Skocz do zawartości

Warunki Zabudowy interpretacja


Recommended Posts

Napisano

Witam, proszę o pomoc w interpretacji WZ

Planuje zakup działki nr II z rysunku oraz budowę na niej domu parterowego do 200m2 (zabudowy), do działki będzie prowadzić droga której jedną krawędzią będzie działka sąsiada z lewej a drugą m.in moja działka (zaznaczyłem linią przerywaną)

Obecny właściciel "drogi" obiecuje przekazać teren pod drogę gminie, a jeśli to nie przejdzie udzielić służebności nabywcom działek I II i III dla tego terenu.

Linia zabudowy 15m od drogi, dotyczy drogi asfaltowej ? na początku myślałem, że chodzi o nowo powstałą drogę, ale wtedy by nie zostało wiele miejsca na dom...

Wielkość zabudowy 216m2 (z 12ar)

Szerokość elewacji od frontu max 15,6m 

Wysokość do okapu 4m, rozumie przez to odległość od gruntu do miejsca styku elewacji z dachem/podbitką

Kąt nachylenia dachu do 42stopni, wysokość do kalenicy max 9 m (szczyt dachu)

 

Mam zamiar kupić gotowy projekt. Czy dom mogę umieścić w dowolnym miejscu działki zachowując ustawowe odległości od granic ? 

 

 

P.S. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia, bardzo chętnie przeczytam.

 

 

działka.jpg

wz.jpg

wz1.jpg

Napisano

Linia zabudowy od drogi asfaltowej (to ta działka ma numer 692/2). Dalej generalnie interpretacja właściwa, przy czym wysokość do okapu liczy się do dolnej krawędzi dachu.

 

Gmina nie musi przejąć wydzielonej drogi, a taki prywatny dojazd w przyszłości może być źródłem problemów (nie musi).

Przy zakupie notarialnie należy ustanowić na czas nieoznaczony służebność przechodu i przejazdu oraz - co ważne - służebność przesyłu mediów na rzecz konkretnych firm je dostarczających (zakładu energetycznego, gazowni, wodociągów).

Utrzymanie takiej drogi w należytym stanie należy do jej użytkowników, a właściciel może chcieć opłaty za ustanowienie służebności.

Czy nie byłoby lepiej, gdyby nabywcy działek (I, II, III) razem z działką za symboliczną opłatą nabywali 1/3 udziału w działce dojazdowej?

 

Napisano
  Dnia 8.08.2019 o 21:38, bezwosku napisał:

Mam zamiar kupić gotowy projekt. Czy dom mogę umieścić w dowolnym miejscu działki zachowując ustawowe odległości od granic ? 

 

Rozwiń  

 

