Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ttadzik

Uczestnik
 • Posty

  58
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Ttadzik

 1. Tzn rowek w samym oknie ? Wolałbym nie strugać drewna.
 2. Witam wszystkich, Wykonuję zabudowę okna dachowego i jestem na etapie płytowania, postanowiłem boczne glify rozszerzyć w stronę wnętrza pomieszczenia o w sumie jakieś 5 - 6 cm. Doczytałem kiedyś, że ma to pozytywny wpływ na ilość wpadającego światła do pomieszczenia. Teraz kiedy mam już wszystko wypełnione wełną i zafoliowane okazuje się, że niestety w rowki okna dachowego nie chce wejść płyta GK która jest odchylona na zew, Jak sobie poradzić z tym problemem ? Wydaje mi się, że pozostaje tylko skrobanie płyty od jej lewej strony na tyle, aż pozwoli ona się swobodnie odchylić się n
 3. "Profili CD z UD oczywiście nie łączy się ale jak profil UD przymocować inaczej do ścianki działowej ?" Jak w takim razie przymocować profill UD od skosu do ścianek działowych skoro nie można ich łączyć na sztywno ?
 4. Profili CD z UD oczywiście nie łączy się ale jak profil UD przymocować inaczej do ścianki działowej ?
 5. A jakiś wpływ na samą sztywność konstrukcji ma to że układa się na sam koniec płyty ? Bo wydaje mi się, że sama konstrukcja będzie stabilniejsza kiedy profile są skręcane ze sobą bez przekładek w postaci regipsu.
 6. Wydaje mi się, że kiedy na koniec zostawia się układanie płyt łatwiej jest też ułożyć paroizolację. Izolacja akustyczna też jest chyba wyższa.
 7. Ale jak z płytowaniem. Płyty układać zaraz po wykonaniu ścianki działowej i wtedy profil UD przez regips do ścianki i dalej skosy czy może profile UD od skosów przykręcać do profili ściennych i na koniec montować płyty najpierw na skos później na ściankę działową ?
 8. Na stronie Rigips`a jest poradnik w pdf i tam przestawiają to w innej kolejności. Sugerują aby najpierw ustawić stelaż ścianki działowej i to najlepiej do konstrukcji dachu. A jak z płytowaniem, jest to jakaś zasada, reguła że płytuje się dopiero po wykonaniu konstrukcji z profili ? Tego właśnie nie mogę znaleźć na stronie Rigips`a.
 9. Witam, Jak właściwie powinna być wykonana taka zabudowa, chodzi o kolejność. Czy najpierw: - wykonać stelaże pod ścianki działowe, - następnie do tego stelaża mocować stelaż UD od skosów i w nie następnie profile CD ? Czy może najpierw stelaże od skosów a następnie do nich profile od ścianek ? I na koniec jeszcze jedno ważne pytanie, czy w każdej z w/w opcji po wykonaniu stelaża pod np ściankę działową należy go opłytować i dopiero następnie mocować stelaże od skosów ? Czy płytowanie robić dopiero po wykonaniu konstrukcji z wszystkich prof
 10. I nie ma innej metody na wycinanie otworów w profilu CW ? Tylko sztukowanie dwóch ?
 11. Nie ma możliwości wykonania ocieplenia od zewnątrz. Wewnątrz tylko wełna ze względu na konstrukcję. Więc wełna nie może dotykać cegieł i musi być przerwa ?
 12. Witam, niby prosta sprawa ale niestety nie wiem jak to zrobić aby było OK. W stelażach są fabrycznie przygotowane otwory instalacyjne np pod przewody elektryczne. Ale co w przypadku kiedy potrzebny jest otwór w innym miejscu na np rurkę od CO ? Kątówką niby najprościej ale chyba nie wolno ciąć tego typu profili takimi narzędziami. Jakie są wasze metody na tego typu otwory ? Pozdrawiam Tadeusz
 13. Witam, Mam w pewnych miejscach w domu ścianę o grubości 12 cm. Chcę od wewnątrz ustawić przedścianki a przestrzeń pomiędzy murem z cegły a regipsem ( na grubości stelaża ) wypełnić 10 cm grubością wełny. Zastanawiam się tylko czy wełna może dotykać zewnętrznego muru czy jednak nie powinna go dotykać i pomiędzy nimi powinna być jakaś powiedzmy 3 cm wolna przestrzeń. Paroizolacja oczywiście obowiązkowo na stelażu od wewnątrz zaraz pod regipsem. Zgadza się ? Proszę o jakieś sugestie w tym temacie. Pozdrawiam Tadeusz
