Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ttadzik

Uczestnik
 • Posty

  58
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Ttadzik

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tzn rowek w samym oknie ? Wolałbym nie strugać drewna.
 2. Witam wszystkich, Wykonuję zabudowę okna dachowego i jestem na etapie płytowania, postanowiłem boczne glify rozszerzyć w stronę wnętrza pomieszczenia o w sumie jakieś 5 - 6 cm. Doczytałem kiedyś, że ma to pozytywny wpływ na ilość wpadającego światła do pomieszczenia. Teraz kiedy mam już wszystko wypełnione wełną i zafoliowane okazuje się, że niestety w rowki okna dachowego nie chce wejść płyta GK która jest odchylona na zew, Jak sobie poradzić z tym problemem ? Wydaje mi się, że pozostaje tylko skrobanie płyty od jej lewej strony na tyle, aż pozwoli ona się swobodnie odchylić się n
 3. "Profili CD z UD oczywiście nie łączy się ale jak profil UD przymocować inaczej do ścianki działowej ?" Jak w takim razie przymocować profill UD od skosu do ścianek działowych skoro nie można ich łączyć na sztywno ?
 4. Profili CD z UD oczywiście nie łączy się ale jak profil UD przymocować inaczej do ścianki działowej ?
 5. A jakiś wpływ na samą sztywność konstrukcji ma to że układa się na sam koniec płyty ? Bo wydaje mi się, że sama konstrukcja będzie stabilniejsza kiedy profile są skręcane ze sobą bez przekładek w postaci regipsu.
 6. Wydaje mi się, że kiedy na koniec zostawia się układanie płyt łatwiej jest też ułożyć paroizolację. Izolacja akustyczna też jest chyba wyższa.
 7. Ale jak z płytowaniem. Płyty układać zaraz po wykonaniu ścianki działowej i wtedy profil UD przez regips do ścianki i dalej skosy czy może profile UD od skosów przykręcać do profili ściennych i na koniec montować płyty najpierw na skos później na ściankę działową ?
 8. Na stronie Rigips`a jest poradnik w pdf i tam przestawiają to w innej kolejności. Sugerują aby najpierw ustawić stelaż ścianki działowej i to najlepiej do konstrukcji dachu. A jak z płytowaniem, jest to jakaś zasada, reguła że płytuje się dopiero po wykonaniu konstrukcji z profili ? Tego właśnie nie mogę znaleźć na stronie Rigips`a.
 9. Witam, Jak właściwie powinna być wykonana taka zabudowa, chodzi o kolejność. Czy najpierw: - wykonać stelaże pod ścianki działowe, - następnie do tego stelaża mocować stelaż UD od skosów i w nie następnie profile CD ? Czy może najpierw stelaże od skosów a następnie do nich profile od ścianek ? I na koniec jeszcze jedno ważne pytanie, czy w każdej z w/w opcji po wykonaniu stelaża pod np ściankę działową należy go opłytować i dopiero następnie mocować stelaże od skosów ? Czy płytowanie robić dopiero po wykonaniu konstrukcji z wszystkich prof
 10. I nie ma innej metody na wycinanie otworów w profilu CW ? Tylko sztukowanie dwóch ?
 11. Nie ma możliwości wykonania ocieplenia od zewnątrz. Wewnątrz tylko wełna ze względu na konstrukcję. Więc wełna nie może dotykać cegieł i musi być przerwa ?
 12. Witam, niby prosta sprawa ale niestety nie wiem jak to zrobić aby było OK. W stelażach są fabrycznie przygotowane otwory instalacyjne np pod przewody elektryczne. Ale co w przypadku kiedy potrzebny jest otwór w innym miejscu na np rurkę od CO ? Kątówką niby najprościej ale chyba nie wolno ciąć tego typu profili takimi narzędziami. Jakie są wasze metody na tego typu otwory ? Pozdrawiam Tadeusz
 13. Witam, Mam w pewnych miejscach w domu ścianę o grubości 12 cm. Chcę od wewnątrz ustawić przedścianki a przestrzeń pomiędzy murem z cegły a regipsem ( na grubości stelaża ) wypełnić 10 cm grubością wełny. Zastanawiam się tylko czy wełna może dotykać zewnętrznego muru czy jednak nie powinna go dotykać i pomiędzy nimi powinna być jakaś powiedzmy 3 cm wolna przestrzeń. Paroizolacja oczywiście obowiązkowo na stelażu od wewnątrz zaraz pod regipsem. Zgadza się ? Proszę o jakieś sugestie w tym temacie. Pozdrawiam Tadeusz
 14. Dołączyłem jeszcze jedno zdjęcie, które znalazłem w sieci. To jest właśnie dokładnie taki efekt, który chciałbym uzyskać. Mam nadzieję, że właściciel się nie pogniewa ale wizualnie pierwsza klasa. Pianka myślę, że jednak może się przydać jako izolator dźwięku do wygłuszenia. Takie zabudowy właśnie mogę wykonać wg twojego opisu "joks" ?
×
×
 • Utwórz nowe...