Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Działka klasy 3b

Recommended Posts

Witam

Kilka lat temu została mi przepisana od rodziców działka rolna. W akcie notarialnym zapisana jako działka orna klasy 3b, powierzchnia500, 4m. Takich działek w sąsiedztwie mojej jest ze 30.

Czy jest szansa sie na niej wybudować.

W gminie brak miejscowego planu, w sąsiedztwie brak zabudowań dostępnych z tej samej drogi ale droga przy mojej działce krzyżuje sie z drugą drogą przy której stoi blok , drogi 4metry i te drogi należą do Agencji rynku rolnego,  a nie do gminy. Jeśli chodzi o podłączenie mediów jest możliwość taką uzystałam odpowiedź od wodociągów i energetyki.

Proszę o poradę

Gość mhtyl
9 godzin temu, Ole Are napisał:

Czy jest szansa sie na niej wybudować.

Musiałbyś ją odrolnić a przy klasie ziemi IIIb jest to trudne ale nie niemożliwe do wykonania. 

Pozostałe problemy jak choćby droga dojazdowa to już mniejsze zmartwienie, najpierw do gminy i zapytaj o możliwość odrolnienia.

Gość mhtyl
1 minutę temu, Ole Are napisał:

Czyli najpierw odrolnienie takiej działki.

A co z warunkami zabudowy ? Gdzie jest napisane że jedna zabudowa musi być dostępna z tej samej drogi. W tej chwili stąją domki typu altany i prawdopodobnie nie zgłoszone.

Najpierw do gminy i tam dowiesz się o odrolnienie i napiszesz wniosek o wydanie WZ do dej działki. Warunek aby można było wybudować dom to działka musi mieć dostęp do drogi oraz musisz uzyskać zapewne ie dostaw mediów, prądu obowiązkowo bo wodę możesz mieć z własnej studni.

Jeżeli tam stoją same altany to być może są to działki w tym i Twoja rekreacyjne. Nie pytałeś właścicieli tych działek czy starali się o budowę i jaką klasa ziemi jest u nich.

Wywiad zrobiony, inni mają tak jak ja że są orne klasy lllb, zezwoleń na altane nie robili, o budowe walczyła jedna osoba ale  w tej chwili już się wyprowadziła i niewiem co zadziałała.

Media jak wspominałem mogą podłączyć bez problemu. Kanaliza jest w drodze przy mojej działce o15m, wodociąg o 70m dalej a energetyka postawi dodatkowy słup, słownie zapewniali że wszystkie media można doprowadzić

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Opinia rzeczoznawcy n/t bezcelowości remontu + rozmowa w starostwie, że odwzorujecie 1:1 na tych samych fundamentach lub w tym samym obrysie. Można jeszcze spróbowac z domem bez pozwolenia. Przecież na wyburzenie tego domu muszą dac pozwolenie jeśli grozi potencjalnie zawaleniem (katastrofa budowlaną etc.), a remont wg opinii niebędzie miał sensu i wyniesie tyle lub więcej co budowa nowego domu. W którym punkcie jest ten zakaz?
    • Witam mam pytanie odnośnie instalacji fotowoltaicznej- posiadam instalacje 10kW na warsztacie inwerter pokazuje mi wyprodukowanych 200kWh w sumie od uruchomienia instalacji licznik tylko 35kWh oddanych do sieci. Czy licznik nie pokazuje zużytych kWh na bieżąco?
    • Witajcie,   Przepisy głównie traktują o budowie domów i innych zabudowań gospodarczych, w moim przypadku staram się znaleźć legalne rozwiązanie na możliwość zbudowania coś w formie "domku przy/na drzewie", nie związanego stale z gruntem, coś na zasadzie co ma podłogę, ściany dach, gdzie można wstawić łóżko, formę wc/łazienki (aby można było spędzić kilka dni a nie tylko w zimnie noc).   Koniecznie zależy mi na tym, aby to było w lesie, chodzi o możliwość obcowania z naturą, możliwie blisko w możliwie komfortowy sposób. Bardzo zależy mi również, aby zminimalizować ingerencję w otoczenie, nie chcę wycinać drzew.   I tuta pojawia się problem, gdyż w "lesie" (Ls), wg prawa nie można budować domów, etc. i jak inni piszą nawet "przyczep kempingowej" nie można wstawić.   Jak do tego podejść, ja kto ugryźć? Nie ma jeszcze konkretnej działki, gdyż wpierw chcę zrozumieć jak podejść do problemu, gdyż jakieś rozwiązanie musi istnieć, jakoś ludzie budują takie rzeczy.   p.s. próbowałem zrozumieć wszystkie przepisy, ale nie udało się nic rozsądnego znaleźć, na forum również, gdyż zorientowane jest wokół budowy domów, a moje pytanie nie do końca tego dotyczy.   Dziękuję z góry za wskazanie kierunku poszukiwań.
    • Dzień dobry. Jestem właścicielem działki rolnej zabudowanej budynkiem mieszkalnym na której jest również  stodoła. Powierzchnia to niecałe 27 ar. Nie jestem rolnikiem, pracuje na etat. Dom nie nadaje się do remontu a tylko na takie coś dostaliśmy zgodę w starostwie. Chcielibyśmy zburzyć dom i wybudować nowy (może być w tym samym miejscu co stary) tylko omniejszej powierzchni. Starostwo nie wyda nam zgody dopóki nie będziemy mieć statusu rolnika czyli posiadać (nie dzierżawić) 1 ha ziemi. Założyliśmy specjalny dział produkcji rolnej (szklarnia nieogrzewana 26m2 do uprawy roślin), posiadamy numer producenta rolnego oraz ubezpieczenie NW w Krusie w razie wypadku w gospodarstwie rolnym. Co możemy zrobić aby starostwo zgodziło się na budowę nowego domu w miejscu starego? W załączniku przesyłam plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów rolnych. Dziękuję za pomoc.
    • Jak gwarancję daje firma na styropian? Proszę mi też powiedzieć, dlaczego ceny styropianów u różnych producentów tak bardzo się między sobą różnią w zalezności od grubości i rodzaju?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...