Skocz do zawartości

RODZAJE STROPÓW - wady i zalety oraz koszty wykonania


Recommended Posts

Gość Góral
Kpina zelbet jest zdecydowanie tańszy tylko nie ma kto wam płacić za te bzdury w przypadku gestozebrowych itd znajdą się ludzie którzy wam podziekuja w odpowiedni sposób
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
żelbet jest tańszy? , chyba jak stal ukradniesz, najtaniej i najszybciej wyjdzie gęstożebrowy, bo jak w drewnianym doliczymy wygłuszenia i atestowane kotwy z wieszakami to wyjdzie jeszcze drożej
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 7.05.2018 o 21:19, Pomocnik napisał:

Wybór systemu stropowego to jedna z najważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć przed rozpoczęciem budowy domu. O ile bowiem elewację czy dach można wymienić, to strop w większości przypadków musi służyć tak długo, ile cały budynek.

Elewacja - to wygląd ściany zewnetrznej (i nie tylko, to cały widok strony domu), nie bryła, czy mur. Więc wg mnie źle użyty termin.  Raczej wykończenie ściany zewnętrznej można zmienić. Muru zewnętrznego raczej nie - choć troszkę łatwiej go wymienić, niż strop. Choć zależy który :takaemotka:

A więc - nad ścianami nośnymi trzeba równie mocno się zastanowić jak na stropami - tym bardziej, że powinny stanowić spójną konstrukcję całości i są dość mocno związane dosłownie ze sobą.

Link do komentarza
10 minut temu, zenek napisał:

wg mnie źle użyty termin.

wg mnie dzielisz włos na czworo :scratching::icon_rolleyes:... jak zwykle, zresztą...

 

Już na pierwszy rzut oka wiadomo o co chodzi...

W tekście wiadomo, bo tobie o co chodzi - już niekoniecznie...

Link do komentarza
1 godzinę temu, uroboros napisał:

 

Już na pierwszy rzut oka wiadomo o co chodzi...

W tekście wiadomo, bo tobie o co chodzi - już niekoniecznie...

Zacytowałem tekst - pokazałem nieprawidłowe, niejasne określenie. wykazałem dlaczego i pokazałem prawidłowe. Jest git!

A ty jak chcesz rzucać okiem, to rzucaj - tylko na oko to chłop w szpitalu umarł :14_relaxed: 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Łukasz_8828
W odróżnieniu od stropów monolitycznych, panele nie wymagają czasochłonnego deskowani i można je użytkować bezpośrednio po ułożeniu. Poza tym taki strop ma o wiele wyższe parametry akustyczne.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony przykład, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę.
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...