację, tylko z drugiej strony czy warto sie szarpać? Chyba lepiej zerwać, kupić brakujące sztuki i ułożyć od nowa.

Link do komentarza
Gość mhtyl
32 minuty temu, stiv1984 napisał:

Właśnie...

Biorę jeszcze pod uwagę by to pomalować...ale to wyjdzie w praniu ;)

Na pewno  będziesz musiał najpierw zagruntować przed malowaniem aby wyrównać chłonność.

Link do komentarza
Gość mhtyl
10 minut temu, stiv1984 napisał:

umyć, osuszyć, zagruntować i pomalować...

tylko tak jak pisałem wcześniej nie chciałbym utracić porowatości płyty więc nasuwa się pytanie jaką farbę wybrać? Tak by wyglądało to najbardziej naturalnie... 

Jakiej farby użyć nie wiem, nigdy sie z takim czymś nie spotkałem, być może jakąś farba strukturalna. Kiedyś jak odnawiali ogrodzenie betonowe to rozpuszczali cement w wodzie i taką niby farba malowano, efekt był taki jakby od nowa ktoś położył tynk cementowy. Jakby to  wyglądało wewnątrz nie wiem.

Link do komentarza
2 godziny temu, stiv1984 napisał:

powiedz mi impregnowałeś 'wilgotne' plamy?

Przecież to nie ma sensu - co impregnacja po fakcie pomoże?

Będzie ona potrzebna, jeśli zdecydujesz się pomalować po wierzchu płytki jakąś farbą "betonopodobną.

 

2 godziny temu, stiv1984 napisał:

Panowie powiedzcie mi przy wymianie nowe płyty zaimpregnować od strony wewnętrznej? 

Tak właśnie trzeba zrobić, aby odciąć możliwość zawilgocenia płyty podczas jej przyklejanie - wyschnięty preparat impregnujący nie przepuści wilgoci z kleju w głąb materiału płyty... impregnować po "lewej' stronie płyty!

Edytowano przez Gość
literka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, stiv1984 napisał:

 

 

 

@Spirit21 @mhtyl

Panowie powiedzcie mi przy wymianie nowe płyty zaimpregnować od strony wewnętrznej? 

Koniecznie i wielu producentów tego materiału to zaleca, inni nie, bo pewnie uważają że dla fachowca to oczywiste.

A potem biorą się za klejenie amatorzy chcący zostać bohaterami w swoim domu.:D Czy jakoś tak.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...

Cześć Mam pytanie czy ktoś z Was robił beton architektoniczny nakładamy pacą ze złota fuga? Mam problem fachowiec który zarzekał się że potrafi to robić siedzi już prawie miesiąc i ciągle jest coś nie tak.W końcu kiedy doszlismy do ostatniego etapu a mianowicie lakierowanie tegoż baton na jednej ścianie wyszło wszystko ok A na drugiej powstały białe ślady.Lakierowal to lakierem matowym bezbarwnym. Czy ktoś z Was również miał taki problem, macie może pomysły jak z tego wyjść? Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą pomóc 

20200803_221723.jpg

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...

Po zamontowaniu betonu fachowiec pokrył płyty unigruntem twierdząc że to zabezpiecza tak samo jak impregnat a jest tańszy. Zawierzyłem ale okazało się że o ile patrząc na wprost jest ok to z boku płyty nie są już matowe a pojawiły się świecące smugi. Co można z tym zrobić? Czy da się usunąć unigrunt z betonu albo jakoś zmatowić ?

16492573691148185016877479126815.jpg

16492574182801348105856874242088.jpg

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dnia 24.07.2020 o 11:54, Tomek1111 napisał:

ZACIEKI I CIENIE PO IMPREGNACIE!!

 

Da sie coś z tym zrobić??????

POMOCY!!

received_717638459019777.jpeg

 

Dnia 6.04.2022 o 18:39, joks napisał:

Usunąć się nie da.

