Skocz do zawartości

Tanie drzwi i ościeżnice (wewnętrzne) - które wybrać?


Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Hej,

 

Mam w planie wymianę drzwi w mieszkaniu, pojeździłem po kilku sklepach i przyznam że szukam taniego rozwiązania. Dość tanie rozwiązania oferują markety typu castorama, leroy itp. Moje pytanie - czy macie doświadczenie z takimi drzwiami? Nie spodziewam się jakiś mega rewelacji w tym przedziale cenowym ale chciałbym bezproblemowo zamontować i otwierać od czasu do czasu drzwi w mieszkaniu. Sporo różnych producentów sprzedaje swoje drzwi w tych marketach.

Które polecanie? Których unikać i dlaczego?

 

dodam że interesują mnie drzwi do 300 zł + ościeżnice (gdyby się udało zmieścić w kolejnych 300 to było by cudownie : ) )

 

pozdrawiam

Edytowano przez Ziober1349 (zobacz historię edycji)
Napisano

Porównywarki są dobrym rozwiązaniem jak kupujesz w sieci. W przypadku zakupów u Ciebie na miejscu polecam Ci przekalkulowanie całości zakupu, bo często w marketach masz skrzydło za 250zł + ościeżnica 350zł. A w salonach masz to rozwiązane inaczej. Masz podaną cenę za skrzydło wyższą, ale za to znacznie taniej masz ościeżnicę i akcesoria. Poza tym przewaga marketów z drzwiami dostępnymi od ręki trochę stopniała, bo sporo producentów ma coś takiego w ofercie i punkty takie rozsiane są po całym kraju. Ja korzystam np z opcji zamawiania modelu Magnolia od ręki. Kiedyś były w takiej opcji drzwi z Boryszewa. Musisz pokombinować.

A co do drzwi w takich cenach to wyłącznie płytowe. Z popularnych marek masz wspomniane Erkado, DRE, Invado, Portę. Każda z tych firm robi tanie serie.

  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Kupiłem ostatecznie w Castoramie winfloor za 300 + 350 ościeżnica. Jako że pierwszy raz montowalem drzwi to nie wyszło idealnie, wydaje mi się że trochę winy leży po jakości ościeżnicy,  boki do belki skręcone tylko na 1 śrubę, w każdym razie na tą chwilę jestem zadowolony i resztę drzwi do mieszkania kupię z tej samej serii.  Po sklepach stacjonarnych chodziłem we Wrocławiu i może chodziłem po złych ale ceny rzadko schodzily poniżej 1200 za komplet,  w dodatku były paskudne :) dzięki za podpowiedzi

  • 5 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Wybór między rynnami plastikowymi (PCV) a metalowymi sprowadza się do kompromisu między kosztem początkowym, trwałością i wymaganiami montażowymi.   Rynny plastikowe są tańsze i odporne na korozję, jednak wykazują dużą rozszerzalność cieplną (przy różnicy temperatur ok. 20 °C nawet 16 mm na 10 m długości) i mogą blaknąć pod wpływem UV. W mrozy stają się kruche i mogą pękać, zwłaszcza przy temperaturach poniżej –10 °C. Ich elastyczność i niewielka waga ułatwiają transport i montaż bez specjalistycznych narzędzi. Rynny metalowe (stal ocynkowana, tytanowo-aluminiowa, cynkowo-tytanowa czy miedziana) cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną i długą żywotnością – przy odpowiedniej powłoce zabezpieczającej przed korozją służą kilkadziesiąt, a nawet ponad sto lat. Wymagają jednak okresowej kontroli powłoki i w razie uszkodzeń ponownego zabezpieczenia antykorozyjnego. Ze względu na większą masę i niekiedy dłuższe odcinki, montaż bywa nieco bardziej skomplikowany i często realizowany przez ekipę fachowców. Jeżeli zależy Ci na najniższych kosztach początkowych i prostej obsłudze, rynny PCV będą wystarczające, o ile dbałość o ich czystość nie sprawia problemu. Jeśli natomiast priorytetem jest maksymalna trwałość, estetyka oraz minimalna liczba napraw w przyszłości, warto zainwestować w rynny metalowe – szczególnie tytanowo-aluminiowe lub cynkowo-tytanowe, które łączą odporność z niewielkimi wymaganiami konserwacyjnymi.   W ofercie Blachy Pruszyński dostępny jest system metalowy system rynnowy NIAGARA => https://pruszynski.com.pl/produkt/rynny-niagara/  
    • Cześć.Nie jestem fachowcem.Mam ogrzewanie gazowe.Aktualnie mam remont.Potrzebuje odkręcić grzejniki i je zdjąć ze ściany.Jak za to się zabrać???Co muszę zrobić przed odkręcaniem rur?Zamknąć jakiś zawór,odłączyć pompę od prądu?Zamknąć główny zawór wody?Jeżeli zna się ktoś na tym proszę o jakieś wskazówki.
    • Czyli sama wiesz. A temu kto robił podbitkę wręcz żółtą kartkę. NIE MOŻNA tworzyć przestrzeni, w których nie ma wymiany powietrza, bo tam będzie gnicie i grzyby Poza tym pewnie parametry rynien są zbyt małe w stosunku do powierzchni dachu skoro woda się wylewała. jaka jest średnica rur spustowych?  
    • Nie ma otworów wentylacyjnych..a czy woda się przelewala, to ciężko mi powiedzieć, możliwe że tak, w trakcie ostatniej nawałnicy.  Właśnie po niej pojawiła się ta plama na elewacji. A podbitka pękła w narożniku na łączeniu, tak jakby od nadmiaru wody.
    • No dzień dobry, Rysiu   Wpisać Cię na listę w jednej, czy dwóch osobach? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...