Skocz do zawartości

Skarpa


Just666

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Ta skarpa jest z gruzu? Czy po prostu skalista gleba?

Jak w tym rejonie wyglądają naturalne opady? 

To miejsce jest nasłonecznione?

Przy takiej ilości kamieni geogratę trudno będzie zamontować tak, by przylegała do gruntu. 

 

Może da się wybrać część kamieni i  u podstawy skarpy ułożyć z nich niski suchy murek?

 

Z gatunków roślin dobrych do obsadzania skarp są:

róża pomarszczona (głębokie korzenie, odrosty korzeniowe, małe wymagania glebowe, pełne słońce)

śnieguliczki (gęsta siec korzeni, ukorzeniające się gałązki, małe wymagania, znosi cień)

Jałowce i kosodrzewiny - głębokie korzenie, małe wymagania, pełne słońce

kolcowój - małe wymagania glebowe, słońce/półcień, głębokie korzenie, ekspansywny (nawet bardzo, więc tylko na duże połacie)


Z tym, że najlepiej sadzić jesienią lub wczesną wiosną, kiedy w glebie jest dużo wody, bo nawet roślina o małych wymagania wodnych zaraz po posadzeniu musi miec wilgoć, póki się nie ukorzeni.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Napisano

Zasadnicza sprawa to funkcja jaką ma pełnić stabilizacja skarpy. Inne wymagania stawiane są dla zabezpieczenia konstrukcyjnego (np. przed osuwanie się gruntu pod fundamentem domu), a inne gdy chodzi o powierzchniowe rozmywanie skarpy. Zabezpieczenie konstrukcyjne wymaga  przeprowadzenia badań geologicznych  i opracowanie projektu stabilizacji gruntu np, palowania, muru oporowego itp.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...