Skocz do zawartości

Pompa ciepła czy gaz z butli plus pompa ciepła do c.w.u


Recommended Posts

Witam, jestem zdecydowany na dom projekt Ekotypowy 3, ale wciąż nie mogę się zdecydować jaki typ ogrzewania wybrać. Czy pompa ciepła powietrzna czy gaz z butli z pompą ciepła do wody użytkowej. Trochę odstrasza mnie pompa ciepła po rozmowie z osobą posiadającą pompę, gdy rachunki za prąd zaczęły przychodzić po 2 tys. zł. Może dlatego że pompa jest założona ponad 10 lat temu, może jest mniej oszczędna nie wiem. Czy ktoś miał taki dylemat co wybrać i mi doradzić? 

Link do komentarza

Pompa ciepła to tylko źródło dostawy ciepła. 

To, ile za to ciepło zapłacisz wynika z tego, ile ciepła potrzebuje dom. 

 

Ile ta osoba płaciła za ogrzewanie swojego domu przed montażem PC? (chyba, że grzała śmieciami w piecu-śmieciuchu?).

 

Bierz pompę i nie kombinuj z gazem, bo to bez sensu.

 

Link do komentarza

Mam takie wrażenie, że domy budowane obecnie będą zasilane wyłącznie kotłami kondensacyjnymi na gaz (o ile będzie infrastruktura w okolicy) albo pompą ciepła.

Kotły na ekogroszek emitują w atmosferę dużo zanieczyszczeń nawet przy maksymalnej optymalizacji procesu spalania, ale z różnych względów są jeszcze w wielu kotłowniach domowych w Polsce.

Dlatego biorąc pod uwagę działania na rzecz poprawy jakości powietrza, źródłem ciepła będzie urządzenie zasilane gazem ziemnym albo pompa ciepła + ewentualnie dodatkowe metody ograniczenia strat ciepła przez wentylację - mimo niskiego zapotrzebowania budynku na ciepło.

 

Wracając do pompy ciepła do CWU - pomysł bardzo dobry przy rodzinie 2+2 i zapotrzebowaniu na cwu przez cały dzień. Ceny tych urżądzeń są już na poziomie akceptowalnym przez przeciętnego zjadacza chleba. I bardzo ważne - 100x to lepsze rozwiązanie niż latem używać kotła na paliwo stałę tylko po to żeby podgrzać 200-300 l wody :)

Link do komentarza

Ja zawsze byłem przeciwnikiem rozwiązań 2w1.

5 godzin temu, Chrisb napisał:

Trochę odstrasza mnie pompa ciepła po rozmowie z osobą posiadającą pompę, gdy rachunki za prąd zaczęły przychodzić po 2 tys. zł.

Nie wiemy nic o zapotrzebowaniu na ciepło w domu, w którym były takie wysokie rachunki za prąd. Bez konkretów to trochę trąci plotami od fryzjera :)