 14. Dołączyłem jeszcze jedno zdjęcie, które znalazłem w sieci. To jest właśnie dokładnie taki efekt, który chciałbym uzyskać. Mam nadzieję, że właściciel się nie pogniewa ale wizualnie pierwsza klasa. Pianka myślę, że jednak może się przydać jako izolator dźwięku do wygłuszenia. Takie zabudowy właśnie mogę wykonać wg twojego opisu "joks" ?
 15. Rozumiem, więc że coś nie było wykonane tak jak powinno ?
 16. Witajcie, Zastanawiam się od dłuższego czasu co daje sztywność dla zabudowanego skosu na poddaszu. Wykonanie jest następujące: - wieszaki grzybkowe do krokwi, - na szczytach profil cd, - profile UD przymocowane do wieszaków grzybkowych i na końcach wsunięte w profile CD, Profile Cd jednak pracują na lewo i prawo przesuwając się przy tym w UD i na wieszakach grzybkowych. Wieszaki które stosuję mają 0,8 mm grubości. Czy powinno się skręcić profile CD razem z profilami UD ? Sufit poziomy wykonany na wieszakach typu ES nie pracuje tak bo n
 17. Fajnie dzięki za informacje. Mam tylko kilka krótkich uzupełniających pytań: a. nie lepiej zamiast taśmy papierowej użyć taśmy ślizgowej ? b. płyty GK nie przykręcać o profili obwodowych ? c. gruntować drewnianą belkę ? zwykły unigrunt jest OK ? d. co przy mniejszych szczelinach, metoda taka sama ? e. stawiając ściankę pomiędzy drewnianymi słupami podklejać wszystkie profile obwodowe pianką ? f. jakiś konkretny akryl powinienem użyć ? Proszę o info.
 18. To że płytę montuje się tylko i wyłącznie do stelaża a nie do drewnianej konstrukcji jest dla mnie oczywiste. Ale czym właśnie uzupełniać szczeliny powstałe na styku drewna i płyty gipsowej. Takie szczeliny mogą był różne tzn od kilku mm i szersze. Czy jeśli płyta będzie miała luz powiedzmy 1 cm w jednym miejscu przy drewnie to mogę to wypełnić pianką montażową a po jej utwardzeniu zakryć to masą szpachlową ?
 19. Dołączam przykładową realizację tego o czym piszę. Na pierwszym widać miecze idące pod kątem 45 stopni do płatwi i właśnie o zabudowę powstałego trójkąta mi chodzi. Drugie zdjęcie to stojące słupy a pomiędzy chcę zbudować ściankę z regipsu.
 20. Witam, Remontuję poddasze i jestem na etapie montowania stelaży pod regips. Czy możecie mi powiedzieć w jaki sposób zbudować ściankę działową pomiędzy np dwoma drewnianymi słupami ? O ile sama konstrukcja ścianki jest dla mnie jasna to mam wątpliwości co do montażu takiej ścianki do właśnie tych drewnianych słupów. Przypuszczam, że przykręca się do nich jak do zwykłej murowanej ściany profil ścienny ( stosować piankę wygłuszającą ? ) a na koniec przykręca regips i tu zastanawiam się jak zaszpachlować miejsce styku regipsu z drewnianą belką. Drewno ma już swoje lata i nie jest oczyw
 21. Skoro pojawił się temat wentylowania strychu. Czy powinienem przy okazji po obu stronach szczytów wykonać otwory na kratki wentylacyjne ? Jeszcze jedna kwestia, była o tym mowa na początku dyskusji. Jak i czy jest to wykonalne zachowanie 100% szczelności ? Zaklejanie otworów w folii po przewodach czy ewentualnych oprawach halogenowych w suficie jest konieczne ? To są chyba tak nikłe ilości pary że zdołają odparować przez wełnę do góry.
 22. Jest to stary budynek i w niektórych miejscach ściana ceglana ma 12 cm grubości i w tych miejscach gdzie mam możliwość wkładałem dodatkowe ocieplenie. Druga sprawa to ściana kolankowa, która jest tak naprawdę cofnięta o jakieś 0,5 metra od faktycznej zewnętrznej ściany. Tzn. ścianka kolankowa jest zbudowana ze stelażu pod GK a przed nim jest 15 cm warstwa wełny. Pomiędzy legary a sam stelaż nie planowałem już wkładać wełny, nie będzie tam na nią miejsca ponieważ stelaż będzie wisiał o "włos" od legarów. Jedynym więc ociepleniem sufitu będzie 15 cm warstwa wełny między belkami strop
 23. Czy w takim razie warto stosować paroizolację w ścianach pionowych ? W niektórych miejscach gdzie były wnęki wypełniłem je wełną. I co sądzisz to sposobie mocowania paroizolacji ? Czy masz takie samo zdanie co użytkownik MHTYL ? Część sufitu wykonałem tak że paroizolację przymocowałem do legarów i nie wiem czy zdjąć ją i dać dopiero kiedy będą stelaże, tak jak pisał użytkownik MHTYL.
×
×
 • Utwórz nowe...