Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

plilla

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez plilla

 1. A co z drugim ramieniem kątownika? Czy ma być czymś przykręcony do środka blatu?
 2. Jako, że jestem w tej dziedzinie bardzo początkujący mogę prosić o wyjaśnienie tego etapu? Poniżej moja interpretacja. Jednak nie widzę możliwości przykręcenia jednego z ramion kątowników (do szafek górnych)? Proszę o wyjaśnienie
 3. Chciałbym zamontować blat drewniany z dębu "poziomy" (3,8cm grub.), jak i ścienny (2cm grub.) Montażysta mebli mówi, że blat ścienny montować na klej (Mamut) do ściany z żel betonu, a zdaniem stolarza przy montażu blatu w pionie powinien być wykonany stelaż, który zdystansuje drewno od ściany, ponieważ drewno "pracuje". Kogo w tym przypadku słuchać? Z czego miałby być wykonany taki stelaż? Pomysły jak i linki mile widziane :)
 4. Witam, czy takie "rysy" od szlifowania papierem ściernym na zrobionej gładzi będą widoczne po dwukrotnym nałożeniu farby, czy całkowicie się zakryją po pomalowaniu? Gładź na zdjeciu została wcześniej zabielona gruntem. Fachowiec twierdzi, że liczy się faktura aby była gładka, po nałożeniu koloru nie będzie widać żadnych rys widocznych na zdjęciu.
 5. Sądziłem, że nie będzie konieczności umieszczać znaku cudzysłowia. Co należałoby zrobić z taką powierzchnią, zeszlifować papierem ściernym o dużej gradacji, zrobić bruzdy?
 6. Jaki klej do montażu betonu architektonicznego (100x50): - klej polimerowy Mamut - klej elastyczny, tj. Atlas Geoflex, MAPEI SUPER ADESILEX P9, CERESIT CM16 ? Podłoże to tynk gipsowy, zagruntowany z piaskiem kwarcowym. Zdania są podzielone. Zdaniem producentów kleje elastyczne powodują, że po kontakcie z wodą beton odpada, odkleja się, wygina, odbarwia na stronie nieklejonej. Jak wyczytałem w internetach, część ludzi nie miała żadnych problemów, części płyty odpadły po 1 dniu, lub się powyginały, pomimo spełnienia warunków odpowiedniego podłoża, nanoszenia kleju, itd. Mamut zbiera lepsze opinie, ludzie twierdzą że po przejściu na ten klej problemu z odklejaniem się płyt nie ma. System zakotwiczenia będzie.
 7. Witam, poprzez mały wybór blatów łazienkowych zastanawiam się nad kupnem blatu kuchennego z dębu ( https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70335189/#/20347547 ) i odpowiedniego zabezpieczenia go przed wilgocią w łazience - kilkukrotne olejowanie. W miejsce otworów na kran i korka od umywalki dodatkowo zasilikonować krawędzie. Czy taki zabieg wystarczy, żeby blat kuchenny z dębu (link powyżej) był użytkowany na lata w wilgotnej łazience?
 8. 1. Jaki rodzaj kleju powinienem zastosować do płytek ciętych ceglanych wewnątrz (waga 28kg na 1m2), podłoże to ściana żel beton. Słyszałem, że można śmiało użyć kleju cementowego, potem usłyszałem o kleju do klienkieru a jeszcze później o kleju do gresu. Zależy mi na jakości i bezpieczeństwie, ale też na cenie. 2. Czy mogę kleić płytki ceglane do podłoża o stanie deweloperskim (otynkowane ściany z wierzchnią warstwą pomalowaną na kol. biały)? Czy koniecznie musze zdrapać, aby płytki za 5 lat nie odleciały wraz z tynkiem i farbą? Zdania są na tyle podzielone, że nie mam zielonego pojęcia.. Proszę o pomoc w odpowiedzi na 2 pytania :( Parametry płytek długość: 25-27cm wysokość: 6,5 - 7 cm
×
×
 • Utwórz nowe...