Skocz do zawartości

Odpływ i problem ze zmywarka


Recommended Posts

Napisano

Mam problem ze zmywarka. Mianowicie... 

Jak się zmywa naczynia w zlewie i zmywarka stoi nieuzywana przez kilka dni to nabiera wody z tego zlewu i w koncu się przelewa i zalewa kuchnie

Wtedy trzeba ja wyciągać, przechylac i wylewac ta wodę dnem za każdym razem bo wywala błąd e5 i nie chce odpompowac wody. 

 

Mam takie podłączenie do odplywu

Da się to zrobić żeby zmywarka nie nabierala wody ze zlewu jak najtańszym kosztem? 

IMG_20190510_100941.jpg

Napisano

Możesz kopsnac fotkę jak to wygląda? 

Jestem w Niemczech i dopiero uczę się języka, a w sklepie się nie dogadam na ten temat :)

Napisano
1 godzinę temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Wystarczy wysoko poprowadzić rurę odpływową ze zmywarki. Tłoczona pompą ze zmywarki i tak przepłynie. Mniej więcej tak jak zaznaczyłem na zdjęciu. Można ją tam łatwo choćby podwiązać.

zmywarka.jpg

Narazie spróbuję powiesić i zobaczymy co się będzie działo  bo taka redukcja kosztuje 10e :D trochę szkoda siana a na logikę nie powinno teraz przelewać że zlewu jak rura będzie w gorze :D

Napisano

To jest problem zmywarki , pewnie na zaworze za pompką siedzi jakiś śmieć i zaworek puszcza wodę do środka . Podwiązanie tego wężyka wyżej powinno pomóc .

Gość mhtyl
Napisano
6 godzin temu, qenik napisał:

Jak się zmywa naczynia w zlewie i zmywarka stoi nieuzywana przez kilka dni to nabiera wody z tego zlewu i w koncu się przelewa i zalewa kuchnie

Problem jest raczej nie w podłączeniu zmywarki do syfonu bo przecież setki ludzi mają takie syfony i mają podłączone zmywarki a woda się im nie przelewa z syfonu do zmywarki.

Ja szukałbym rozwiązania problemu raczej w drożności rur kanalizacyjnych i czystości syfonu bo aby woda przelała się do węża od zmywarki syfon czy rury muszą być przypchane i poziom brudnej wody przy spuszczaniu podnosi się do poziomu wlotu rury od zmywarki.

Sama zmywarka też musi mieć jakąś wadę bo nawet gdy woda się dostanie do rury spustowej od zmywarki to musi być coś nieszczelne skoro wylewa się ze zmywarki i woda leci na kuchnię.

Dawno temu czyściłeś zmywarkę?

  • 2 lata temu...
Napisano (edytowany)

 

Mam pytanie, co mogę zrobić w przypadku, gdy mam kilka cm za wysoko odpływ od zlewozmywaka, jest możliwość korekcji ale niecałkowitej przez skrócenie rurki pionowej łączącej zlewoznywak z syfonem, brakuje 3-5 cm. Syfon Franke z aut. korkiem.  Link do syfonu 

https://m.ceneo.pl/16861320;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q0_UL_WUc7rQs&gclid=CjwKCAjwz5iMBhAEEiwAMEAwGC5l34j-fxc31eTeWxoE88tL6KJahNoRVEn-3PnFuf828pWkaotImRoCt8IQAvD_BwE

  

Edytowano przez stratos37 (zobacz historię edycji)
Napisano
1 godzinę temu, stratos37 napisał:

co mogę zrobić

Możesz dwoma kolanami - tutaj fi 50 - wyprowadzić odpływ na wyższy poziom... nie skracając pionowej rurki... będzie co najwyżej bardziej pojemny syfon...

Na szkicu jest pokazana idea... oczywiście odpływ nie może być wyżej, niż poziom komory zlewozmywaka i odpływ ze zmywarki...

Przekręcając w pionie i poziomie kolanka i połączenia oznaczone od 1 do 4 dasz radę wszystko porozmieszczać.

