Skocz do zawartości

Ogrzewanie gazowe - prośba o poradę, sugestię


Recommended Posts

Cześć,

 

1. Jakiego typu rozwiązania jeżeli chodzi o ogrzewanie gazowe proponowalibyście w generalnie wyremontowanym domu typu kostka.

Czy ogrzewanie podłogowe w całym domu, to dobry pomysł?

 

Parter + piętro, powierzchnia użytkowa ok. 110m2, powierzchnia zabudowy ok. 75m2,  w 3/4 podpiwniczony. Stoi na fundamencie poniemieckiego budynku. Grubość ścian zewnętrznych ok. 46cm. W opinii człowieka z biura projektowego, mury i fundament w dobrym stanie.

Dach płaski, wentylowany. Strop drewniany. 

 

Remont zakłada; nowy dach, nowy strop (również drewniany), ocieplenie całego budynku, piwnicy, nowe drzwi i okna, nowe instalacje, wyburzenie kilku ścian (całkowicie lub częściowo) i stworzenie otwartej przestrzeni na parterze.

 

Dodatkowo planuje dokleić do budynku garaż dwustanowiskowy według projektu:

PROJEKT-rzut-z-g-ry-parter-i-pi-tro.jpg

 

Będę wdzięczny za sugestie, uwagi, opinie na temat dostępnych urządzeń, które mogłyby się sprawdzić w moim przypadku.

 

 

Budżet średni.

 

Pozdrawiam,

 

 

 

Link do komentarza

Odpowiednio dobrany do zapotrzebowania na ciepło kocioł dwufunkcyjny + ogrzewanie niskotemperaturowe. Podłogówka lub grzejniki niskotemperaturowe. Nowoczesny kocioł kondensacyjny z odpowiednią modulacją powinien znakomicie z grzejnikami niskotemperaturowymi współpracować.

Wybór urządzenia czyli kotła zależy od zapotrzebowania na co po termomodernizacji i zapotrzebowania na cwu - liczebność rodziny.

Przykładowo - BOSCH CONDENS - kocioł dwufunkcyjny, który może modulować już od 3 kW na potrzeby CO. Cena myślę, że do przyjęcia za samo urządzenie w granicach 3500 PLN.

De Dietrich MCR Home 20/24 - cena podobna.

Inna półka cenowa.

Viessmann Vitodens 222-F zbiornik c.w.u. ładowany przez wężownicę (130l) + Vitotronic 100, typ HC1B 19Kw kondensat B2SB029. Modulacja palnika od 1.9 kW .

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...


Witam, 

Jeżeli ma Pan możliwość zastosowania ogrzewania podłogowego w całym budynku, będzie to najlepsze rozwiązaniem przy zastosowaniu gazowego kotła kondensacyjnego. Kotły gazowe przy współpracy z ogrzewaniem niskotemperaturowym, osiągają najwyższą sprawność co bezpośrednio przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Przed wyborem kotła warto wykonać obliczenia zapotrzebowania na energię budynku. Pozwoli to na dobór kotła o optymalnej mocy cieplnej. 
W wyborze gazowego kotła kondensacyjnego może pomóc Panu także jeden z Autoryzowanych Instalatorów marki Buderus. W swojej ofercie posiadamy sprawdzone kotły kondensacyjne z rodziny Logamax, które posiadają szeroki zakres modulacji mocy palnika w zakresie 12-100% oraz łatwy w obsłudze zintegrowany panel sterowania z ekranem LCD. Przy wyborze producenta kotła kondensacyjnego należy również mieć na uwadze jego renomę oraz sprawdzić, czy posiada fachowy i rozbudowany serwis. Autoryzowani Instalatorzy marki Buderus gwarantują dobór i montaż kotła, przeprowadzenie pierwszego uruchomienia oraz w przyszłości pomagają przy wykonaniu okresowych przeglądów technicznych i ewentualnych napraw po okresie gwarancyjnym. Wyszukiwarkę instalatorów możne Pan znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008. 
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych kotłach gazowych zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-gazowe/
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant marki Buderus 
 

Link do komentarza
Dnia 28.11.2018 o 17:42, elpapiotr napisał:

I proszę nie zapomnieć o wydłużonej gwarancji, bo za kilka lat z kotła będzie złom w myśl zasady celowego postarzania produktu.

A serwisanci tylko czekają ...

Mogę zrobić zdjęcie piecyka gazowego Junkers z płomieniem kontrolnym, który pracuje już kilkanaście lat i nie ma zamiaru się zepsuć. Także bym tu nie przesadzał z tą teorią o z góry określonym bezawaryjnym okresie pracy urządzenia grzewczego. Takie urządzenie to komputer z wymiennikiem ciepła także awarie się mogą przytrafić - jak w przypadku każdego zaawansowanego urządzenia. Ale każdy kij ma dwa końce i cieszymy się wydajnością, bezobsługową eksploatacją i relatywnie niskim zużyciem gazu.

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, elpapiotr napisał:

Mogę zrobić zdjęcie serwomotora od piecyka Vaillant atmMAG mini 11, który nawet 5 lat nie wytrzymał  :icon_cry:

Nie wytrzymał 5 lat bo zapewne obsługiwał go i serwisował murarz/tynkarz.

