Skocz do zawartości

Klasa gruntu


jurasjo

Recommended Posts

Napisano

Witam

Czy na podstawie informacji przedstawionej na screenie można określić czy to jest grunt mineralny czy organiczny? Wg mnie to podchodzi pod grunt mineralny.

Zrzut ekranu Deepin_wybierz-obszar_20190222192815.png

Napisano

Teren jest oznaczony jako RVI (grunty orne VI klasy). Czyli w odniesieniu do:

 

"Jakie grunty wymagają decyzji zezwalającej na wyłączenie z produkcji" nie jest to "użytki rolne klas IV, IVa, IVb, V i VI wytworzone z gleb pochodzenia organicznego"

 

a zatem jest szansa, że nie jest wymagane wyłączenie z produkcji rolnej a tym bardziej opłat(załączona tabela)?

Zrzut ekranu Deepin_wybierz-obszar_20190225100512.png

Napisano

W Starostwie powiedzieli, że w tym powiecie za gleby IV -VI (zarówna mineralne jak i organiczne) opłata nie jest pobierana. Czyli pozytywnie :)

Gość mhtyl
Napisano
  Dnia 5.03.2019 o 15:01, jurasjo napisał:

W Starostwie powiedzieli, że w tym powiecie za gleby IV -VI (zarówna mineralne jak i organiczne) opłata nie jest pobierana. Czyli pozytywnie :)

Rozwiń  

Tak jest w całej Polsce, nie tylko w Twoim powiecie a raczej w gminie i chodzi o podatek rolny i o odrolnienie ziemi. Gdy coś już na tej ziemni wybudujesz to nie ciesz się, że nie będziesz płacił podatku rolnego. 

Gość mhtyl
Napisano
  Dnia 5.03.2019 o 15:49, jurasjo napisał:

Chodzi o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej. Podatek gruntowy to inna sprawa.

Rozwiń  

To właśnie napisałem powyżej.

  Dnia 5.03.2019 o 15:34, mhtyl napisał:

Tak jest w całej Polsce, ........................... i o odrolnienie ziemi.

Rozwiń  

 

Gość mhtyl
Napisano

Za dużo czytasz :) 

Za odrolnienie ziemi powyżej klasy IV nic nie płacisz i jest to robione z urzędu, natomiast co do podatku to za ziemie klasy IV podajże jest podatek a za powyżej klasy V podatku się nie płaci, jeżeli jak już pisałem wcześniej, wybudujesz dom i będziesz miał odbiór domu wtedy gmina będzie naliczać podatki.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano (edytowany)

Odnośnie opisanej sytuacji: grunt pochodzenia mineralnego. Nie jest wymagane uzyskanie zgody na wyłączenie z użytkowania rolniczego.

(Wniosek o wyłączenie gruntu z produkcji rolniczej do Wydziału Ochrony Środowiska -cel informacyjny).

Edytowano przez jurasjo (zobacz historię edycji)
Gość mhtyl
Napisano
  Dnia 20.03.2019 o 12:49, jurasjo napisał:

Nie jest wymagane uzyskanie zgody na wyłączenie z użytkowania rolniczego.

Rozwiń  

A jaki status ma obecnie ta działka?

 

Napisano (edytowany)

Studnie głębinowe w tych okolicach na jakieś 30m, muszą być wiercone. Dwie działki dalej jest studnia ujęta  oficjalnie na mapach i ma 31m. To się pokrywa z opracowaniami dla tego terenu jaki znalazłem na mapach  na stronie internetowej. Obszar nad zaznaczonym miejscem to mniej więcej obszar pod działką.

woda.png

Edytowano przez jurasjo (zobacz historię edycji)
Gość mhtyl
Napisano
  Dnia 24.03.2019 o 07:10, jurasjo napisał:

Teraz to RVI - grunt mineralny(ta informacja była dla mnie istotna).

Rozwiń  

Grunt mineralny to nie status działki, jest to rolna czy  budowlana czy jakaś jeszcze inna?

Napisano

Chciałbym tam postawić domek na zgłoszenie. Na razie takie rozwiązanie byłoby wystarczające. Żeby to zrobić trzeba w końcu podjąć decyzję: brać czy nie :D

Gość mhtyl
Napisano
  Dnia 24.03.2019 o 08:31, jurasjo napisał:

To jest działka określona w MPZP jako UT - tereny rekreacji indywidualnej(z mojego innego posta).

Rozwiń  

Wiem, ale skoro już tu został pociągnięty wątek statusu działki to trza było to wyjaśnić, że to co napisałeś w poście #15 nie jest statusem działki.

Gość mhtyl
Napisano

Co do składu ziemi na tej działce to czego mogłeś się spodziewać jeżeli "za płotem" masz las. Lasu nie sadzi się na dobrej ziemi.

Trawa rośnie tylko że to jest samosiejka, a założę się że gatunkowej trawy tam się nie uchowa.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...