Tak. Projektant, któremu zlecisz wykonanie projektu zagospodarowania terenu narysuje go według Twoich wskazówek. Oczywiście, jeśli będzie to zgodne z prawem. Może też wprowadzić jakieś niewielkie zmiany do projektu typowego który zakupisz. W ogóle, jest to człowiek, który może i powinien rozwiewać Twoje wątpliwości i odpowiadać na wszelkie pytania jakie pojawią się przed budową.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,   Zastosowanie odpowiedniego podkładu pod blachę jest kluczowym elementem prawidłowego wykonania dachu, nawet w przypadku pełnego deskowania. Warstwa ta pełni rolę dodatkowego zabezpieczenia konstrukcji dachowej oraz samego pokrycia. Brak membrany lub folii pod blachą może prowadzić do poważnych konsekwencji dla całej konstrukcji dachu. Wilgoć, która dostaje się pod pokrycie blaszane, nie mając możliwości odprowadzenia, powoduje stopniowe zawilgocenie elementów drewnianych. Z czasem prowadzi to do degradacji drewna, rozwoju grzybów i pleśni, a w konsekwencji do osłabienia całej konstrukcji nośnej dachu.   Kondensacja pary wodnej, która tworzy się na spodniej stronie blachy, bez odpowiedniej warstwy rozdzielającej przyspiesza procesy korozyjne. Nawet najlepsze zabezpieczenia antykorozyjne blachy mogą nie wytrzymać stałego kontaktu z wilgocią gromadzącą się między pokryciem a deskowaniem. Ponadto, podkład dachowy zapewnia dodatkową ochronę przed przeciekami w miejscach łączeń arkuszy blachy lub w przypadku uszkodzeń mechanicznych pokrycia. Stanowi on swoistą warstwę awaryjną, która zabezpiecza konstrukcję dachu przed wodą w sytuacjach krytycznych.   Profesjonalne wykonanie dachu z zastosowaniem odpowiedniego podkładu zwiększa również izolacyjność termiczną całej konstrukcji i ogranicza hałas powodowany przez deszcz czy grad uderzający w blachę. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku pomieszczeń użytkowych znajdujących się bezpośrednio pod dachem. Inwestycja w wysokiej jakości membranę dachową  to stosunkowo niewielki wydatek w porównaniu do kosztów naprawy szkód spowodowanych przez zawilgocenie konstrukcji czy wymianę skorodowanego pokrycia. Nawet w przypadku dachów o pełnym deskowaniu, warstwa ta stanowi niezbędne zabezpieczenie trwałości całej konstrukcji.   ____________________________ Łata okapowa wentylacyjna https://pruszynski.com.pl/produkt/akcesoria/typowe-obrobki-blacharskie/lata-okapowa-wentylacyjna/  
    • Ja używam Rigips Vario i taśmy papierowej Tuff Tape, jak będziesz miał problem ze znalezieniem daj znać. Rigips Vario do wypełnienia, a taśmę kleję na Rigips Premium Light. Pierwsza jest sucha, druga gotowa, rewelacyjnie się na jednej i drugiej pracuje. Po wypełnieniu czekasz przynajmniej dobę, chyba że jeszcze będzie widać że nie wyschło, więc musi wyschnąć w 100% bo inaczej spęka. Taśmy ślizgowej przy połączeniu ściana - GK się nie zaleca, ponieważ zupełnie inaczej pracuje jedna i druga powierzchnia, stąd taśma Tuff Tape, która doskonale łączy to połączenie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Cześć! Fajnie oderwać się od tematu wakacji i pomyśleć też o domu – wyobraź sobie, jak miło wracać z urlopu do przytulnego, dobrze ocieplonego wnętrza. Ja postawiłem na pełną termomodernizację z Cadela Project – od audytu, przez ocieplenie i tynkowanie, aż po ogarnięcie całego wniosku o dotację „Czyste Powietrze”. Efekt? Komfort przez cały rok i niższe rachunki: Cadela Project - Program Czyste Powietrze Miłego planowania kolejnych wyjazdów (i remontów)!
    • Cześć! Jeśli Wasze wnętrza ostatnio zamieniły się w solarium, to znak, że przyszedł czas na solidną termoizolację – nie tylko od wewnątrz, ale przede wszystkim od zewnątrz. Ja powierzyłem ekipie Cadela Project pełną termomodernizację od A do Z: audyt, dobór materiałów, ocieplenie, a do tego ogarnęli mi wszystkie formalności z dotacją „Czyste Powietrze”. Teraz mam przyjemny chłód latem i oszczędności przez cały rok: Zobacz więcej o Cadela Project Miłego chłodzenia!
    • Cześć! Wiara we własne siły to podstawa, ale żeby naprawdę zobaczyć efekty (i poczuć ciepło), liczą się konkretne działania. Ja postawiłem na pełną termomodernizację – ekipa Cadela Project ogarnęła wszystko od A do Z: audyt, ocieplenie, tynk, a nawet formalności związane z dotacją „Czyste Powietrze”. Efekt przerósł moje oczekiwania, a rachunki za ogrzewanie poleciały w dół: Cadela Project - wniosek z programem czyste powietrze Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasze „cuda”!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...