 

Witam widzę że już 4 lata temu był problem z zaciekami po impregnacie mam ten sam problem tylko że teraz też po impregnacie zrobiły mi się zacieki wygląda to strasznie . Czy udało się jakoś to zniwelować ? 

20240308_180313.jpg

20240308_180322.jpg

20240308_180313.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jeśli te roboty są równie dokładne, jak Twoje posługiwanie się językiem polskim, to żadna reklama nie pomoże...           Te same balkony??? Czyżby zmienił się właściciel firmy?      
    • Po pierwsze zastanów się skąd się ta para bierze i którędy przechodzi. Uważasz, że przechodzi przez strop? Pewnie jak czajnik włączysz na herbatę. Pytałem z czego ten strop, ale olałeś pytanie i odpowiedzi nie dajesz.  Sorry, ale skoro wiesz lepiej to działaj jak chcesz.
    • Zawsze myślałem, że ideą ocieplenia stropu jest PAROPRZEPUSZCZALNOŚĆ, czyli membrana pierwsza, warstwa wełny (w nowych rozwiązaniach aż dwie warstwy wełny: jedna między krokwiami, druga pod krokwiami na specjalnych wieszakach), obowiązkowa szczelina wentylacyjna 2,5 - 3 cm, membrana druga, blachodachówka. Czy pełne deskowanie nie zakłóca tej paroprzepuszczalności? Piszę o tym, bo mieszkam domu szeregowym i na I piętrze w przedpokoju mamy strasznie zimno, mimo sporego grzejnika żeliwnego, toteż docieplenie strychu to dla mnie priorytet. Kolega Redaktor wspomniał o przypadkach uszkodzenia więźby po zastosowaniu wełny między krokwiami. Czy ktoś z sz. Kolegów ma jakieś podobne doświadczenia? Czy to przypadkiem nie wynika w 100 % z podstawowego błędu jakim jest pominięcie szczeliny wentylacyjnej?   I druga sprawa: co jest tańsze: ocieplenie dachu wełną, czy stropu? Zaznaczam, że obie ww. czynności chcę wykonać sam na podstawie filmów instruktażowych i poradników producentów.   Maciek Linki: www.isover.pl/porady/jak-prawidlowo-ocieplic-poddasze infodeweloper.pl/jak-prawidlowo-ocieplic-poddasze-welna-mineralna-kompletny-poradnik-krok-po-kroku
    • Cześć, Mam problem z plamami po malowaniu na płytach karton gips. Pojawiły się na suficie i ściance coś jakby plamy. Tak właściwie wyskoczyły one po "podmalowaniu" farbą uzupełnień pęknięć akrylem. Przed samym malowaniem ściany były gruntowane i nałożone 3 warstwy farby, głównie wałkiem. Nie było plam, wyskoczyły one po ponownym malowaniu tam gdzie poprawiałem pęknięcia gk. Próbowałem już pojawiające się plamy zakryć przy wykorzystaniu szlifowania papierem ściernym, ponownym gruntowaniem miejscowym i na nowo malowaniu tych miejsc. Niestety za każdym razem pojawiają się widoczne plamy.    Zastanawiam się czy jeśli zagruntuje całość powierzchni ściany i pomaluje na nowo to uda się to poprawić? Ewentualnie jakie rozwiązanie spróbować 
    • Witam wszystkich te balkony od początku  do konca to moja robota  w razie pytań doradze 698 028 376  pracuje tylko na terenie  Małopolski. Okucia w łuku wyginam na wymiar na warsztacie i wysyłam kurierem lub odbiór osobisty. Podłorze  wykonuje z mębramy Protan którą zgrzewam do blachy hps 200. 20241031_114903.heic 20240606_123312.heic 20240229_162709.heic 20230727_182717.heic 20230215_150931.heic 20230331_172215.heic 20240327_160716.heic 20231010_122920.heic
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...