Skocz do zawartości

Warstwy izolacji fundamentów


Recommended Posts

Witam
Niedługo będę na etapie izolacji fundamentów w piwnicy i mam do Was pytanie.
Jak położyć ocieplenie fundamentów w piasku gliniastym, wilgoć będzie ale woda nie stoi.

Zamierzam zrobić tak:
Bloczek / dysperbit / papa termo / styropian / klej siatka / folia 

A znajomi budowlańcy proponują mi taką kolejność:
Bloczek / dysperbit / styropian / klej siatka / papa samoprzylepna / folia 

Proszę Was o opinie lub może inne propozycje.

Pozdrawiam Sebastian 

Link do komentarza

Można się domyślać, że chodzi o izolacje ścian piwnicy? Proponowany układ warstw zupełnie bez sensu. Izolacja typu średniego to:

  • Wyrównana (wyrapowana) powierzchnia muru
  • gruntowanie dysperbitem
  • Papa zgrzewalna/samoprzylepna
  • styropian - lepiej XPS
  • osłona z folii kubełkowej.

Niezwykle ważne będzie zachowanie ciągłości izolacji - ściana, ława, podłoga, ze szczelnym łączeniem ich na zakładkę.

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Tak, jak pisałem w pierwszym poście chodzi o fundamenty piwnicy czyli izolacje piwnicy.
Pomiędzy ławą a ścianą fundamentową mam papę na zakład i wychodzi z obu stron można zachować ciągłość.

Tylko czy dysperbit nie będzie zatrzymywał wodę/wilgoć w spoinie bloczku co może w przyszłości uszkodzić mróz (zdjęcie, zalącznik).?
Czy nie lepiej dać izolację z papy po styropianie przed folią?
 

Pozdrawiam Sebastian :)

asdf.jpg

Edytowano przez Seba5120 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, Seba5120 napisał:

Dziękuję bardzo za wytłumaczenie, a jaka jest różnica przyklejenia papy na ścianę fundamentową przed styropianem a po styropianie, czyli na niego?
Czy na coś oddziaływuje?

Mniej więcej taka sama jak założenie skarpetki na buty, a nie butów na skarpetki 😜

Link do komentarza
1 godzinę temu, Sławomir napisał:

Mniej więcej taka sama jak założenie skarpetki na buty, a nie butów na skarpetki 😜

Nie bardzo przekonuje mnie taka odpowiedź. ;D

Po prostu jakie oddziaływanie ma na te dwie różnice woda/wilgoć? 

Jak w tym a jak w tamtym przypadku? 

 

Pozdrawiam Sebastian 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 25.05.2018 o 15:07, Seba5120 napisał:

Dziękuję bardzo za wytłumaczenie, a jaka jest różnica przyklejenia papy na ścianę fundamentową przed styropianem a po styropianie, czyli na niego?
Czy na coś oddziaływuje?

chronisz fundament przed wodą a przy okazji go ocieplasz a nie ocieplasz fundament i przy okazji chronisz przed wodą.

Przeczytaj cytat  Eksperta Cezarego

"Przy spoinach cementowych ich nasiąkalność jest taka sama jak bloczka i nie ocieplenie a mur musi być chroniony przed zawilgoceniem."

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
    • Napotkałem artykuł https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/. To pierwszy raz, kiedy dowiedziałem się, że nie jest obowiązkowe posiadanie JDG, aby wystawiać fakturę. Czy ktoś już korzysta z takiego rozwiązania? Mój budowlaniec zaproponował i nie wiem jak na to reagować
    • To dokładanie powinno wyglądać inaczej, żar przesuwasz na bok i układasz drewno, następnie masz dwa wyjścia, albo szufelką wsypujesz żar na górę wsadu bardziej od tylnej ścianki, drugi sposób to przysuwasz żar z boku drewna i spalasz go sposobem kroczącym.  Jak położysz polano na żar, to gaz drzewny się nie spali, tylko ucieknie kominem, a to spora strata w opale.  Ruszt jest zbędny, powoduje stratę w trakcie spalania drewna.
    • Ja mam piec kaflowy, ale zasady palenia są takie same. Tylko szybra nie ruszam, a reguluję jedynie dopływ powietrza. I zauważyłem, ze wyznacznikiem dobrego palenia są dwie rzeczy. Brak sadzy, o czym wspominaliśmy, oraz obecność popiołu na drugi dzień. Przy czym tu jest dokładnie odwrotnie niż z sadzą. Im więcej popiołu (czystego popiołu) w popielniku, tym lepsze było spalanie. Ekonomiczniejsze. Bo ciąg powietrza ani nie wywiewał ciepła, ani popiołu. Bo nie czarujmy się, duży ciąg oznacza wywiewanie popiołu przez komin. A wraz z nim ucieka i ciepło.    A szybra nie ruszam, bo go zwyczajnie nie mam.  Kanał z pieca do komina jest wykonany na stałe. Z tego też powodu nie kupuję czujnika czadu, bo nie ma racji bytu. Jeśli rozpalam i nie ma ciągu (bardzo rzadko, ale to się zdarza), to po prostu nie palę, bo się nie da. A jak już rozpalę i ciąg kominowy jest, to nie ma siły, wszystkie produkty spalania pójdą w komin, bo nie ma jak tej drogi zamknąć. Chyba, że ktoś zatkałby wylot komina na dachu.   Kiedyś tak bywało, w wieczór wigilijny złym sąsiadom kładziono na kominie szybę. Żeby światło prześwitywało, gdy będą szukać przyczyny.
    • I takowe falujące powietrze właśnie u mnie występuje👍. Tylko przy rozpalaniu pojawia się troszkę dymu a później już tylko czyste fale😁
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...