Skocz do zawartości

Drzwi aluminiowe? Czy to dobry wybór?


Recommended Posts

Drzwi Alu na ciepłym profilu ( a zdecydowana większość jest na takim) są bardzo dobrym rozwiązaniem. Świetnie izolują.
Minusem jest cena. Są drogie jeśli robione właśnie na dobrym i ciepłym profilu.

Ja mam dwie pary w domu do wstawienia i o wymiarze nieco innym niż standard co wiązałoby się z kosztem między 16-20tys co jest szaleństwem.
Wybrałem zatem drewniane za połowę tej kwoty.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jak chce ktoś alu dla parametrów to wybiera drzwi droższe znanych producentów (np. Hormann - wiem, wiem, to koniec skali). Tam możesz liczyć na Ud w okolicach 0,4-0,5. Jak chce ktoś drzwi aluminiowe dla samego aluminium i jego odporności to są znacznie tańsze drzwi typu Wikęd w serii Future Inox. Obecnie technologicznie przypominają stlówki tylko, że mają płaszcz z aluminium, a nie ze stali. Cenowo wychodzą OK, ale parametrami trzeba przyrównywać je do podstawowych serii Premium, Optimum i Termo Prestige Lux. Tak nawet masz rozpisane to w katalogu. Parametrami oczywiście są jeszcze daleko za Hormannem ale ceny są adekwatne do parametrów i ogólnej jakości drzwi.

Ja czekam na czasy aż boom na aluminium trochę minie i ceny zejdą do bardziej ludzkiego poziomu, bo na moim rynku bardzo mało się tego sprzedaje.

 

ravhtc - też bym tak zrobił. A parametry drzwi pewnie masz zbliżone do tego co proponowano Ci w alu?

Link do komentarza

Jest to dobra wartość do przeciętnie dobrze izolowanego domu jakie się u nas stawia. Oczywiście poza samym Ud występują inne parametry takie jak choćby szczelność. Były swego czasu drzwi bezprzylgowe o Ud gdzieś w okolicy 0,8-0,6. Na tamte czasu bajka, ale na bezprzylgowym skrzydle siadała szczelność i tak na prawdę samo Ud można było włożyć sobie w między marketingowe bajki. Obecnie drzwi z mniej więcej Ud na poziomie 0,7-0,8 to dobre drzwi do domów. Czy to z drewna czy stalówki lub aluminiowe. Ja osobiście jak pisałem wybrałbym coś tańszego o podobnym Ud do aluminiowych, bo jak miałbym zapłacić dużo więcej za sam płaszcz z alu to tak średnio opłacalne by to było. Np cena hormannów, a parametry przeciętne. Czytaj ThermoSafe za około 9000zł netto za drzwi z Ud 0,8, gdzie np. mam w/w Wikędy z podobnym wynikiem za 3500-4500zł netto. To samo z drewnianymi z CALa czy jakiejkolwiek firmy. Oczywiście każda firma poza samym Ud, płaszczem czy swoją marką daje coś od siebie. Jakieś ciepłe ramki, dodatkowa przylga, dodatkowa uszczelka. Każdy ma coś. Trzeba odseparować marketingowy bełkot i porównać rzetelnie kilka modeli i nie podniecać się tylko jedną rzeczą (samym aluminium zapominając o cenie, samą marką zapominając o parametrach, samymi dodatkami zapominając o całości technologii drzwi).

Link do komentarza

True. Zgadzam się. Cena Alu i cena niejednej marki to nad wyrost stawki.
Ja dałem za 2 pary niecałe 8000zl I jestem zadowolony. Po zimie mam nadzieję, że będę jeszcze bardziej.

Producent od którego wziąłem robi też drzwi z ud 0,5 ale to już są drzwi 100mm grube więc jak wrota kościelne. Moje już sporo ważą i czuć co się zamyka

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ja uważam, że za dobrą jakość warto zapłacić, a przecież drzwi to zakup na lata. Jak budujemy dom też staramy się zainwestować w wysokiej jakości materiały, tak jest z takimi rzeczami jak drzwi, okna, dach itd. Oczywiście nie warto też przesadzać i wybierać wszystkiego co najdroższe ale trzeba wybrać drzwi, których stosunek ceny do jakości jest odpowiedni. Ja kupiłam drzwi aluminiowe, solidne, ciepłe. Mamy panel drzwiowy grubości 90mm, obustronnie nakładkowy i współczynnik Ud przy takiej kombinacji mamy na poziomie 0,74.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

W moim domu zamontowane są drzwi aluminiowe od producenta Veyna. Powiem szczerze, że zanim kupiłam swoje drzwi dosyć dużo szukałam i się zastanawiałam jakie wybrać. Aluminiowe drzwi mają sporo zalet a i katalog mocno zachęca wzorami i możliwościami. Producent jest bardzo elastyczny w sprzedaży. Przyszły pierwsze mrozy i drzwi jak na razie sprawdzają się bardzo dobrze. Mogę z czystym sumieniem polecić drzwi aluminiowe. 

Link do komentarza
2 godziny temu, makrysza napisał:

W moim domu zamontowane są drzwi aluminiowe od producenta Veyna. Powiem szczerze, że zanim kupiłam swoje drzwi dosyć dużo szukałam i się zastanawiałam jakie wybrać. Aluminiowe drzwi mają sporo zalet a i katalog mocno zachęca wzorami i możliwościami. Producent jest bardzo elastyczny w sprzedaży. Przyszły pierwsze mrozy i drzwi jak na razie sprawdzają się bardzo dobrze. Mogę z czystym sumieniem polecić drzwi aluminiowe. 

Bardzo dobrze, że je polecasz, jednak producentem drzwi jest ktoś inny.

 Veyna dostarcza same wypełnienia do drzwi różnego rodzaju, które producenci "wkładają" w swoje drzwi zamiast np. szyb.

Link do komentarza

Profile aluminiowe w drzwiach pełnych, przeszklonych lub częściowo przeszklonych, to popularne rozwiązanie w różnego rodzaju sklepach. Wąski profil + ciepły pakiet szybowy+antywłamaniowy i dodatkowo okucia antywłamaniowe. Moim zdaniem to przyszłość i wyprze z rynku pancerne drzwi antywłamaniowe. Dla zapewnienia dyskrecji można przecież dolną część wypełnić szkłem z folią lustrzaną lub panelem pełnym.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Drzwi aluminiowe to bardzo interesująca alternatywa dla drzwi, nazwijmy to, tradycyjnych. Ich niewątpliwą zaletą jest atrakcyjny i nowoczesny design, wysoki poziom antywłamaniowości oraz energooszczędność. Oczywiście to cechy na przykładzie drzwi aluminiowych ALTUS, które są nowością w naszej ofercie. Ciekawym rozwiązaniem jest hakowy zamek z pięcioma punktami ryglowania, który gwarantuje szczelność na całym obwodzie skrzydła.
zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat drzwi aluminiowych ALTUS: https://gerda.pl/wp-content/uploads/2021/01/Katalog-Drzwi-Aluminiowych-ALTUS-_2-2.pdf

 

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...