Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Onan

Problem z posadzką

Recommended Posts

Witam. Mam problem gdyż chcę wylać wylewkę ,a na to położyć żywicę . Problem jest w tym , że w mieszkaniu po poprzednich lokatorach są położone 3 wykładziny. Ostatnia jest stara i na 90% jest z azbestem(klej). Czy istnieje jakiś sposób by tej ostatniej nie ruszać? Pozdrawiam.

15 minut temu, Onan napisał:

Witam. Mam problem gdyż chcę wylać wylewkę ,a na to położyć żywicę . Problem jest w tym , że w mieszkaniu po poprzednich lokatorach są położone 3 wykładziny. Ostatnia jest stara i na 90% jest z azbestem(klej). Czy istnieje jakiś sposób by tej ostatniej nie ruszać? Pozdrawiam.

Obyś nie narobił sobie biedy z ta wylewką. Masz zgodę wspólnoty na taki remont?

Które to jest piętro i jaki jest strop?

1 minutę temu, mhtyl napisał:

Obyś nie narobił sobie biedy z ta wylewką. Masz zgodę wspólnoty na taki remont?

Które to jest piętro i jaki jest strop?

To jest czwarte piętro i kurczę nawet nie wiedziałem , że trzeba mieć zgodę na taką wylewkę( max1,5cm)Co do stropu to mamy strop płytowy.

2 minuty temu, Onan napisał:

To jest czwarte piętro i kurczę nawet nie wiedziałem , że trzeba mieć zgodę na taką wylewkę( max1,5cm)Co do stropu to mamy strop płytowy.

Strop płytowy tzw z płyt kanałowych "żerański", z których lat pochodzi ten blok. Zgodę musisz mieć bo mogą Cię spotkać niezłe konsekwencje jak któryś ze sąsiadów uprzejmie doniesie.

2 minuty temu, mhtyl napisał:

Strop płytowy tzw z płyt kanałowych "żerański", z których lat pochodzi ten blok. Zgodę musisz mieć bo mogą Cię spotkać niezłe konsekwencje jak któryś ze sąsiadów uprzejmie doniesie.

Dzięki za info. Jutro pogadam z wspólnotą. Co do bloku to jest z 60-70lat.

6 minut temu, mhtyl napisał:

Heniu .....nie przesadzaj , zwykła posadzka samopoziomująca pewne będzie użyta , nie ma co się chłop pytać o pozwolenia na takie pierdoły .

I niczyjej zgody na to nie potrzebuje .

57 minut temu, Onan napisał:

by tej ostatniej nie ruszać?

usuń

58 minut temu, Onan napisał:

,a na to położyć żywicę

możesz coś więcęj powiedzieć o tej żywicy ?

Mimo , że jest prawdopodobnie klejona klejem z azbestem? Poczytałem o tym trochę i wyszło , że jest lipa bo ani tego nie wyrzucę bo nie można,a firmy które to robią kasują tyle , że przerasta koszt całkowity.

Skąd wiesz że z azbestem?

Pierwsze słyszę że były kiedyś takie wykładziny...

Klej z azbestem??????

Zerwij to wszystko , wynieś do hasioka i po problemie

Bardziej się rozchodzi o klej. Dylemat totalny . Podobno głupie ruszenie/oderwanie powoduje ulotnienie tego dziadostwa >:(

1 minutę temu, Onan napisał:

Bardziej się rozchodzi o klej. Dylemat totalny . Podobno głupie ruszenie/oderwanie powoduje ulotnienie tego dziadostwa >:(

Śmierdzi i szczypie w oczy ......wiem o czym piszesz ...na to samo klejone były płytki PCV , otwórz okna i rwij wszystko , maska na dziub , i heja .

kilka meterków zerwałem ....spoko , i jeszcze dycham ..:D

2 godziny temu, joks napisał:

Heniu .....nie przesadzaj , zwykła posadzka samopoziomująca pewne będzie użyta , nie ma co się chłop pytać o pozwolenia na takie pierdoły .

I niczyjej zgody na to nie potrzebuje .

Posadzka jak posadzka, te 1,5 cm pupy nie rozerwie, ale nie wiadomo z czego jest ten strop i czy jak zerwie to nie okaże sie że będzie musiał beton.

Co do zgody to zdziwisz się, ze mając mieszkanie własnościowe o wszystko musisz sie prosić wspólnoty czy spółdzielni czy możesz zrobić. uwierz mi, kolega chciał wymienić grzejnik musiał uzyskać zgodę, chciał wymienić drzwi wewnętrzne musiał  mieć zgodę. Inny znajomy miał takie przebój, że wylał sobie posadzkę bezwiednie bo nie wiedział, że musiał to zgłosić do spółdzielni, jak go "niechcący" sąsiad podkablował to całą posadzkę musiał kuć i w wiadrach wynosić z trzeciego piętra.

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Inny znajomy miał takie przebój, że wylał sobie posadzkę bezwiednie bo nie wiedział, że musiał to zgłosić do spółdzielni, jak go "niechcący" sąsiad podkablował to całą posadzkę musiał kuć i w wiadrach wynosić z trzeciego piętra.

