Skocz do zawartości

Montaż sufitu podwieszanego - krok po kroku


Recommended Posts

W 12 krokach opisujemy, jak samodzielnie wykonać sufit podwieszany w dwóch wersjach - jednorodny z pokryciem z płyt gipsowo-kartonowych oraz kasetonowy. Jakie materiały i narzędzia będą nam potrzebne? Co musimy zrobić i od czego zacząć?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/868-montaz-sufitu-podwieszanego-krok-po-kroku

Link do komentarza
Gość Jarek

Super artykuł, opisane prosto i logicznie. Myślę ze nawet laik sobie poradzi po jego przeczytaniu. My codziennie wykonujemy sufity podwieszane i doceniamy, ze chciało Wam się to opisać 🙂 pozdrawiamy

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Szanowni Państwo,
Sufit wykonany z płyt gipsowo-kartonowych świetnie sprawdza się, gdy chcemy uniknąć wygładzania mocno nierównej powierzchni. Aby efekt był w pełni zadowalający, warto pamiętać nie tylko o stabilnym stelażu i dokładnym mocowaniu, ale również prawidłowym szpachlowaniu łączeń płyt. W tym celu polecam zastosowanie specjalnej gładzi do beztaśmowego łączenia płyt - ACRYL-PUTZ® MS 30. Masa nie wymaga stosowania taśmy wzmacniającej, jest wyjątkowo elastyczna oraz przyczepna do podłoża. Dzięki obecności włókien celulozowych niweluje obciążenia wynikające z różnic łączonych materiałów.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 6 miesiące temu...

Podwieszany to świetne rozwiązanie jak się chce rozprowadzić instalację elektryczną natynkowo w listwach. To co trzeba można schować w podwieszanym w przedpokoju i potem tylko rozprowadzić kable w pomieszczeniach otworami w ścianach. Zrobiłem to w ten sposób i jest gitara.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 1 rok temu...
Komentarz dodany przez zenon:
czy to jakis błąd czy cos nie zostalo dopisane? skad sie wzieło 79? 0,33 * 60 cm = 79,8 cm (zaokrąglamy do 80 cm) 1.Szerokość pomieszczenia dzielimy przez 60 cm. 2. Z otrzymanego wyniku odejmujemy jeden oraz ułamkową część. 3. Liczby całkowite wskazują liczbę pełnych kasetonów. 4. Resztę z dzielenia i odejmowania mnożymy przez 60 cm i dzielimy przez dwa. Przykład Pokój o szerokości 440 cm: 440 cm / 60 cm = 7,33 7,33 - 1 - 0,33 = 6 (liczba pełnych kasetonów) 0,33 * 60 cm = 79,8 cm (zaokrąglamy do 80 cm) 80 cm / 2 = 40 cm (szerokość skrajnych kasetonów)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...