 

0.jpg.1460e0b4511d388c5b3d1ba18d0a4502.jpg

 

 

Napisano (edytowany)

Dziękuję, rozumiem - a co byłoby w takiej sytuacji, jeżeli odpływ zmywarki byłby na równo, albo ciut wyżej, proszę uprzejmie Kolegę o odp. 

Ewntualnie wąż od zmywarki podwiesiłbym wyżej niż odpływ, tzn. wejście do syfonu byłoby niżej, ale wąż minimalnie ułożyłbym wyżej niż odpływ, czy tak byłoby dobrze? 

 

 

Edytowano przez stratos37 (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Zrobiłem dziś doświadczenie ekologiczne. Zabrałem z Katalpy dwie żywotne larwy biedronki i przeniosłem na słoneczniki zaatakowane mszycami. W momencie zaczęły mszyce pożerać. Dwie minuty. Mrówki które o mszyce dbają, w momencie je zaatakowały. Tak agresywnie, że larwy biedronki okaleczone odpadły z rośliny jedna po drugiej. Wniosek? Tępić mrówki! Tępić! Nie ma z nich w ogrodzie pożytku.
    • Jeżeli autora pytania to interesuje to można z tego zrobić układ w którym:  - lampy I i II będą zapalane i gaszone wspólnie (obie równocześnie) z każdego z trzech miejsc A, B, C; - lampa III będzie zapalana i gaszona niezależnie od lamp I oraz II z każdego z tych trzech miejsc.  To by wymagało zastosowania dwóch podwójnych łączników schodowych oraz podwójnego łącznika krzyżowego.  Jeżeli jest tym zainteresowanie to rozrysuję i opiszę układ połączeń.  Próbowałem jeszcze rozrysować układ z z potrójnymi łącznikami schodowymi i krzyżowymi, z lampami I i II zapalanymi i gaszonymi osobno, ale tu coś mi żył przewodów brakuje.  
    • dzięki wielkie za ta rozpiskę co gdzie idzie, dam znać jak poszło
    • W puszkach B i C zamontujesz wyłączniki schodowe. Mają one 1 styk wspólny i 2 styki przełączalne. I w puszce B tę żyłę fazową idącą od puszki A podłączysz do styku wspólnego wyłącznika. Natomiast do styków przełączalnych podłączasz dwie żyły przewodu idącego do puszki C. Tam jest przewód  4-ro żyłowy, więc dwa kolory dowolne, byle nie zielono-żółty!!!  Natomiast w puszce C na styki przełączalne wyłącznika schodowego dajesz te żyły, które idą od wyłącznika z puszki B, natomiast do styku wspólnego podłączasz przewód fazowy idący do lampy III.  Pozostają do podłączenia pozostałe 2 żyły przewodu ód lampy III, znaczy neutralna i ochronna Możesz je poprowadzić od A poprzez puszkę C. Czyli wykorzystując 2 żyły przewodu 4-ro żyłowego z A do C. Zielono-żółtą jako ochronna. a szarą zamienić na niebieską. 2 żyły z tego przewodu (czarna i brązowa) pozostaną niewykorzystane. I ten drugi przewód 3 żyłowy pomiędzy A i B niewykorzystany cały.    Drugi wariant to pomiędzy stykami przełączalnymi wyłączników B i C prowadzimy żyły czarną i brązową, a pozostałe 2 żyły (szara i zielono-żółta) wykorzystujemy jako N i PE poprowadzone do lampy III. Wtedy przewód 4-żyłowy pomiędzy A i C będzie cały niewykorzystany.     Pytaj jeśli coś niejasne.
    • Nie mam, ewentualnie jak pojadę do ojca do domu, to wtedy przetniemy. Chyba, że złamię młotkiem. Ale to prawda, jeśli odetnę kilka pasków i będzie wyraźna struktura to znaczy, że to nie pleśń rośnie we wzorek, tylko to po prostu struktura kamienia.  Myślę, że tak będzie, bo mieszkanie poza tym nie sprawia wrażenia "wilgotnego". 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...