W to  nie uwierzę, nie gniewaj się. No bo niby na jakiej podstawie prawnej

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)

To, że musiał mieć akceptację wspólnoty na wymianę grzejnoka, to oczywista oczywistość w sytuacji zależnej od rodzaju instalacji CO...

Jeden grzejnik w pewnych sytuacjach może zaburzyć pracę układu w całym budynku...

Poza tym w grę wchodzi kwestia rozliczeń za ciepło we wspólnocie...

Bo już z drzwiami WEWNĘTRZNYMI to chyba mit...

No chyba, że konieczne było powiększenie otworu w nośnej ścianie...

Kiedyś kilka godzin zajęło mi powiększenie jednego otworu i na wysokość i szerokość... kuliśmy na dwa młoty i mieliśmy dużo wizyt wkurzonych sąsiadów...

45 minut temu, uroboros napisał:

Kiedyś kilka godzin zajęło mi powiększenie jednego otworu i na wysokość i szerokość... kuliśmy na dwa młoty i mieliśmy dużo wizyt wkurzonych sąsiadów...

Ktoś kiedyś radził: . nie "kuć" - ale "wycinać". Chyba dobrze zapamiętałem?  :12_slight_smile:

12 godzin temu, Onan napisał:

Bardziej się rozchodzi o klej. Dylemat totalny . Podobno głupie ruszenie/oderwanie powoduje ulotnienie tego dziadostwa

No to chyba wykładzina tego nie tamuje całkowicie - ulatnianie jest pewnie rozłożone w czasie. Tak jak z dawnymi lepiszczami do parkietu d dodatkiem jakichś "xylo"... Bardzo szkodliwymi dla zrowia.

Nie wiem czy czasem nie ma jakiejś pomocy Państwa w usuwaniu takiego świństwa, jak chyba przy eternicie (też z azbestem).

16 godzin temu, bobiczek napisał:

W to  nie uwierzę, nie gniewaj się. No bo niby na jakiej podstawie prawnej

Moja wina bo nie dopisałem. Był wezwany jakiś tam inspektor i stwierdził ze to zagraża bezpieczeństwu bo za duże obciążenie dla stropu miało być.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie wiem czy już tu pisałem, ale mój dom jest wzorowany na domu kolegi o nazwie "Pod Jarząbem" z Archona, Z tym że mój ma piwnicę, jego nie. I mój ma garaż dostawiony.   W międzyczasie pożyczyłem od niego projekt i przypomniałem sobie w momencie jak układaliśmy zbrojenia. Ktoś ze znajomych jak i z innego forum zauważył z moich zdjęć że brakuje zbrojeń podporowych na niektórych ścianach. Pytając majstra i kierownika dostałem odpowiedź że nie potrzeba, wystarczą tylko na najdłuższych ścianach zewnętrznych. Zaglądam w jego projekt i co widzę? U niego są podporowe wszędzie, plus na ścianach nośnych wewnątrz, oraz ma gęściej ułożone podporowe niż u mnie. U mnie są co 3 pręty, u niego co dwa. Ponadto u mnie to pierwszy strop nad którym znajduje się jeszcze parter i kolejny strop. U kolegi jest tylko poddasze. Więc wygląda na to że ma lepiej zazbrojony strop niż mój. Pozostałe parametry jak grubość stropu 12cm jak i kratka 12x12 jest taka sama.   Oto zdjęcie jego stropu. Ja czegoś takiego nie mam. Majster jak to zobaczył to powiedział że gdyby coś takiego wcześniej widział to by im ułatwiło sprawę. Mówił też że nie w każdym projekcie są takie rysunki.       A tak wygląda rysunek zbrojeń:     Widzę że u niego akurat nie ma słupów przy wykuszu chociaż ma go mniejszego, nie ma też okna narożnego:     Możliwe że trudność narysowania tego wynikała z faktu że mój to projekt rysowany ręcznie a nie w programie, więc może projektant stwierdził że resztę dopowie kierownik    
    • mhtyl skoro piszesz że przedostająca się woda podczas ulewy to nie jest normalne zjawisko powinniśmy zakończyć tą dyskusję. Wprowadzasz tylko niepotrzebnie ludzi w błąd.
    • w sumie to  masz pretensję, że beton zachowuje się jak beton ale też że strony producenta: coś jednak może zmącić....
    • Witam, sytuacja jak na zdjęciu: Jest to ścianka działowa podparta na cegłach, które stoją na chudziaku. Niestety wykonawca poustawiał cegły nie bezpośrednio pod płatwiami tylko obok. Na zdjęciu tam gdzie leżą gąbki, tam stoją cegły, siła ciążąca od płatwi pośredniej działa pomiędzy cegły. Rozstaw cegieł może nie jest duży ale pomiędzy nimi nie ma innego podparcia. Sytuacja podobna dla wszystkich podparć wewnątrz budynku (razem 4 takie miejsca). Czy kazać skuwać wylewkę w tych miejscach by podłożyć cegłę czy to nie jest problem?  
    • Gość Andrzej
      Bardzo dobra współpraca jeżeli chodzi o asortyment w ocynku. Profile ocynkowane praktycznie zawsze dostępne od ręki. Firma na plus!
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...