Skocz do zawartości

Blat kuchenny do łazienki-samo olejowanie/silikon?


plilla

Recommended Posts

Witam, poprzez mały wybór blatów łazienkowych zastanawiam się nad kupnem blatu kuchennego z dębu ( https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70335189/#/20347547 ) i odpowiedniego zabezpieczenia go przed wilgocią w łazience - kilkukrotne olejowanie. W miejsce otworów na kran i korka od umywalki dodatkowo zasilikonować krawędzie. Czy taki zabieg wystarczy, żeby blat kuchenny z dębu (link powyżej) był użytkowany na lata w wilgotnej łazience?

Link do komentarza

Kawał deski z litego drewna krajowego, sklejone 2 kawałki i do tego olejowanie. 3x taniej wychodzi niż te paździochy z laminatem egzotycznym. Mówię o moim konkretnym przypadku. Potem częścć idzie na straty bo trzeba wyrzynarką wyciąć szablon pod umywalkę ale efekt wow jest gwarantowany. Olejowanie to dobry pomysł  - wspominaliśmy tu na forum kiedyś o farbach, bejcach i olejach okrętowych.

Ja jeszcze nie ponawiałem olejowania - zależy jaki produkt zastosujesz. Powłoka nie do ruszenia, może leżeć w wodzie :)

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Pytanie jakiego oleju używasz. Ja używam 3v3 do blatów kuchennych i olejowanie robiłem 2x w roku. Oczywiście zależy od użytkowania, bo zauważyłem, że np. wygniatanie ciasta na blacie bardzo mocno zjada olej. Do spożywki raczej nie użyłbym oleju okrętowego (pytanie gdzie to kupić) ale do łazienki to czemu nie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...