Skocz do zawartości

Pompa ciepła czy gaz z butli plus pompa ciepła do c.w.u


Recommended Posts

Witam, jestem zdecydowany na dom projekt Ekotypowy 3, ale wciąż nie mogę się zdecydować jaki typ ogrzewania wybrać. Czy pompa ciepła powietrzna czy gaz z butli z pompą ciepła do wody użytkowej. Trochę odstrasza mnie pompa ciepła po rozmowie z osobą posiadającą pompę, gdy rachunki za prąd zaczęły przychodzić po 2 tys. zł. Może dlatego że pompa jest założona ponad 10 lat temu, może jest mniej oszczędna nie wiem. Czy ktoś miał taki dylemat co wybrać i mi doradzić? 

Link do komentarza

Pompa ciepła to tylko źródło dostawy ciepła. 

To, ile za to ciepło zapłacisz wynika z tego, ile ciepła potrzebuje dom. 

 

Ile ta osoba płaciła za ogrzewanie swojego domu przed montażem PC? (chyba, że grzała śmieciami w piecu-śmieciuchu?).

 

Bierz pompę i nie kombinuj z gazem, bo to bez sensu.

 

Link do komentarza

Mam takie wrażenie, że domy budowane obecnie będą zasilane wyłącznie kotłami kondensacyjnymi na gaz (o ile będzie infrastruktura w okolicy) albo pompą ciepła.

Kotły na ekogroszek emitują w atmosferę dużo zanieczyszczeń nawet przy maksymalnej optymalizacji procesu spalania, ale z różnych względów są jeszcze w wielu kotłowniach domowych w Polsce.

Dlatego biorąc pod uwagę działania na rzecz poprawy jakości powietrza, źródłem ciepła będzie urządzenie zasilane gazem ziemnym albo pompa ciepła + ewentualnie dodatkowe metody ograniczenia strat ciepła przez wentylację - mimo niskiego zapotrzebowania budynku na ciepło.

 

Wracając do pompy ciepła do CWU - pomysł bardzo dobry przy rodzinie 2+2 i zapotrzebowaniu na cwu przez cały dzień. Ceny tych urżądzeń są już na poziomie akceptowalnym przez przeciętnego zjadacza chleba. I bardzo ważne - 100x to lepsze rozwiązanie niż latem używać kotła na paliwo stałę tylko po to żeby podgrzać 200-300 l wody :)

Link do komentarza

Ja zawsze byłem przeciwnikiem rozwiązań 2w1.

5 godzin temu, Chrisb napisał:

Trochę odstrasza mnie pompa ciepła po rozmowie z osobą posiadającą pompę, gdy rachunki za prąd zaczęły przychodzić po 2 tys. zł.

Nie wiemy nic o zapotrzebowaniu na ciepło w domu, w którym były takie wysokie rachunki za prąd. Bez konkretów to trochę trąci plotami od fryzjera :)

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

W Pana przypadku znacznie lepiej zastanowić się nad wyborem powietrznej pompy ciepła. Gaz LPG ze zbiornika, poprzez wysoką cenę samego paliwa oraz koszty związane z dzierżawą zbiornika jest jedną z droższych metod ogrzewania budynku. Wyższe koszty inwestycyjne przy zakupie powietrznej pompy ciepła powinny się zwrócić w czasie następnych kilku sezonów grzewczych. Nie trzeba martwić się o dostawy gazu LPG, jego jakość oraz zmiennej ceny. Praca pompy ciepła jest również całkowicie bezobsługowa oraz ekologiczna, ponieważ podczas jej pracy nie są emitowane żadne zanieczyszczenia do otoczenia budynku. Jeżeli zastanawiają się Pan nad wyborem sprawdzonej powietrznej pompy ciepła proponuję zapoznać się z ofertą marki Buderus, w której znajdują się pompy ciepła z rodziny Logatherm. W celu doboru pompy ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Buderus 
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...