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

W Pana przypadku znacznie lepiej zastanowić się nad wyborem powietrznej pompy ciepła. Gaz LPG ze zbiornika, poprzez wysoką cenę samego paliwa oraz koszty związane z dzierżawą zbiornika jest jedną z droższych metod ogrzewania budynku. Wyższe koszty inwestycyjne przy zakupie powietrznej pompy ciepła powinny się zwrócić w czasie następnych kilku sezonów grzewczych. Nie trzeba martwić się o dostawy gazu LPG, jego jakość oraz zmiennej ceny. Praca pompy ciepła jest również całkowicie bezobsługowa oraz ekologiczna, ponieważ podczas jej pracy nie są emitowane żadne zanieczyszczenia do otoczenia budynku. Jeżeli zastanawiają się Pan nad wyborem sprawdzonej powietrznej pompy ciepła proponuję zapoznać się z ofertą marki Buderus, w której znajdują się pompy ciepła z rodziny Logatherm. W celu doboru pompy ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Buderus 
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jednak jest, bo nie ma innego powodu. Ja mam w łazience futrynę papierową. Tak jak wszystkie inne w mieszkaniu. I mam ok. Ale u mnie prysznic jest prysznicem, a nie sauną. Dzieci próbowały mi robić parówkę przy okazji mycia się, ale zapowiedziałem, że obciążę kosztami (dorosłe są) i się skończyło. Kontroluj wilgotność w łazience higrometrem.  
    • Jak będziesz robił remont, to kup PRAWDZIWE DRZWI i PRAWDZIWĄ OŚCIEŻNICĘ, to znaczy drewniane i dobrze zaimpregnowane... Te, aktualnie zainstalowane są z płyt MDF - tak skrzydło drzwiowe, jak i ościeżnica... Czasem te z MDF służą dłużej, jak się miejsca przecięcia płyty dobrze nasyci jakimś impregnatem i - przy ościeżnicy dodatkowo zabezpieczy DOBRZE POŁOŻONYM (na odtłuszczonych powierzchniach) silikonem... W Twojej łazience widać, które elementy były docinane i nie zabezpieczone - skracane pionowe elementy ościeżnicy i nacięcie wentylacyjne w skrzydle... MDF pije wodę i z posadzki i z powietrza jak gąbka       A tak nawiasem mówiąc, to Twój prysznic nie jest typu walk-in, tylko z płytkim brodzikiem...   Tu masz prawdziwy walk-in z odpływem liniowym:
    • Komentarz dodany przez M.L.: Witam, Zamówiłem w extraDach - Szczecin blachę na rąbek, blacha przyszła w kolorze innym niż zamówiłem…. Nikt nie poczuwa się do winy, sprawa trwa już prawie dwa miesiące, ciągle jestem zbywany, że nie ma odpowiedzi od producenta. Blachę zakupiłem od firmy extraDach (Szczecin) nie od producenta a mi każą czekać na jego odpowiedź. Blacha leży u mnie na budowie, extraDach umywa ręce, bo przecież zapłaciłem i blacha jest moja, a gdy pytam kiedy rozpatrzą moją reklamacje dostaje odpowiedź że producent sobie może odpowiedzieć kiedy chce.... Pomyłki sie zdarzają ja to rozumiem , lecz od extradachu dostałem odpowiedź odmowną bo blacha ma na oznaczeniu kolor prawidłowy! Blacha porównana z próbnikiem producenta, kolor pasuje do 7024 a nie 7016 jak zamawiałem, ale przecież blacha ma nadruk z kodem 7016, nikt nie patrzy na to jaki kolor ma blacha lecz jakie ma oznaczenie z tyłu! Próbniki w tym przypadku nie istnieją!! Budowa stoi, koszty rosną, dach niszczeje… Sprawa skończy się prawdopodobnie w sądzie. NIE POLECAM!!!!
    • Mamy prysznic typu walk-in tuż obok drzwi i po 1.5 roku od strony prysznica spuchła ościeżnica i podcięcie na drzwiach (jak na zdjęciach). Będę robić remont i zastanawiam się, jak tego uniknąć w przyszłości? Z czego wynika ten problem? Pod ościeżnicą jest silikon, a od podłogi do podcięcia jest na tyle daleko, że z podłogi nie złapie wilgoci. Nigdy nie zalaliśmy podłogi, podczas kąpieli zawsze kładziemy dywanik kąpielowy, żeby zebrał całą wodę, nie myjemy mopem na mokro. Deszczownica i słuchawka są w odległości 1.5 m od ściany i choćbym się starał to zawsze parę kropel pryśnie w tamte okolice, ale nie sądziłem, że od tego może tak spuchnąć. Włączamy wentylację mechaniczną i drzwi przez prawie cały czas są otwarte, więc nie powinno być zbyt wilgotno od pary.
    • Jeśli rurka jest zamurowana, otulina jest zbędna... Ta otulina zabezpiecza przed kondensacją pary wodnej na tej rurce, jeśli biegnie gdzieś tuż pod powierzchnią ściany lub na zewnątrz,,. można zamurować i w otulinie... Na ciepłej wodzie otulina pozwala na mniejsze straty ciepła i wydaje się potrzebniejsza...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...