Skocz do zawartości

Ścianka działowa z GK a podwieszany sufit


Recommended Posts

Witam,  przeszukiwałem ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Czy możecie mi doradzić w takiej kwestii:

 

Wykonałem sufit podwieszany, tzn. mam zrobioną konstrukcję czyli stelaż, jeszcze bez przykręconych płyt GK. Ponieważ to pomieszczenie ma być podzielone ścianką z profili CW i UW powstał dylemat. Czy pomieszczenie dzielić profilami po przykręceniu płyt GK do sufitu czy przykręcać UW do profili CD na suficie zanim przykręcę płyty GK (jaki to ma wpływ na wytłumienie podzielonych pomieszczeń). 

 

Druga sprawa to przedścianki. Czy profile UD przykręcać na górze przed przykręceniem GK czy po. 

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Link do komentarza

A co w sytuacji kiedy strop nad tą kondygnacją nie jest betonowy tylko jest z drewnianych legarów, które są jednocześnie podłogą kondygnacji wyżej ? W miejscu gdzie ma przebiegać ścianka działowa nie ma akurat legara do którego mógłbym się podczepić. Poza tym ruszt sufitu podwieszanego jest dosłownie 4-5 cm poniżej drewnianych legarów więc sama ścianka wychodziłaby ponad sufit o tych klika cm.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Szanowny Panie,
Najlepszym rozwiązaniem będzie zamieszczenie zdjęcia oraz rysunku technicznego. Konstrukcja ścian powinna być przede wszystkim stabilna oraz dokładnie przymocowana do podłoża oraz do sufitu. Jeżeli zamiast betonowych stropów są drewniane belki, to warto pomyśleć o przykręceniu do nich profili. Po zapłytowaniu ścian można przystąpić do montażu sufitu. Do beztaśmowego spoinowania płyt rekomenduję zastosowanie elastycznej masy ACRYL-PUTZ® MS 30.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...