Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
bezwosku

Warunki Zabudowy interpretacja

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w interpretacji WZ

Planuje zakup działki nr II z rysunku oraz budowę na niej domu parterowego do 200m2 (zabudowy), do działki będzie prowadzić droga której jedną krawędzią będzie działka sąsiada z lewej a drugą m.in moja działka (zaznaczyłem linią przerywaną)

Obecny właściciel "drogi" obiecuje przekazać teren pod drogę gminie, a jeśli to nie przejdzie udzielić służebności nabywcom działek I II i III dla tego terenu.

Linia zabudowy 15m od drogi, dotyczy drogi asfaltowej ? na początku myślałem, że chodzi o nowo powstałą drogę, ale wtedy by nie zostało wiele miejsca na dom...

Wielkość zabudowy 216m2 (z 12ar)

Szerokość elewacji od frontu max 15,6m 

Wysokość do okapu 4m, rozumie przez to odległość od gruntu do miejsca styku elewacji z dachem/podbitką

Kąt nachylenia dachu do 42stopni, wysokość do kalenicy max 9 m (szczyt dachu)

 

Mam zamiar kupić gotowy projekt. Czy dom mogę umieścić w dowolnym miejscu działki zachowując ustawowe odległości od granic ? 

 

 

P.S. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia, bardzo chętnie przeczytam.

 

 

działka.jpg

wz.jpg

wz1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linia zabudowy od drogi asfaltowej (to ta działka ma numer 692/2). Dalej generalnie interpretacja właściwa, przy czym wysokość do okapu liczy się do dolnej krawędzi dachu.

 

Gmina nie musi przejąć wydzielonej drogi, a taki prywatny dojazd w przyszłości może być źródłem problemów (nie musi).

Przy zakupie notarialnie należy ustanowić na czas nieoznaczony służebność przechodu i przejazdu oraz - co ważne - służebność przesyłu mediów na rzecz konkretnych firm je dostarczających (zakładu energetycznego, gazowni, wodociągów).

Utrzymanie takiej drogi w należytym stanie należy do jej użytkowników, a właściciel może chcieć opłaty za ustanowienie służebności.

Czy nie byłoby lepiej, gdyby nabywcy działek (I, II, III) razem z działką za symboliczną opłatą nabywali 1/3 udziału w działce dojazdowej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bezwosku napisał:

Mam zamiar kupić gotowy projekt. Czy dom mogę umieścić w dowolnym miejscu działki zachowując ustawowe odległości od granic ? 

 

 

Tak. Projektant, któremu zlecisz wykonanie projektu zagospodarowania terenu narysuje go według Twoich wskazówek. Oczywiście, jeśli będzie to zgodne z prawem. Może też wprowadzić jakieś niewielkie zmiany do projektu typowego który zakupisz. W ogóle, jest to człowiek, który może i powinien rozwiewać Twoje wątpliwości i odpowiadać na wszelkie pytania jakie pojawią się przed budową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Odpadam - materia zbyt twarda.
  • Wiem o tym, może nie w takim sensie jak to opisałeś ale.. studium ma każda gmina a MPZP nie każda gmina może sie pochwalić jego posiadaniem, ale żeby pochwalić się MPZP to musi być studium, gdy wchodzi MPZP to studium nie jest wiążące bo wydawane są wszelakie  papierki że to tak nazwie z planu a nie ze studium. I jak może studium być nadrzędne do planu??? to tak jakbyś powiedział że średnie wykształcenie jest nadrzędne do wyższego bo aby mieć coś co stoi w hierarchii wyżej trzeba posiadać to  co jest niżej, więc pisząc że studium jest nadrzędne do MPZP jest nadinterpretacją z Twojej strony.
  • Panas to też inwerter. On ma stałą moc 9kw do -15C - jest to osiągnięte w ten sposób, że ma mocniejszą sprężarkę bodajże 12 albo 16kw i w wyższych temperaturach jest ona ograniczona programowo. To taki chwyt margetingowy Więc jak się boisz zachowania w niskich temperaturach, to bierz TCAPa. Tyle, że w nowych mocno energooszczędnych domach, gdzie inwestorzy są pewni, że dobrze zbudowali dom, odchodzi się już od TCAP - bo jest on zwyczajnie za mocny, tylko raczej daje się słabsze (tańsze!) modele, bardziej szyte na miarę.   Nie podałeś też ceny obu zestawów - a to też bardzo istotna kwestia podczas wyboru.
  • Zachowuję.    Ps. Aktualna ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zmienia nieco funkcje obu aktów planistycznych, zwiększając znaczenie studium i umacniając jego wpływ na kształt miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Ujawnia się to nie tylko w spójności planu ze studium, ale także zgody z jego konkretnymi ustaleniami, której brak skutkuje nieważnością planu. Studium, mimo że nie jest aktem prawa miejscowego, jest "nadrzędne" w stosunku do MPZP który jest aktem prawa miejscowego.
  • Było wałkowane i jest a Ty tez pytasz  jakbyś pierwszy raz miał spotkanie z czymś takim. Ile razy można pisać jedno i to samo?  Pytasz jakie warunki/- WARUNKI ZABUDOWY !!!!!! a gdy jest MPZP to o co wnioskujesz? o WZ czy o wypis z MPZP? Z braku argumentów  zachowujesz, to dobrze, przyda się kiedyś w dyskusji.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...