Link do komentarza

Nie musisz, wierzę Ci na słowo, że za wszelkie zło na tym świecie winni są murarze/tynkarze.

Ja mam zmywarkę Bosch i funguje już ponad 6 lat, no ale ja nie jestem murarz/tynkarz :) 

Link do komentarza
Dnia 28.11.2018 o 17:42, elpapiotr napisał:

I proszę nie zapomnieć o wydłużonej gwarancji, bo za kilka lat z kotła będzie złom w myśl zasady celowego postarzania produktu.

A serwisanci tylko czekają ...

Witam,

Kotły marki Buderus wykonane są z materiałów wysokiej jakości, więc żywotność kotła wyniesie znacznie dłużej niż okres gwarancyjny. Do dziś bez problemu pracuje wiele naszych kotłów, które były instalowane ponad 20 lat temu. Aby uzyskać jak najdłuższą żywotność, warto zlecać przeglądy techniczne urządzenia przez autoryzowany serwis przed sezonem grzewczym, nie tylko w okresie gwarancyjnym. Pozwoli to na pewną i bezawaryjną pracę kotła przez wiele lat
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant marki Buderus 
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Temat ogarnięty. Plecki na szerokości 80 cm co były łączone puściły. Plus dodatkowa nóżka na środku komody była za nisko podług boków. Plecki wzmocnione nóżka podłożona i mam 1 mam różnicy. Da się żyć.  Dziękuję i pozdrawiam.
    • Dzięki za wskazówki, zacznę od pleców i dam znać jak poszło. 
    • Cześć,  chyba znajduję się w sytuacji beznadziejnej. Od paru lat staram się uzyskać od naszej gminy informacje o możliwości jakie mam na działce rolnej rodziców, którzy chcą część tej działki wydzielić i przepisać mi, abym mógł się na niej wybudować. Mam nadzieję, że ktoś z was będzie w stanie mi pomóc.   Rodzice posiadają działkę rolną o powierzchni 0,8ha (tylko tato jest rolnikiem), działkę rolną dostała mama w spadku po babci. Rodzice tę działkę dzierżawią komuś innemu, sami jej nie uprawiają. Na tej powierzchni działki są trzy klasy ziemi, klasa RII, klasa RIIIa i RIIIb. Chcieliby wydzielić z tego około 16 arów i przepisać je na mnie (nie jestem rolnikiem) abym wraz z rodziną mógł się tam wybudować. Niestety akurat na granicy naszej działki kończy się przeznaczenie terenów pod zabudowy na planie zagospodarowania przestrzennego gminy (co ciekawe działka pod naszą ma klasę II i jest w pełni przewidziana pod zabudowę...).  Staraliśmy się już w gminie o to aby uwzględnić naszą działkę podczas aktualnego planowania jako działkę przeznaczoną pod zabudowę. Niestety, spotkaliśmy się z odmową, która była argumentowana tym, że gmina już prawie osiągnęła 100% limitu jaki mogła wykorzystać na przeznaczenie terenów pod zabudowy (nie wiem czy nas zbyli, czy rzeczywiście jest coś takiego, ale nadal zbierają wnioski od ludzi).   Próbowaliśmy dowiedzieć się co w takim wypadku mamy zrobić aby móc się tam wybudować. W gminie dostaliśmy informację o wystąpieniu o WZ, ale powiedziano nam też, że wysoka klasa ziemi to pewna odmowa. Czytałem też o nowelizacji ustawy z 2023 roku, która praktycznie to uniemożliwia. Ręce opadły. Niestety na innych działkach rolnych rodziców nie ma jak się budować bo są w szczerym polu, bez dostępu do wody, dojazdu i prądu. Jedynie ta działka jest położona przy zabudowaniach, drodze i dostępnie do sieci wody.   Czy mamy w ogóle jeszcze jakieś opcje, aby załatwić tę sprawę? Wiemy, że jest jeszcze coś takiego jak budowa zagrodowa, ale tutaj informacji o wymaganiach jest tyle, że sam już nie wiem które są prawdziwe, a które nie. Jeśli, zostaje nam tylko taka opcja, prosiłbym również o podpowiedź jak załatwić to w ten sposób i jakie wymagania musimy spełnić.   Jeżeli potrzeba, podeślę jaka to gmina i działka, proszę dać znać.   Wiem, że możemy kupić działkę budowlaną, ale niestety w naszych okolicach to koszty grubo powyżej 100 tyś zł i zanim to zrobimy, wolę się upewnić że wyczerpałem już wszystkie możliwości.   Przepraszam za troszkę narzekania, ale strasznie to irytujące, że człowiek nie może wybudować się na własnym kawałku ziemi, a przez urzędy traktowany jest jak jakiś trędowaty.   Pozdrawiam.
    • Z meblami jest tak, ze nie mogą być skoszone. I od tego trzeba regulację zaczynać. A jeśli podłoga krzywa, to trzeba najpierw pod nóżki coś podłożyć i komodę wypoziomować, a dopiero potem brać się za regulację zawiasów. I nie ma bata, musi się dać, jeśli mebel złożony prawidłowo.
    • Sprawdź najpierw przekątne, czy prawidłowo przybiłeś plecy mebelka. Kup poziomicę i wypoziomuj, wypionuj ją, wsadź coś pod nóżki, na których się opiera ta komoda.   Dopiero wtedy. Wtedy da się.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...